Патріарх Святослав: «Після зустрічі з Папою три мрії УГКЦ стали ближчі до здійснення»

10 липня 2019, 22:58 | УГКЦ | 2 |   | Код для блогу |  | 

Візит Папи в Україну, надання УГКЦ патріархату та беатифікація митрополита Андрея Шептицького після зустрічі з Папою стали ближчими до реалізації. Таке переконання висловив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у інтерв’ю італійському виданню «AСІ Stampa». Текст інтерв’ю поширив Департамент інформації УГКЦ.

with_papa2019_2.jpg

 «Ці два дні (5-6 липня. – Ред.) не мали на меті покласти на стіл готових рішень, розглянутих і прийнятих заздалегідь в якійсь дикастерії. Це були дні вивчення, аналізу, роздумів про подальші кроки. Ми очікуємо, що найближчим часом з’являться плоди цих роздумів, конкретні рішення, створення певних структур і механізмів, які зможуть допомогти нашій Церкві процвітати в Україні та у світі», – сказав Глава УГКЦ.

«Ми публічно, – розповів Предстоятель, – запросили Папу приїхати до України. Ми повторили наше запрошення і в неофіційній атмосфері, коли зустрілися зі Святішим Отцем під час вечері в будинку Святої Марти. Папа сказав мені: «Я подумаю».

«Ми сказали Папі: «Сьогодні ми зустрічаємося з вами і ви слухаєте нас. Та багато хто не може бути тут, проте хоче вас слухати і бачити. Ми чекаємо на вас в Україні, щоб ви змогли доторкнутися до ран війни і допомогли припинити їх кровотечу». Такими ініціативами, як «Папа для України» Святіший Отець Франциск хотів полегшити наші страждання. Проте в нас створилося враження, що ми працюємо лише для того, щоб виправити наслідки війни. А треба вплинути на її причини. Тож коли Папа приїде до України, це буде працею над припиненням війни», – додав Глава Церкви.

За його словами, тему патріархату УГКЦ під час зустрічі теж розглядали, коли говорили про екуменічний вимір життя нашої Церкви.

«Патріархат - це спосіб існування, а не нагорода. Це вироблення механізмів для процвітання нашої Церкви, оскільки підвищує нашу ефективність і пастирську роботу. Наша Церква, її розвиток і розквіт не є загрозою для наших православних братів. Ми не «проти когось», а «для когось». Ця ментальна революція ще не завершена. Але нам потрібні нові структури. За статистикою Міністерства закордонних справ, щорічно з України виїжджає мільйон українців, і ми повинні забезпечити пастирську підтримку цим мігрантам», – сказав Блаженніший Святослав.

Усе це, на його переконання, вказує на необхідність створення патріархату: хоч корені Церкви в Україні, але УГКЦ – глобальна Церква, яка виходить поза межі географічної території.

За словами Блаженнішого Святослава, постать праведного митрополита Андрея Шептицького під час зустрічі теж заторкувалася. «Митрополит Шептицький першим зрозумів глобальний вимір нашої Церкви. У той час, коли він очолював УГКЦ, вона мала лише три єпархії на західній Україні, яка на той час перебувала під владою Австро-Угорської імперії. Сьогодні в нас є 34 єпархії по всьому світу, і це також завдяки митрополиту Шептицькому, який першим здійснював пастирські візити до своїх вірних у всіх куточках земної кулі. І зробив усе необхідне для того, щоб вони мали священників і єпископів. Він першим наголосив на пастирських потребах створення структур для мігрантів. Ми живемо плодами того, що розпочав митрополит Шептицький», – розповів Глава УГКЦ.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Ігор Затятий | 11 липня 2019, 00:18
  Коментувати коментар

  Останнім часом все більше дивуюся вчинкам та висловлюванням Блаженійшого Святослава.

 • Ігор Затятий | 11 липня 2019, 00:16
  Коментувати коментар

  З трьох справ папа, якщо захоче протиставитись польському лоббі,лише проголосить святим Кир Андрея. Він не приїде в Україну та не проголосить патріархат, бо йому це не дозволить зробити путін. Адже саме викрадені ним у росіян гроші складають основу Ватиканського банку. Тому воно і приперлось до Риму декілька днів тому. Та й, правду кажучи, він не Кароль Войтило і його не дуже чекають у нас, навіть серед греко-католиків

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

  Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

Популярні статті місяця