Десятиліття храму Новомучеників УГКЦ Українського католицького університету відзначили Літургією

27 червня 2019, 18:22 | УГКЦ | 0 |   | Код для блогу |  | 

27 червня, у празник Новомучеників УГКЦ, у присвяченому їм храмі Українського католицького університету, відбулася торжественна Архиєрейська Літургія, яку очолив президент УКУ, митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк.

 

Храм-УКУ1W.gif

“Минуло 10 років відколи цей храм був освячений. Це наш перший проект, який ми творили виключно завдяки українським меценатам, без допомоги діаспори, без іноземних фундаторів. Хто б тоді міг подумати, що за такий короткий час на цьому наріжному камені постане університетське містечко”, - наголосив владика Борис. 

10 років тому, в травні 2009 року, храм Новомучеників УГКЦ освятив владика Ігор (Возьняк). Він став першим будинком нового університетського містечка, до якого зараз належать колегіум, багатофункційний академічний будинок, церква Софії-Премудрості Божої та центр митрополита Шептицького.    

Храм-уку-2W.gif

У своєму слові владика Борис зосередився на питанні мученицва, яке увиразнилося в новітній історії українського народу. “ Скільки ми пережили за ці 10 років. Раніше, пояснюючи молодим студентам проект підпільної Церкви чи розмовляючи на тему мучеництва, я відчував їхню віддаленість від теми. Навіть Блаженніший Любомир висловлював сумніви, чому ми обрали саме тропар мучеників гімном інавгурації університету в 2002 році, адже це спільнота молодих людей, а тема мучеництва така важка. Але наскільки вона стала для нас знову близькою, коли ми почули про жертву Богдана Сольчаника, нашого викладача, коли побачили кожну смерть Небесної Сотні, зафіксовану з точністю до секунди, до міліметра. І ми знову зрозуміли, наскільки свідчення, і те, що відбулося на хресті, і наслідування Христа у свідченні, у мучеництві є провідною темою в житті Церкви”.

Він поділився своїми думками як мучеництво, буття в меншості може бути прикладом для сучасного УКУ. “Мученики завжди є в меншості, і наш університет є маленьким. Перед нами стоїть питання чи ми готові триматися наріжного каменя, прикладу Христа, який увиразнюється у свідченні мученика, у меншості, у немочі”. 

хРАМ-уку-3W.gif

Митрополит Філадельфійський також зупинився на іншому наріжному камені УКУ - маргіналізованих. 

“Жертва мучеників, свідчення маргіналізованих промовляє до нас - у нашій слабкості проявляється Божа сила, якщо ми можемо її прийняти, коли ми бачимо її не як покарання чи комплекс, а як платформу дії Святого Духа”.

Президент УКУ закликав спільноту УКУ не сумніватися і усвідомлювати прояви Божої сили в спільній історії, адже щодо університету є великі очікування. Він коротко поділився як гарно приймали хор УКУ під час туру в США.

“Важливо, щоб істина про мучеників, про наших студентів і викладачів, які стали нашими наставниками і прикладом для всього світу, не зійшла з центру нашого світогляду”, - наголосив владика Борис.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • velovs@ukr.net | 17 листопада 2019, 20:27

   Р. S. Й тоді (поміж різного іншого) представники одного народу будуть - вельми весело й радісно - співати мелодії іншого народу, в яких підноситься і прославляється всемогутній і милосердний

  • velovs@ukr.net | 17 листопада 2019, 19:38

   Дана стаття про (колишнє і ледь не "зразково-показове") співжиття у Шаргороді цих трьох етнічних (а точніше - етнорелігійних) громад нагадала мені один (пророчий) текст із Святого Письма.

  • velovs@ukr.net | 17 листопада 2019, 18:06

   "Благословенне ім'я Твоє": ------------- https://www.youtube.com/watch?v=9zHDlobrdZ0&feature=emb_logo

  • Paraeklezyarh | 17 листопада 2019, 18:00

   Скидається на рекламу того самого рафінаду, який не має ніякого відношення до релігійного життя ) звичайний генделик ...

  • velovs@ukr.net | 17 листопада 2019, 17:33

   "Гава Нагіла": ---------- https://www.youtube.com/watch?v=cWPPedsKMUc

  Популярні статті місяця