Папський Синод: потрібен новий підхід до проблем сім’ї

15.10.2014, 12:20
Папський Синод: потрібен новий підхід до проблем сім’ї - фото 1
Перші напрацювання оприлюднив кардинал Петер Ердо.

Після першого тижня роботи Папського Синоду про сім’ю, що проходить у Ватикані, перші напрацювання оприлюднив кардинал Петер Ердо. Особлива увага до проблем сімей, що потрапили у складну ситуацію, та бажання знайти позитивні елементи у “недосконалих формах” цивільних шлюбів і співжиття “на віру”, - основні теми документа.

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, підсумковий документ кардинала Ердо цього тижня буде продискутований в окремих групах членів Папського Синоду, поділених за мовним критерієм. Основним питанням документа є пасторальний супровід так званих “зранених” подружжів. Як одна із можливих доріг вирішення цієї проблеми пропонується визнання певних позитивних елементів у цивільному шлюбі та співжитті “на віру”, аналогічно, як це проголосив ІІ Ватиканський Собор стосовно інших релігій, а саме, що в інших релігіях теж можна віднайти елементи християнської віри. У документі зазначається, що сім’ї, котрі утвердили своє сімейне життя та переживають глибоку відповідальність у вихованні своїх дітей, потребують душпастирського супроводу Церкви на дорозі до увінчання їхнього співжиття Таїнством Подружжя.

Синод_Ватикан.jpg

У документі також ідеться, що завданням священика  є не тільки  проповідувати доктрину Церкви про Таїнство Подружжя чи ознайомлювати вірних із канонами Церкви, а, найперше, проголошувати Євангеліє Божої любові до людей. Саме це було однією з центральних думок Блаженнішого Святослава в його доповіді на Синоді. Глава УГКЦ наголосив на тому, що у східнохристиянській традиції “душпастир є не суддею, що засуджує або виправдовує, а духовним лікарем, котрий діагностує хворобу гріха та лікує її благодаттю Святих Тайн. Практика “ікономії” та “акрівії” (поблажливості чи строгості) у застосуванні канонічних норм, у поєднанні із вимогою покаяння та жертви, завжди представлені як духовна медицина та аскеза, а не покарання чи засудження”.

Папський Синод, присвячений темі сім’ї, триватиме до 19 жовтня; він має консультативний характер. На завершення буде опубліковано підсумковий документ його роботи, однак прийняття будь-яких рішень є компетенцією Святішого Отця.