Патріарх Святослав прибув з триденним візитом до Казахстану

14 грудня 2019, 16:52 | УГКЦ | 0 |   | Код для блогу |  | 

14 грудня 2019 року Глава УГКЦ прибув до Казахстану з душпастирським візитом, що триватиме до 16 грудня. Головна мета візиту Глави УГКЦ до Казахстану, – участь в інтронізації Апостольського адміністратора для католиків візантійського обряду в Казахстані та Центральній Азії о. Василя Говери, яка відбудеться 15 грудня. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

img_20191214_135659.jpg

1 червня 2019 року у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск створив Апостольську адміністратуру для католиків візантійського обряду в Казахстані та Центральній Азії з осідком у Караганді. Водночас, він призначив митрофорного протоєрея Василя Говеру, дотеперішнього делегата для згаданих вірних, Апостольським адміністратором цієї церковної територіальної одиниці.

Візит до Казахстану розпочався зі святкового обіду в Апостольській Нунціатурі в столиці країни Нур-Султані, на якому гостей вітав архиєпископ Френсіс Асізі Чуллікат, Апостольський Нунцій в Казахстані і Таджикистані. На обіді також були присутні архиєпископ Кирило Василь, Секретар Конгрегації для Східних Церков, єпископ Єжи Мацуневич, Апостольський адміністратор РКЦ Узбекистану, о. Ентоні Коркан, Апостольський адміністратор РКЦ Киргизії, Іван Кулеба, Надзвичайний і Повноважений Посол України в Республіці Казахстан, Іван Алмаші, консул України в Республіці Казахстан, та інші.

«В історії, коли наш народ, зокрема на цій землі, відчував себе покинутим і нікому не потрібним, діти нашої Церкви справді могли надіятися тільки на Господа, що Він їх не забув далеко від рідної землі, що Він вислухав їхні молитви. І от прибувши на цю землю, я пригадую собі момент покликання Мойсея, коли він бачив кущ, який горів, але не згорав, та почув Господа: «Крик і плач твого народу дійшов до моїх вух. Тому я посилаю тебе, щоб народ вийшов з неволі та дати можливість йому дійти до землі обітованої, до свободи». Я думаю, що сьогодні ми прийшли саме через те, що Господь почув крик і плач свого народу: не йдеться про те, що це є українці, німці, поляки чи росіяни, а передусім про кожен народ і людей, якій шукають Бога та Його правди», – зауважив Блаженніший Святослав у своєму слові до присутніх та висловив усім слова вдячності.

«Я думаю, що люди, які десятиліттями чекали того дня, відчують те, що Господь їх почув, а їхній плач та молитви все ж таки дійшли до Його вух. Всевишній посилає нас – священників і єпископів – для того, щоб бути разом з тими людьми, брати їх за руку та йти разом дорогами земного життя. Тому хай буде слава Небесному Отцю! Нехай Він буде прославлений через страждання, віру і свідоцтво тих мучеників, сповідників Христової віри. Нехай Його ім’я прославиться», – сказав Глава УГКЦ.

Після обіду учасники завтрашніх урочистостей вирушили до Караганди. Тут, після візиту до Почесного Консульства України в Караганді, вони взяли участь у вечорі української пісні.

В рамках візиту Блаженніший Святослав зустрінеться зі священниками та сестрами, а також з римо-католицькими владиками в Караганді та в Нур-Султані. Крім того, в програмі візиту передбачена участь у Літургіях в римо- та греко-католицьких храмах. Запланований виїзд в Долинку (селище у складі Шахтинської міської адміністрації Карагандинської області) в музей жертв політичних репресій, а також він відвідає Посольство України в Республіці Казахстан.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • Михаил | 23 січня 2020, 22:05

   Кипу носит правильно и привычно.

  • Paraeklezyarh | 23 січня 2020, 21:22

   Дай Бог, щоб побажання блаженнішого були почуті )

  • ultimaratio22 | 23 січня 2020, 21:20

   velovs@ukr.net - Разочарую вас. Я не москаль, и не шовинист. Вы как всегда, лжёте.Вы не знаете меня, чтобы так утверждать. Я уважительно отношусь ко всем национальностям.В отличие от вас. Вы

  • velovs@ukr.net | 23 січня 2020, 20:51

   Разом з тим: "Отче, прости їм, бо не відають, що чинять" (Лк.23:34).

  • velovs@ukr.net | 23 січня 2020, 20:40

   А взагалі-то цей запекло-злобний шовініст-москаль ultimaratio22 (по-своєму) таки має певну рацію. Тобто, як казав і наголошував та рекомендував Христос у Нагірній проповіді: "Не давайте святого