Глава УГКЦ спільно з п’ятьма міністрами України посадив у Києві дерево миру

6 листопада 2018, 14:39 | УГКЦ | 1 |   | Код для блогу |  | 

Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав сьогодні, 6 листопада, узяв участь у Всеукраїнській безстроковій екологічній акції «Посади дерево миру», посадивши дерево на Алеї миру біля Патріаршого собору Воскресіння Христового.

Акцію розпочали в Патріаршому соборі молитвою за мир в Україні, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Святослав.jpg

До події приєдналися посадовці України: Остап Семерак, Міністр екології та природніх ресурсів, Лілія Гриневич, Міністр освіти і науки, Павло Петренко, Міністр юстиції, Володимир Омелян, Міністр інфраструктури, Ігор Жданов, Міністр молоді і спорту, Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України 2014-2016 років.

«Вітаю в нашому Патріаршому соборі наших українських міністрів, які разом з нами хочуть садити дерево миру, бо ми разом як віруючі люди, як спільнота людей, яким Господь Бог доручив майбутнє України, української сім’ї і людини на цій землі, є відповідальні за плекання миру», – сказав Глава УГКЦ.

Метою акції є привернути увагу українців до катастрофічних соціально-екологічних наслідків війни на Сході України, до непоправної шкоди, завданої довкіллю України, екологічних проблем, підвищення рівня екологічної свідомості та еко-патріотизму. Це акція заклику до збереження природи, української землі та країни.

У Священному Писані слово «дерево» має глибоке символічне значення, відзначив Блаженніший Святослав. «Псальмопівець Давид говорить про людину як про дерево. Вершиною символізму дерева є знак Чесного і Животворящого Хреста, на якому наш Спаситель приніс себе у жертву. І властиво Він своєю смертю на хресті перетворив дерево на знак миру, на знак примирення між Богом і людством, між Творцем і Його сотворінням», – сказав Предстоятель.

За його словами, ми сьогодні так багато говоримо про мир. І ця акція відбувається 6 листопада – у день попередження експлуатації навколишнього природнього середовища під час війни і воєнних конфліктів. Люди починають розуміти, що під час війни страждає, плаче не тільки людина, а все Боже створіння. Ми бачимо, що не тільки український народ на своєму тілі носить рани, але ранами вкрита вся українська земля.

«Міжнародні організації говорять, – наголосив Глава Церкви, – що Схід України належить до найбільш забруднених вибуховими матеріалами частин земної кулі. Ми сьогодні хочемо разом посадити дерево миру, аби лікувати рани України, української землі і дбати про те, щоби наш спільний дім – Україна росла у мирі. Бо мир так само треба плекати, як людина плекає дерево».

Глава Церкви подякував усім, хто долучився до цього важливого дня і події.

Міністр екології і природніх ресурсів Остап Семерак відзначив, що за три роки існування цієї акції в сотнях українських міст та сіл були посаджені алеї миру. Це є спільна акція УГКЦ та Міністерства екології.

«Такою спільною дією ми звертаємо увагу всього світу, всього суспільства на ту соціально-екологічну шкідливу дію війни на Сході України і закликаємо всіх до миру», – сказав пан міністр. Остап Семерак подякував Главі Церкви, що він передав Папі Франциску дані про екологічні наслідки війни в Україні.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
1коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 6 листопада 2018, 15:19
  Коментувати коментар

  Серед тих і, щонайперше, саме ДУХОВНО-МЕНТАЛЬНИХ і МОРАЛЬНО-ЕТИЧНИХ причин, що призвели до нинішніх - серйозних і тяжких проблем та негараздів, лих і випробувань в Україні, включаючи захоплення й анексію Криму та криваво-спустошливу війну на Сході, далеко не останнє місце посідають ті численні й добре знані гріхи, переступи і беззаконня, що нині глибоко й прикро вражають і руйнують наше суспільство. ---------------- І саме з цього приводу Господь - у Своєму Слові Божому - так каже і наголошує: і коли в цій країні "смириться народ Мій, який називається ім'ям Моїм, і будуть [щиросердно каятися і] молитися, і шукатимуть лиця Мого, і [геть] відвернуться від злих шляхів своїх, то Я почую з неба і прощу гріхи [й провини] їхні і зцілю землю їхню" (2Пар.7:13,14). ---- В т. ч. "ось, Я пошлю вам хліб і вино і єлей, і будете насичуватися ними [тілесно й духовно], і більше не віддам вас на наругу [іншим] народам. І того ворога, що прийшов з [країв] півночі, віддалю від вас, і вижену його в землю безводну і порожню... і піде від нього сморід, і підніметься від нього смердота, оскільки він [вельми] багато наробив [всілякої шкоди і] зла" (Іоїл 2:29,30; Єз.39:2). Амінь.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • Petro_R | 23 квітня 2019, 12:03

  Овеча шкіра повертається?

 • Михаил | 22 квітня 2019, 14:07

  Как бесконечно мудр Святейший Отец наш Папа. Какие простые, казалось бы, слова, а сколько смысла! Строить мосты, а не стены! То есть мост всегда что-то соединяет, а стена всегда отделяет. Как просто,

 • Zenia | 21 квітня 2019, 15:42

  Москалі зовсім подуріли, вже "за упокой" документів моляться.)))

 • enzian | 21 квітня 2019, 09:02

  Навряд чи католикам буде приємне вітання, від якого смердить русскім міром.

 • Михаил | 21 квітня 2019, 01:22

  Пусть заодно рассмотрит вопрос о законности титулования "почетным патриархом" турецкого митрополита Денисенко и действительности и благодатности его богослужений. Что, это кажется

Популярні статті місяця