Завдання УГКЦ сьогодні - свідчити про єдність Церкви довкола спадкоємця апостола Петра, - Глава УГКЦ

29 квітня 2018, 18:07 | УГКЦ | 3 |   | Код для блогу |  | 

Відзначення 125-ти річного ювілею священномученика Симеона Лукача у його рідному селі Старуні, де він провадив священичу діяльність у часи підпілля УГКЦ, тривало протягом двох днів 28-29 квітня і включало презентацію біографічного фільму,  низку урочистих богослужінь, нічні чування та Архиєрейську Літургію за участю Глави УГКЦ Святослава (Шевчука). Під час урочистостей Глава УГКЦ підняв важливі теми: єдність християн та місія УГКЦ, інформує власкор РІСУ Наталія Палій.

Старуня-1w.gif

29 квітня Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук) у співслужінні з архиєпископами УГКЦ та сященством відслужив у Старуні Архиєрейську Літургію. У промові першоєрарх акцентував на тому, що служіння Симеона Лукача дає сьогоднішньому поколінню приклад, як брати відповідальність на себе і змінювати світ на краще. Окрема місія лежить сьогодні і на УГКЦ і Патріарх Святослав цю місію назвав.

Старуня-2w.gif

«Сьогодні ми разом у всій повноті нашої Церви – єпископатом, духовенством, монашеством і божим людом соборно прибули сюди, до села Старуні, бойківського краю, щоб як прочани славити Господа і вклонитися землі, яка народжує героїв християнського життя та віри,  – наголосив Глава УГКЦ. – Славити героїв, які зберегли в найскладніші часи душу нашого народу. Те, що ми називаємо – бути собою. Ми прийшли подякувати тій родині, яка подарувала нашій Церкві і нашому народові великого подвижника, підпільного єпископа - страстотерпця блаженного священномученика Симеона Лукача. Хочемо подякувати Господу Богу за те, що маємо Церкву, віру в Бога, яку зберегли і нам передали. А постать блаженного священномученика є наче тим знаком, символом, який сьогодні продовжує нас оживляти, збирати і надихати. Коли єпископ Лукач прийшов сюди служити, Старуня, як і вся українська земля, була притиснута комуністичним режимом, де всіх хотіли перетворити на народ без надії. А Симеон Лукач став тим, хто передавав благодать Святого Духа, давав людям надію».

Старуня-3w.gif

Глава УГКЦ продовжив: «Дуже часто могутні світу цього хочуть забрати у нас надію, перетворити на народ, який живе, як розслаблений. Як багато людей втрачають надію, що щось можна зробити. Через блаженного священномученика Лукача нам Господь каже вставати і взяти відповідальність за долю Церкви і народу, не боятися відповідальності і силою божою міняти світ».

У промові Патріарх Святослав говорив і про єдність християн та значення УГКЦ сьогодні.

Старуня-5w.gif

«Так багато останнім часом маємо розмов про єдність християн. Хтось навіть хоче створювати Єдину Помісну Церкву. Але питання – звідки взяти ту єдність? Який задум про єдність Церкви залишив нам, християнам, третього тисячоліття сам Ісус Христос? Блаженний Лукач дає нам відповідь: «Прапором, служителем тієї Церкви є не президент, не інший патріарх, а спадкоємець апостола Петра – Святіший Отець Папа Римський. За це страждав священномученик. Бо він теж мав дуже спокусливі пропозиції – підписати і добре було б. Йому пропонували зламати ту єдність, яку лишив нашій Церкві Христос за часів князя Володимира до роз’єднання. Зараз відповідальність перед спадкоємцями має наша Греко-Католицька Церква і її завданням є свідчити про життєдайну єдність Церкви довкола спадкоємця апостола Петра. Це і є слово єпископа Лукача до нас. Бо, за словами Господа, маємо встати, міняти світ навколо себе і плекати прабатьківську віру. Будемо молитися за Україну щоб ми, як  спадкоємці єпископа Лукача, і як ті єдині носії змін в Україні, бачили та розуміли,  що наша надія в Бозі і його силою ми стоїмо як Церква, що воскресла після мучеництва і ісповідництва. Його силою ми маємо взяти відповідальність за майбутнє нашого народу і повинні міняти світ. Блаженний священномучениче Симеоне, моли Бога за нас».

Старуня-6w.gif

Після Архиєрейської Літургії Патріарх Святослав урочисто освятив музей блаженного Симеона Лукача, відновлений у його його родинній бойківській хаті. Експонати музею – це особисті, свяшеничі речі єпископа та предмети часів підпілля УГКЦ.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
3коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 1 травня 2018, 12:51
  Коментувати коментар

  "УКРАЇНА на межі ЗНИКНЕННЯ , ЯК НЕЗАЛЕЖНА ДЕРЖАВА!!!" -------- Таке твердження - по суті, ПОВТОРЮЄ відому піар-тезу кремлівської пропаганди та її тролів! ---- Їй-Богу, нам, християнам в Україні, не варто так некритично й безвідповідально-панічно "дятлувати" ці й подібні інші - ворожі (перепрошую) ДУРНИЦІ й НІСЕНІТНИЦІ. Геть цю всуціль зайву та безпідставну й необґрунтовану істерику! ------ Тим більше не слід передчасно покладати у труну незалежну Українську державу, що Боже Провидіння в своєму Плані спасіння людського роду й, зокрема, щодо сучасної України та її різнобарвного християнства має певні і досить важливі, значні й далекосяжні плани й задуми! ------- Мабуть, уже наспіла пора нам, вітчизняним християнам, свідомо й рішуче долати в собі ці заземлено-мирські - спрощено-"ватні" рудименти меншовартісного менталітету мухи...

 • velovs@ukr.net | 1 травня 2018, 12:27
  Коментувати коментар

  "ЗАВДАННЯ УГКЦ СЬОГОДНІ - СВІДЧИТИ ПРО ЄДНІСТЬ ЦЕРКВИ ДОВКОЛА СПАДКОЄМЦЯ АПОСТОЛА ПЕТРА, - ГЛАВА УГКЦ" -------- Якщо провід та ієрархія УГКЦ і надалі так уперто й, по суті, бездумно будуть стверджувати й наполягати на цій моделі творення християнської єдності - "довкола спадкоємця апостола Петра" (глави Ватикану), то на цьому, ми, вочевидь, далеко і ніяк не зрушимо! ------ Тим паче, що нині в Україні - наслідуючи певний досвід Майдану - якраз (під натхненням Святого Духа) і відбувається процес збудування відповідної єдності, насамперед, "знизу": на основі конкретного СПІЛЬНОГО практичного служіння різноконфесійних християн - небайдужих та відповідально-патріотичних пересічних вірян та їхніх душпастирів.

 • В. Ясеневий | 29 квітня 2018, 21:01
  Коментувати коментар

  УКРАЇНА на межі ЗНИКНЕННЯ , ЯК НЕЗАЛЕЖНА ДЕРЖАВА!!! ПРО ЩО НАМ ЩЕ ГОВОРИТИ??? НАШ НАЙСВЯТІЙШИЙ ПАПА ФРАНЦИСК ЗА Ч О Т И Р И РОКИ ВІЙНИ НЕ СПРОМІГСЯ НАЗВАТИ ЦЮ В І Й Н У - АГРЕСІЄЮ РОСІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ... А , ЧОМУ???

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • ja.kyjanyn | 21 березня 2019, 23:39

  Дозволю собі висловити тут таку думку. Панові Святославу, та всім хто підтримує висловлену у цьому інтерв'ю позицію варто пам'ятати і усвідомлювати, що сьогодні немає перешкод для греко-католикам

 • Михаил | 21 березня 2019, 12:42

  Надо спросить у Денисенко, наверное он раньше у них там тоже "по четным патриархом" был. А по нечетным ещё где-нибудь интриговал, как он это любит и умеет. Денисенко вечен!

 • velovs@ukr.net | 21 березня 2019, 12:21

  Ви знаєте, шановний Адміне, я з Вами маю тут погодитися. Тобто, більш уважно й вдумливо читаючи і осмислюючи ці його останні публікації і, зокрема, на порталі РвУ, я також дещо почав помічати й

 • admin | 21 березня 2019, 11:12

  Він не дисидент, він маніпулянт і москвофіл, людина з нездоровими амбіціями. З ним говорити чи дискутувати неможливо. Тому такі та інші подібні публікації ми не хочемо якимсь чином рекламувати.

 • velovs@ukr.net | 20 березня 2019, 19:05

  "Муфтій України зазначив, що є люди, які представляють іслам як релігію агресії і тероризму, але це, на його переконання, звичайна брехня, адже іслам завжди вчить поширювати добро, працювати на

Популярні статті місяця