«УГКЦ упродовж 1030 років була захисницею, душею українського народу, Церквою державотворчою», - Патріарх Святослав

15 липня 2018, 20:03 | УГКЦ | 4 |   | Код для блогу |  | 

На прощу до Зарваниці, яка в цьому році присвячена 1030-літтю Хрещення Руси-України, з’їхалися греко-католики зі всієї України та цілого світу: країн Європи, США, Канади, Аргентини, Австралії. На Літургії також спільно молилися Президент України Петро Порошенко, кардинал Гуалтьєро Бассетті, Президент Єпископської Конференції Італії, єрархи та духовенство УГКЦ, стотисячна спільнота прочан, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Архиєрейська Літургія, яку очолив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, була присвячена саме молитві за мир та цілісністьУкраїни.

У проповіді до вірних Предстоятель Церкви відзначив, що віра є найбільшим скарбом, який проголошує сьогодні Христове Євангеліє.

«Ми прибули сюди з різних куточків України та світу, аби відсвяткувати 1030 річницю Хрещення України. І ось сьогодні у Зарваниці ми дякуємо, що 1030 років у наших сім’ях від одного віруючого серця до іншого, дар християнської віри саме у нашій Церкві ми передаємо як найбільший скарб нашого народу. Ми сьогодні дякуємо Богу, що саме Українська Греко-Католицька Церква сподобилася бути спадкоємницею, правонаступницею князя Володимира і його святого Хрещення», – сказав проповідник.

Саме у нашій Церкві, переконує духовний лідер греко-католиків, безперервно упродовж 1030 років цей скарб віри передається з вуст в уста від одного покоління до іншого. «У найтяжчі часи випробувань, – сказав проповідник, – у часи татарської навали, у час іноземних панувань, коли наша Україна, наша земля була обдерта з усього свого блага, з усіх своїх скарбів, наші діди і прадіди не втратили скарб віри. І тому наша Церква упродовж тих 1030 років не тільки була захисницею, душею українського народу, не тільки була державницькою Церквою, але Церквою державотворчою».

«Навіть тоді, коли не було іншої земної інституції, – продовжив Предстоятель, – яка би могла захищати права свого народу, бути його голосом на увесь світ, пастирі і очільники нашої Церкви були вустами народу, в якого забрали голос, вустами людей, в яких забирали право на існування. Саме через те, що Церква передавала, робила можливим кожному українцеві торкнутися Ісуса, саме тому в часи Радянського Союзу, коли інші Церкви спадкоємниці Володимирового Хрещення перестали представляти інтереси свого народу, саме наша Церква перетворилася на найбільшу групу суспільної опозиції до атеїстичної комуністичної влади. Ми змогли вистояти, зберегтися як народ від розчинення в тому загальному казані так званого радянського народу. І вийшли переможницею як Церква над безбожним атеїстичним режимом».

Також прочани прибули до цього святого місця, як сказав проповідник, аби зустрітися не тільки один з одним, прийшли, аби зустрітися насамперед з Богородицею. З нашою Матір’ю, яка ніколи нас не покидала. Щоби молитися перед Її чудотворною Зарваницькою іконою, іконою, яка є свідком всього вищесказаного.

«Просімо нашу Богородицю, щоби через її молитви, через заступництво і молитви віруючих сердець нашої Церкви, Господь торкнув наш народ. Щоб те, про що ми так молимося і мріємо, стало дійсністю в нашому житті», – попросив Глава Церкви.

Патріарх Святослав наголосив, що найбільший скарб, який ми отримали від князя Володимира, є запорукою нашої перемоги, запорукою того, що Україна була, є і буде. Але лише тоді, коли лишиться християнською.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
4коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • В. Ясеневий | 18 липня 2018, 21:49
  Коментувати коментар

  За словами відомого вчителя історі, УГКЦ сьогодні не зможе поєднати навіть вірних Західних областей України. НЕХАЙ покаже свою харизму і духовну силу, і поєднає хоч би лише вірних УПЦ КП і УАПЦ не кажучи вже про вірян інших конфесій... А то лише одні ПОНТИ і ПІАР-КОМПАНІЇ...А хіба ні, шановні апологети Гуцульсько-католицької церкви???

 • В. Ясеневий | 18 липня 2018, 14:58
  Коментувати коментар

  Державницька - цезаропапізм. А державотворча, це тільки Блаженійший знає, що це таке. Відгадую: це Церква, яка творить державу. А коли і яку державу творила УГКЦ? І якою тоді є УПЦ КП і УАПЦ??? А може Церква має творити ЦАРСТВО НЕБЕСНЕ НА ЗЕМЛІ БЕЗ УСЯКИХ НАЦІОНАЛЬНИХ ОЗНАК???

 • Aquinatus | 18 липня 2018, 11:46
  Коментувати коментар

  Церковь не должна обслуживать политику и идеологии. Она должна хранит своё единство, а государство должно опираться на Церковь, если хочет быть государством (государство от слова государь), а не просто страной, где маршируют лгбт, как победители христианской морали

 • В. Ясеневий | 16 липня 2018, 20:36
  Коментувати коментар

  Державницька і державотворча Церква. Ці тези Глави УГКЦ викликають дуже серйозні роздуми. З історії минулих часів, хто може стверджувати , що якась конкретна сила НАМАГАЛАСЯ БУДУВАТИ НЕЗАЛЕЖНУ УКРАЇНСЬКУ ДЕРЖАВУ??? КОЛИ це УГКЦ, ПАНЕ БЛАЖЕНІЙШИЙ СВЯТОСЛАВЕ, БУДУВАЛА НЕЗАЛЕЖНУ УКРАЇНСЬКУ ДЕРЖАВУ???... Та й сьогодні УГКЦ стоїть на перехресті доріг.До теми, ви можете змовчати, можете що завгодно сказати(збаламутити людей),але інтелегенція дуже добре розуміє катастрофічну ситуацію УКРАЇНИ. Сьогодні НЕОБХІДНО ВСІМ СЛУЖИТЕЛЯМ І ВІРЯНАМ НАШИХ ЦЕРКОВ Є Д Н А Т И С Я, ЩОБИ СПАСТИ УКРАЇНУ!!!АМІНЬ!!!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • o.Б.Панчак | 19 лютого 2019, 18:32

  Ради точності: архиєпископ Мокшицький сказав (5:52): "Ми не є тут польською католицькою місією". Польському глядачеві все зрозуміло: ідеться про польськомовні душпастирства в країнах

 • orthodox | 19 лютого 2019, 18:06

  Вот мне просто интересно, почему вы так умеете искажать материал? Вы 1+1 переплюнули! Где ваш профессионализм? Как можно отталкиваться на "материал" только лишь одного источника? И

 • velovs@ukr.net | 19 лютого 2019, 17:36

  Р. S. А взагалі-то - в основному і в цілому - це інтерв'ю, гадаю, досить цікаве, актуальне і по-своєму аргументоване. :)

 • velovs@ukr.net | 19 лютого 2019, 17:34

  ------- Й, до речі, до тих "ворогів" зараховувалися не тільки поляки-християни, а й, власне, українці-християни (унійні), а також євреї-юдеї. І та - вельми жорстоко-кривава війна

 • velovs@ukr.net | 19 лютого 2019, 17:32

  "Ще за часів Київської Русі поруч із прихильниками візантійсько-слов’янської традиції проживали й християни латинського обряду, вірмени, юдеї й мусульмани. Вони мали свої общини і користувалися

Популярні статті місяця