Держсекретар Ватикану у Запоріжжі офіційно оголосить про початок гуманітарної акції “Папа для України”

15 червня 2016, 08:49 | Ватикан | 0 |   | Код для блогу |  | 

exklusiv.gif16 червня до Запоріжжя з офіційним одноденним візитом прибуває державний секретар Ватикану, кардинал П’єтро Паролін. Під час перебування у Запоріжжі представник Папи Римського офіційно оголосить про початок гуманітарної акції Ватикану  “Папа для України” для постраждалих внаслідок конфлікту на Сході України.

Паролін_1.jpg

Кардинал Паролін розпочинає свій візит до України саме з Запоріжжя, яке називають «серцем України», потім відвідає столицю, де  зустрінеться з Президентом країни, представниками державної та місцевої влади, єрархами Католицької Церкви, вимушеними переселенцями та Комітетом “Папа для України”.

Нагадаємо, 24 квітня католики світу на заклик Папи Франциска розпочали збір допомоги для України (пожертви тривають і зараз). Окрім того, значна сума пожертв виділена особисто Папою Римським. Для розподілу цієї допомоги створено спеціальний технічний комітет. Головою цього комітету призначений добре відомий багатьма гуманними справами в Запоріжжі та в усій країні єпископ Харківсько-Запорізької дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні Ян Собіло.

Паролін_2.jpg

Єпископ Ян Собіло 14 червня  під час прес-конференції в запорізькому прес-центрі «Журналіст» розповів:

«Державний секретар Ватикану — це друга особа після Папи Римського, його посаду можна прирівняти до прем’єр-міністра світської держави. В плані візиту кардиналу П’єтро Пароліна до Запоріжжя – зустрічі з офіційними особами, зустрічі з бідними людьми, які отримують обіди в їдальні «Добрий хліб» при католицькому храмі. О 15 годині 16 червня в Храмі Бога-Отця Милосердного відбудеться спільна молитва, на яку може прийти кожен бажаючий.   Там же посланець Ватикану оголосить головні завдання, які Папа Франциск поставив перед своїм делегатом в Україні».

Під час прес-конференції презентовано офіційний сайт проекту “Папа для України». На сторінці  popeforukraine.com.ua   будуть  спеціальні форми для заповнення тими, хто потребує допомоги.

«Ми знаємо, що багато нужденних, особливо в селах, не мають Інтернету, – говорить єпископ Ян Собіло. – То просимо їхніх сусідів, знайомих допомогти їм – надрукувати форму, разом заповнити, надіслати нам поштою (69035, Запоріжжя, вул. Заводська 21А) або занести до Храму. Телефон  Храму +38 (061) 213-33-33. Ми маємо велику надію на щиру допомогу небайдужих людей, бо кошти від Папи Римського треба надати найбіднішим з бідних.  Я дуже добре розумію, що матиму багато критики на свою адресу, звинувачень у несправедливому поділу коштів, готовий бути «котом, з якого спустять шкіру», – жартує єпископ Ян. – Завжди будуть незадоволені, але кошти розподілятимуться прозоро, кому їх нададуть, вирішуватиме Комітет, звичайно буде повна звітність. Ми будемо діяти разом з державними структурами, з управліннями соціального захисту, з пересічними громадянами, священиками, прихожанами різних церков.  Розуміємо особливості передачі допомоги на території, непідконтрольні Україні - там  розподіл буде йти через віруючих до нужденних».

Заплановано, що в Запоріжжі пройдуть зустрічі державного секретаря Ватикану з керівництвом області та міста.

«Унікальним є той факт, що саме в Запоріжжі відбудуться перші офіційні зустрічі кардинала П’єтро Пароліна, виступи та заяви, – зазначив під час прес-конференції директор департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації  Владислав Мороко. – Ми відчуваємо велику вдячність за це. В нашій прифронтовій області зберігається мир та взаємна повага між представниками всіх релігій. Проходять спільні акції, діє координаційна рада церков. Ми розуміємо, що цей візит – високе визнання нашої роботи». 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • velovs@ukr.net | 25 лютого 2020, 13:59

   Я ні 31 березня, ні 21 квітня 2019 р. взагалі НЕ БРАВ участі в тих президентських виборах. Це - ПО-ПЕРШЕ. ------ А, ПО-ДРУГЕ, суто кон'юнктурний "патріотизм" п'ятого (екс)президента, як

  • enzian | 25 лютого 2020, 12:20

   velovs@ukr.net, а зелені "ліволіберальні" клоуни, які завдяки таким "критикам", як Ви, прийшли до влади і яких Ви - вони більші патріоти, ніж Порошенко?

  • fedirtsiv | 25 лютого 2020, 12:18

   Монахи та монахині мають покликання до життя у монастирях, віддалено від мирської суєти, у молитвах, послухові, смиренні. Коли їх виводять на такі демонстрації - це явне і відкрите порущення монаших

  • fedirtsiv | 25 лютого 2020, 12:08

   Перемога за ПЦУ буде однозначно! Століттями російське самодержавне православіє гнобило український народ, експлуатувало його як бояри-землевласники, наживалося на його праці, жило за його рахунок і

  • velovs@ukr.net | 25 лютого 2020, 09:44

   Р. Р. S. Прочитання цих двох останніх моїх постів слід у ЗВОРОТНЬОМУ порядку: спочатку НИЖНЬОГО (08.22), а затим - ВЕРХНЬОГО (09.40).

  Популярні статті місяця