“Софійна Церква — свята земля примирення, яка завжди відкрита до вселенської єдності”, — Глава УГКЦ

26 лютого 2019, 08:31 | УГКЦ | 12 |   | Код для блогу |  | 

Свята Софія Київська, Премудрість Божа, втілює образ мудрості наших предків та Божої благодаті, єдності, а також багатої духовної культури. 

Саме про це йдеться  у Посланні Патріарха Святославав “Наша Свята Софія” (у частині “Київська Церква — ікона Божественної Премудрості”) з нагоди століття відновлення соборності українського народу та його держави. Про це ще раз наголосили у Департаменті інформації УГКЦ.

Софія.jpg

“Нерукотворним храмом Божої Премудрості на берегах древнього Борисфену стали душі наших пращурів, серцем софійної цивілізації — престол київських митрополитів. Храм Святої Софії Київської, Премудрості Божої, втілив у собі мудрість наших предків, осяяну Божою істиною, і став “дивом і славою на всі навколишні країни”. Упродовж століть тут звершувалося таїнство спасіння нашого народу, — йдеться у Посланні. — У визначений Провидінням час завдяки усвідомленій волі святого рівноапостольного великого князя Володимира наші пращури стали учасниками хрещальної купелі. Відтоді Божественна Премудрість — одвічна Істина — просвітлює наш шлях. А собор Святої Софії залишається вірним свідком освяченої цією благодаттю єдності Київської Церкви”.

У зверненні Предстоятель УГКЦ підкреслив, що Київська Церква, перебуваючи в повному сопричасті зі стародавніми Церквами Рима та Царгорода, стала для нас вірним шляхом до вселенського братства християнських народів. “Софія бо — символ нездоланної єдності та мудрості, що сягає високо понад мури тимчасових непорозумінь і роздорів”, — переконаний очільник греко-католиків.

А згодом додає: “Софійна Церква — свята земля примирення та порозуміння, завжди відкрита до вселенської єдності розпорошених по світу дітей Божих. Саме тому сьогодні, як і тисячоліття тому, наша Київська Церква залишається в повному сопричасті з намісником апостола Петра, покликаним самим Спасителем служити єдності Його Вселенської Церкви та цілісності відкупленого Божого люду. Разом із єпископом Рима наша Церква перебуває в сопричасті з іншими Східними Церквами. У цьому відкривається особливе екуменічне покликання нашої Церкви — свідка неподіленого християнства та мучениці наших часів”.

Слід зазначити, що Глава Церкви також згадав і про Патріарха Йосифа Сліпого, який здійснив великий і значний внесок для УГКЦ.

“Наша Церква словом і ділом навчала своїх вірних дітей відважно брати на себе відповідальність за долю всього народу, за нашу державу. Вона завжди була державницькою та державотворчою, безупинно наголошуючи на ціннісних принципах функціонування державних і суспільних інститутів, обґрунтування яких шукала значно глибше – у скарбниці Премудрості Божої”, — зауважив Блаженніший Святослав.

У  Посланні він звернув увагу на те, що “у затишку софійної традиції київського християнства сформувалася особлива літургійна, богословська, духовна та канонічна спадщина”. “Ця багата духовна культура все ще, на жаль, мало вивчена та досліджена. Сьогодні ми разом із нашими православними братами, співспадкоємцями Київської Церкви, покликані заново відкрити цей наш спільний скарб, досліджувати та розвивати його як дорогоцінний фундамент нашого духовного єднання”, — наголосив духовний лідер греко-католиків. 

Текст послання:

Наша свята Софія. Послання Глави УГКЦ з нагоди століття відновлення соборності українського народу та його держави

Система Orphus
Рейтинг
0
0
12коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • barni | 27 лютого 2019, 22:34
  Коментувати коментар

  Шановні, Ви дуже толерантно,особливо Ви п. velovs, відгукуєтесь про католицьку церкву східного обряду (т.зв УГКЦ). Я, думаю, що в найближче тисячоляття ніхто і ніяких "ефективних шляхів до відновлення єдності і цілісності історичної Київської Церкви!!!" не знайде. Рим ніколи не упустить такого ласого шматочка, як часточка України. Останню новину всі читали!? про відвідини п.Кирила кардиналом Куртом Кохом. А про Україну папа тільки молиться. А може, як керівнику держави йому варто було б висловитись про Крим та війну на сході ??? Може це дуже різко, але я сказав би так: т.зв.УГКЦ=РПЦ,щодо становлення духовності українського народу. Маю на увазі не простих віруючих, а церковників. P.S. А про п. В.Ясеневого Ви п. velovs доремно так грубо

  • velovs@ukr.net | 28 лютого 2019, 08:26
   Коментувати коментар

   Ніякого "найближчого тисячоліття" у цього - злочинно-збоченного і гидотно-гріховного світу, судячи з усього, вже НЕ БУДЕ! Христос, дуже схоже, повернеться і вчинить над ним Свій суд НАБАГАТО-НАБАГАТО раніше! Й, не виключено, що і навіть у найближчі десятиліття... ----- А от щодо значного примноження числа і досягнення єдності ПРАВДИВИХ - сповнених і відновлених Святим Духом, тобто ЖИВИХ християн різних традицій, які живуть і служать у Його дарах і плодах (духовних), то цей процес уже йде. Й надалі - все більше й більше розповсюджуватиметься й прискорюватиметься: в масштабах практично всієї землі. І - ніхто і ніяк - його не в змозі зупинити. Тим паче, що це все - воля і план-задум, компетенція і сфера діяльності Божого Провидіння. ----- На рахунок же останнього, як і деяких інших тутешніх "коментаторів", то - щодо цієї ситуації - все було сказано й рекомендовано Ісусом і, зокрема, в Мт.7:6. І я дуже жалкую, що затратив стільки часу і сил, аби "перетворити", трансформувати і піднести (перепрошую) муху на рівень бджоли. Напевно, не моя це справа. :)

  • velovs@ukr.net | 28 лютого 2019, 09:29
   Коментувати коментар

   А також. Усіх, кому мої - ті чи інші - слова або фрази могли завдати якихось прикростей чи навіть образити, наразі прошу вибачити це мені.

 • Ігор Затятий | 26 лютого 2019, 13:47
  Коментувати коментар

  Цікаво, а чи Ватикан тепер визнає канонічність УПЦ на українських землях, тобто, чи припинить принизливу для нас практику призначення екзархів УГКЦ на всіх наших землях окрім Галичини.

  • S.Melnyk | 26 лютого 2019, 14:00
   Коментувати коментар

   Ігоре Мицько, колись ви були відомим у певних колах істориком, тепер стали тролем-провокатором. Так підзаробляєте до пенсії? Чи це комплекс "горе від розуму"?

 • Ігор Затятий | 26 лютого 2019, 11:51
  Коментувати коментар

  Блаженійший діє як примітивний російський провокатор. Таким вчинком він, зокрема, сприяє перетворенню УГКЦ на маргінальне релігійне об"єднання закордонних українців.Бо вітчизняні "низи" все більше говорять про перехід до ПЦУ

  • velovs@ukr.net | 26 лютого 2019, 12:10
   Коментувати коментар

   Про якусь "маргіналізацію" УГКЦ наразі казати ніяк не випадає. А також і про якісь (начебто) - більш-менш - "масово-масштабні" порухи її "низів" до "переходу" в ПЦУ теж стверджувати ще зарано. ------- В усякому разі, час покаже й доведе, наскільки подібні - нинішні "прогнози", "передбачення" й очікування є виправданими і реальними. :)

  • velovs@ukr.net | 26 лютого 2019, 12:35
   Коментувати коментар

   А, може, в проводу та ієрархії УГКЦ це - така своєрідна ТАКТИКА? Тобто: дійсно й направду (щиро) шукати реальних шляхів до зближення, а в перспективі - до повного з'єднання (відновлення єдності і цілісності) з українським православ'ям. А от, аби наразі не тривожити і не дратувати-спокушати декого у Ватикані, по повсякчас публічно наголошується на своїй лояльності і вірності єпископові Рима й відповідним католицьким догматам... Як знати?.. :)

 • velovs@ukr.net | 26 лютого 2019, 09:44
  Коментувати коментар

  "А згодом додає: “Софійна Церква — свята земля примирення та порозуміння, завжди відкрита до вселенської єдності розпорошених по світу дітей Божих. Саме тому сьогодні, як і тисячоліття тому, наша Київська Церква [УГКЦ] залишається в повному сопричасті з намісником апостола Петра, покликаним самим Спасителем служити єдності Його Вселенської Церкви та цілісності відкупленого Божого люду. Разом із єпископом Рима наша Церква перебуває в сопричасті з іншими Східними Церквами. У цьому відкривається особливе екуменічне покликання нашої Церкви — свідка неподіленого християнства та мучениці наших часів”." ----------------- Якщо і надалі в УГКЦ так - категорично і настирно, дуже гучно та повсякчас - наполягатимуть на цих контраверсійних католицьких догматах, а надто - про "роль і місію" Папи Римського, то, як виглядає, з такими "попередніми умовами" навряд чи зможе далеко просунутися вперед процес пошуку ефективних шляхів до відновлення єдності і цілісності історичної Київської Церкви!!! :)

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • ukrlem | 22 жовтня 2019, 16:15

  Назовіть хоча одну грецькомовну громаду на сході України будь ласка. Хоч одну!

 • ukrlem | 22 жовтня 2019, 16:11

  Ой так, так 12 листопада!!! Які ви професйонали.

 • Ігор Затятий | 22 жовтня 2019, 14:28

  Під гаслом: "Згинь нечисть!"

 • Ігор Затятий | 22 жовтня 2019, 14:07

  Розхотілося нелюбителеві дорогих годинників

 • velovs@ukr.net | 22 жовтня 2019, 13:06

  Крайня підозрілість і параноя - вона, зазвичай, є типовою рисою всіх диктаторів і авторитарних правителів, а надто тих, що своє владарювання здобували чи/та утверджували чималою людською кров'ю...

Популярні статті місяця