Папа: Мені зрозумілі почуття українського народу

18 лютого 2016, 21:17 | Ватикан | 11 |   | Код для блогу |  | 

Папа Франциск

 

Під час перельоту з Мексики до Рима, згідно з прийнятим звичаєм, Папа Франциск провів розмову з журналістами, відповідаючи на їхні запитання, що стосувалися подорожі та різних подій у світі. Журналісти не оминули увагою і першого етапу цієї подорожі, який 12 лютого відбувся в столиці Куби, повідомляє Радіо Ватикан.

 

«Зустріч із російським Патріархом Кирилом та підписання Спільної декларації весь світ привітав як історичний крок. Але тепер в Україні греко-католики почуваються зрадженими і говорять, що це “політичний документ”, який підтримує російську політику», – зауважив представник інформагентства «France Presse» Жан-Луї де ла Весьєр, зазначаючи, що розпалилася «словесна війна». Журналіст у цьому контексті запитав: «Чи думаєте ви про можливість візиту до Москви? Чи Патріарх вас запросив? Або може поїхати навесні на Крит, щоб привітати Всеправославний Собор?»

 

Відповідаючи, Святіший Отець сказав, що розпочинає «з кінця». Він зазначив, що братиме «духовну участь» у цьому Соборі, а також надішле своє вітання, «мені було б приємно поїхати і привітати їх під час Собору, але слід виявити належну пошану». Говорячи про двогодинну зустріч із Патріархом Кирилом, Папа зазначив, що вони спілкувалися «відверто, як брати, і нікому не відомо, про що йшла мова», окрім того, про що наприкінці було прилюдно сказано.

Далі Святіший Отець поділився думками про інтерв’ю Глави УГКЦ, присвячене зустрічі на Кубі й Декларації, та про реакцію на нього. Насамперед, Глава Католицької Церкви підкреслив свою пошану до Блаженнішого Святослава, зазначаючи, що добре його знає, адже протягом чотирьох років вони разом працювали в Буенос-Айресі.

 

«Коли його у 42 роки було обрано Верховним Архиєпископом, що свідчить про те, що це – гідний муж, він приїхав до Буенос-Айреса, щоб забрати свої речі, і прийшов до мене та подарував мені іконку Пресвятої Богородиці, сказавши: “Вона супроводжувала мене протягом усього життя. Хочу залишити її тобі, що підтримував мене протягом цих чотирьох років”. Це, – зауважив Папа Франциск, – одна з небагатьох речей, яку я попросив привезти з Буенос-Айреса й тримаю її на своєму робочому столі. Отже, це людина, до якої маю велику повагу, а навіть відчуваю близькість, бо ми між собою звертаємося “на ти”».

 

Коментуючи інтерв’ю, в якому Глава УГКЦ говорить, що до нього звертаються багато вірних і кажуть, що почуваються «зрадженими» й «розчарованими», Святіший Отець наголосив, що це лише одне речення з кількасторінкового інтерв’ю, в якому Блаженніший Святослав чітко позиціонує себе як син Церкви в сопричасті з Єпископом Рима, говорить про свою близькість із Папою та про віру.

 

«Далі, як і в будь-якому інтерв’ю, як це наше теперішнє, кожен має право висловити свою думку. І він щодо зустрічі каже, що це була добра річ і що слід прямувати вперед. У другій частині бачимо особисті думки, які має кожна людина і має право їх мати, – зауважив Папа, вказуючи на те, що критика стосується Декларації: – Це дискусійний документ. Слід додати, що Україна переживає війну, період страждання, існують різні інтерпретації».

 

«Я неодноразово згадував український народ, закликаючи до молитви та солідарності, як-от під час молитви “Ангел Господній” чи загальних аудієнцій у середу», – пригадав Святіший Отець, зазначаючи, що хоч кожен може мати свою думку щодо того, якою є війна та її перебіг, очевидним є те, що це «екзистенційна проблема цієї країни, яка пов’язана із стражданням». «Саме в цьому контексті я розглядаю цей абзац, зрозуміло, якою є реакція вірних, про що владика Святослав каже: “Багато вірних звертаються до мене і кажуть, що почуваються розчарованими та зрадженими Римом”. Зрозуміло, що в такій ситуації народ це так відчуває», – сказав Папа, розповівши, що коли було оголошено про подорож, Блаженніший Святослав написав йому, і це були «братні зауваження».

 

За словами Глави Католицької Церкви, хоч у цьому питанні документ є дискусійним, у ньому чітко закликається покласти край війні й досягти порозуміння. «Я особисто, – додав він, – говорив, що слід виконувати Мінські Угоди, “не руйнувати ліктем те, що написане рукою” (ісп. ідіом. – не нищити через недбалість позитивні здобутки). Римська Церква, Папа завжди закликали: “Шукайте мир!”. Я прийняв обох Президентів», – зазначив Святіший Отець, додаючи, що «в зоні конфлікту перебуває Нунцій, підтримуючи солдатів, допомагаючи пораненим», і пригадав, що Церква Рима також надіслала чимало допомоги для постраждалих, постійно закликаючи до миру й дотримування підписаних угод.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
11коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Леонтій | 22 лютого 2016, 14:52
  Коментувати коментар

  Р.S. Cправді, одним з результатів цього "гаванського компромісу" стало (де-факто) "низведення" УГКЦ у тій заяві до статусу "церковної спільноти". Щож, так виглядає, що у Ватикані (навіть і при чинному понтифіку - походженням, як відомо, з далекої арґентинської "периферії") його стара "залізобетонна гвардія", як і раніше, продовжує (будь-що) проштовхувати свою попередню "ostpolitik". Яка, на жаль, не надто враховує, зокрема, певні реалії сьогодення. У т. ч. там, у Римській курії, дехто ніяк не спроможний ясно усвідомити, що доля досягнення християнської єдності, як і увесь подальший - і, дуже схоже, вже есхатологічний - розвиток і саме завершення Історії спасіння (успішне й остаточне втілення Божого плану Спасіння світу), дуже значною (якщо не ВИРІШАЛЬНОЮ) мірою залежить від ситуації саме в Україні, від перебігу подій з її різноконфесійним християнством. Тобто, використовуючи біблійну лексику і географію, частиною Божого народу "нового завіту" якраз "із землі північної" (Єр.3:17,18; 31:8,31; Зах.6:8). Ну щож: нині у проводу УГКЦ, гадаю, з'явилися додаткові арґументи й стимули добиватися офіційного визнання Святим престолом патріаршого статусу своєї Церкви, а також перезавантаження своїх взаємостосунків із ним до рівня повноцінного соборного сопричастя РІВНОПРАВНИХ і РІВНОЗНАЧНИХ Церков-Сестер. Ну і, зрозуміло, налагодження подібного обопільного порозуміння і з православним світом. А от щодо тих тверджень, що на Кубі Апостольська столиця, мовляв, укотре "зрадила" свою українську паству, то якщо така "зрада" справді мала місце, то Святе Письмо з цього приводу чітко наголошує, що "горе негідному пастиреві, який залишає [напризволяще своє] стадо!" (Зах.11:17).

 • bopa1 | 20 лютого 2016, 21:16
  Коментувати коментар

  "ПАПА: МЕНІ ЗРОЗУМІЛІ ПОЧУТТЯ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ" Повіримо! А чому ні слова про анаксію території (Крим)? Чи уже приймається очільником держави Ватикан, що на території Криму проживає не український народ? Чому послу Ватикану (нунцію) не має звернення від постійного Синоду єпископів, предстоятеля УГКЦ Блаженішого архиєпископа Святослава? Чи достатньо емоційного (не офіційного) висловлювання думки Блаженішого? Отаке у наших духовних провідників відношення до Батьківщини, до ВІРНИХ, що проживали на окупованій армією РФ території України!!! Господь Вам суддя, архиєреї УГКЦ! Чому не берете прикладу зі служіння Патріарха Йосипа, шановні?

 • Леонтій | 20 лютого 2016, 09:22
  Коментувати коментар

  З приводу усіх "розчарованих" коментів стосовно недавньої зустрічі глави Ватикану з очільником РПЦ в гаванському аеропорту, мабуть, варто пригадати одну і дуже давню біблійну істину. А саме: набагато «краще уповати на Господа, аніж надіятися на людину. Краще уповати на Господа, аніж покладатися на князів» (Пс.117:8,9). Як світських, так і церковних.

 • Леонтій | 19 лютого 2016, 21:24
  Коментувати коментар

  Папа Франциск - служитель Божий і, зрештою, за всю свою діяльність - як священика і душпастиря - даватиме звіт перед Христом. А от ті люди, що його, як і будь-якого іншого церковного служителя чи навіть просто віруючого християнина, грубо й злостиво "лихословлять" та "проклинають", ризикують накликати на себе (та своїх рідних) дуже серйозні наслідки (проблеми). Або, як про таке каже Сам Господь щодо ворогів і ненависників патріарха Авраама та його нащадків - тілесних і духовних (по вірі), "Я... того прокляну" (Бут. 12:3).

  • idunavy | 20 лютого 2016, 06:25
   Коментувати коментар

   исловлювати біль і тяжке розчарування, що Папа видав спільну заяву разом із імперіалістично наставленому ворогові України, в якій закликається служителів і вірних українських церков не давати підтримки й опори нашим воїнам-захисникам (вони, зрештою, є однією з воюючих сторін), то таке ледве можна вважати "лихослов'ям" та "проклинанням". Зверніть увагу на деякі висловлювання у вищеподаній папській поправці до своєї заяви: "Слід додати, що Україна переживає війну, існують різні інтерпретації». Нема згадки про те, що переживається агресію, екзистенційну загрозу, чи що нападницька сторона неморально продовжує страждання українського народу своїми безперебійними порушеннями Мінських угод. В час Іракської війни Ватикан гостро критикував США, а тут тільки все... дискусійне. Люди гинуть, міста і села руйнуються, і тільки мляве завваження, що причина цьому дискусійна. А до того ще ніби натяк, що церковникам не слід скріплювати дух пригнічених постійним терором українських воїнів і не говорити їм, що їхня оборони Відчизни справедлива справа і за ними стоїть народ. Як, ви гадаєте, Папа таке зможе почує, якщо ми сидітимемо німими? Вже заява патр. Святослава заставила Папу трохи призадуматися над тим, що справді відбувається на Сході України.

 • Slava43 | 19 лютого 2016, 18:20
  Коментувати коментар

  Minsk agreement is a "double" talk. It's implementation was delayed two days, to give the Russisn troops time to capture the airport. That attempt did not succeed and fighting continues several more day. That much for that agreement. Being a "double" talk it seems to serve Kremlin's intents well. Russia appears not so much interested in lifting sanctions by working on the agreement as FORCING the West to lifting the sanctions. This is becoming more evident as time goes on and Russisns keep implying that they will not hesitate using some nukes. As far as prayers are concerned, they can be helpful if accompanied by actual effort. Роби небоже, а Панбіг тобі допоможе!

 • yurismyk@yahoo.com | 19 лютого 2016, 14:09
  Коментувати коментар

  Differentiating after the fact which is correct ideological dogma and which is personal opinion is convoluted to say the least. Picking and choosing after the fact to a joint declaration with the Russians who are well known for interpreting agreements to benefit and justify their actions to the detriment of others is very dangerous. The Pope stated that he was not sure who started this war and that Greek Catholics should be closer to their Othodox brothers. Orthodox brothers meaning the Russian Orthodox Church in Ukraine. What about the Ukrainian Orthodox Church (Kievan Patriarch)? After all Ukraine is a sovereign country. The Pope obviously does not know his history or follow current affairs and should not be signing any declarations with Russian Thugs. Once again Ukraine is being sold out because we don't fit in with the big picture. Unfortunately Francis looks like he will be Pope for some time. All I know is that Pope John Paul II would have never met or signed any decleration with the Russian Antichrist.

 • Пан Валерій | 19 лютого 2016, 13:51
  Коментувати коментар

  Франциськ - дуже гідний папа, достойний поваги людей будь-якої конфесії. Він дійсно духовна людина, що не грається у політичні ігри а переймається долею всього християнського світу.

  • Oleg Piorko | 19 лютого 2016, 19:38
   Коментувати коментар

   Як людина іншої конфесії, вважаю Франциска недостойним своєї поваги. Він має духова бісівської суті. Христос створив тільки одну Церкву, читати біблію треба хоча б трохи. Церков багато, так як і християн, та не всі вони Христові.

 • Ігор Мицько | 19 лютого 2016, 12:46
  Коментувати коментар

  Приїхали. Папа за те, що Путін не забиратиме свої мільярди $ з Ватиканського банку (що приведе до його краху), продав українців.

  • Martin Bramley | 19 лютого 2016, 13:51
   Коментувати коментар

   So Contemptuous -laughable, I am a Latin Catholic but hold Rome with the deepest of Contempt - the Roman Curia, CANNOT be trusted - for it is focused on the InterFaith Movement - the Church, which comprises the People of All Rites & Traditions, has been conveniently brushed aside as an irritant to the InterFaith Agenda. The fine words of the present pope are in actuality meaningless.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Ігор Затятий | 20 серпня 2019, 16:03

  Писка замурувати тій Натаньяховій за те, що розпалює юдофобію, плюючи на землю подарований хліб

 • storozh | 20 серпня 2019, 11:17

  Щось менi пiдказує, що владика Епіфаній цього не читатиме... :)

 • barni | 19 серпня 2019, 21:54

  Оце ж бачте п. Славко Мельник, ми вже тягнем свю історію, а що не дотягуєм то це завдяки таким головним редакторам, особливо районних газет, які нам весь радянський період вішали лапшу на вуха в

 • barni | 19 серпня 2019, 21:40

  Кажуть "любопитній Варварі носа відірвали". От мені ну так цікаво, ну так цікаво, а чого ж це наш головний український католик не прийняв участі в св"яткуванні такої ж дати УАПЦ (вже

 • S.Melnyk | 19 серпня 2019, 21:31

  То може вам, різним там женям, яких москалі так запудрили, що вони навіть не знають як їх ім'я українською, просто краще вивчити свою історію? Але не за кремлівськими штампами і фейками. Чи вам так

Популярні статті місяця