Єпископи УГКЦ підтримали пропозицію ВРЦіРО оголосити 2018 рік - Роком Божого Слова в Україні

21 лютого 2018, 10:10 | УГКЦ | 2 |   | Код для блогу |  | 

У реколекційному центрі Львівської архиєпархії у Брюховичах під головуванням Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава 13-14 лютого 2018 року відбулася Сімдесят восьма сесія Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви. У синодальних засіданнях брали участь усі чинні єпископи Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ.

Синрд_УГКЦ.jpg

Перед початком синодальних засідань відбувся семінар про виховання кандидатів до священства в семінаріях УГКЦ, який підготували та провели ректори семінарій Верховного Архиєпископства.

Головною темою цієї Сесії Синоду була тема – «Виховання кандидатів до священства в семінаріях УГКЦ. Людська і духовна формація в семінаріях». Головним доповідачем на тему був отець Ігор Бойко, ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа УГКЦ. Після заслухання доповідей і предметного обговорення цієї теми отці Синоду прийняли низку синодальних рішень, покликаних забезпечити належний рівень людського і духовного виховання у семінаріях України задля відповідного підготування кандидатів до священства для служіння Церкві.

У контексті опрацювання синодальних документів було розглянуто та затверджено «Норми і засади охорони дітей і молоді в УГКЦ», програму семінарійного курсу «Сповідництво» та затверджено текст Послання Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ з нагоди 100-річчя відновлення української державності.

Отці Синоду роздумували над ініціативою Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій про оголошення 2018 року Роком Божого Слова в Україні. Було вирішено підтримати цю пропозицію ВРЦіРО, створити Організаційний комітет з відзначення Року Божого Слова в Україні та затвердити План відзначення Року Божого Слова в Україні.

У контексті розгляду питання про діяльність комісій Верховного Архиєпископства, про діяльність Центру протидії корупції у складі Комісії УГКЦ «Справедливість і мир» (ad iterim) доповів його керівник – пан Петро Дарморіс.

Синод уважно заслухав і затвердив звіти про діяльність Координаційної ради з питань душпастирства у критичних ситуаціях, який склав її голова – владика Богдан (Манишин) та звіт про діяльність Патріаршого паломницького центру УГКЦ, який склав його керівник – отець Любомир Яворський.

Члени Синоду заслухали інформацію про місію і діяльність Українського католицького університету, яку подали отець Богдан Прах, Ректор УКУ, та Ігор Скочиляс, проректор з наукової роботи Українського католицького університету.

Синодові було представлено презентацію результатів архітектурно-археологічних досліджень катедральної святині Богородиці ХІІІ ст. у місті Холм, які реалізуються в рамках українсько-польського наукового проекту «Пошук, ідентифікація та наукове вивчення святині Богородиці зведеної у місті Холмі королем Данилом Романовичем». Її провели професор Микола Бевз та пан Юрій Лукомський, кандидат архітектурних наук.

Для належного відзначення 1030-річчя Хрещення Русі-України Синод вирішив присвятити цьогорічну Загальноукраїнську прощу до Зарваниці цьому відзначенню, а в день Святого Володимира відслужити Божественні Літургії з Чином відновлення хресних обітів та зорганізувати 29 липня 2018 року прощу семінаристів УГКЦ до Києва.

Сімдесят дев’яту сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви вирішено провести у травні 2018 року. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 21 лютого 2018, 10:51
  Коментувати коментар

  "Для належного відзначення 1030-річчя Хрещення Русі-України Синод вирішив присвятити цьогорічну Загальноукраїнську прощу до Зарваниці цьому відзначенню, а в день Святого Володимира відслужити Божественні Літургії з Чином відновлення хресних обітів та зорганізувати 29 липня 2018 року прощу семінаристів УГКЦ до Києва." ------------------------------------ До речі, ця вікопомна й доленосна для нашої Вітчизни та її народу подія - св.-Володимирове хрещення Русі-України 988 р. - мала місце саме в той літній день, на який тоді припала східнохристиянська церковна урочистість згадування й вшанування пам'яті свв. мучеників МАКАВЕЇВ. ------------- Таким чином Боже Провидіння немов би проклало певний і, насамперед, духовно-сакральний МІСТОК та взаємозв'язок і правонаступніть поміж близькосхідною Святою Землею та теперішньою Україною, між святим Божим градом Єрусалимом та Києвом. І який, як добре знаємо, з плином часу зажив славу та став виконувати вельми почесну й відповідальну духовну місію і призначення Другого - східноєвропейського (а точніше - євразійського) й, передусім, східнослов'янського Єрусалиму.

  • velovs@ukr.net | 21 лютого 2018, 12:31
   Коментувати коментар

   Крім того, враховуючи появу (свого часу) МАСОВОЇ, а в останні десятиліття - значне чисельне ЗБІЛЬШЕННЯ східнослов'янської й, передусім та надто, української ДІАСПОРИ в дуже багатьох - найрізноманітніших країнах і регіонах (частинах) світу, можемо й мусимо дещо констатувати і наголосити. ------- Й конкретно: що наразі, а тим паче - в найближчому наступному часі, ця ДУХОВНО-САКРАЛЬНА місія і роль Києва - як ІІ Єрусалима - явно набагато розширюється і набуває вже воістину ГЛОБАЛЬНИХ масштабів!!! -------- Й, судячи з усього, вже НЕЗАБАРОМ: і навіть попри те, що наразі чітко й щільно диявольсько-демонічна "ось темрява землю вкриває, а морок - народи", зможемо наочно побачити, неймовірне і надзвичайне з'явлення Божої слави (Іс.60:2). ------------ А саме: як з українських теренів (тобто - щодо близькосхідного регіону - "з землі північної"), куди милостивий Господь дуже потужно "виллє" Свою вельми рясну й благодатну зливу Духа Святого "на всяку плоть", у певний - "у той день, живі води потечуть". Причому, "половина їх до моря [багатьох народів] східного і половина їх до моря [багатьох народів] західного: влітку й узимку так буде" (Зах.6:8; 14:8; Іоїл 2:28)! -------------- І внаслідок усього цього: "у той час" практично "всі народи", а точніше - величезні маси вихідців з них, "заради імені Господа зберуться в Єрусалим [Христову Церкву "нового завіту", де стоїть "Господній престол"] і не будуть більше чинити [гріхів і беззаконь] за впертістю [колишнього] злого серця свого" (Єр.3:17,18; 31:8,31).

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 18 жовтня 2019, 17:09

  ""Русская кровь", пролитая за чужую свободу, вынимается из патриаршего кармана и тыкается в нос собеседнику при каждом удобном поводе." ---------- И в этой "русской

 • velovs@ukr.net | 18 жовтня 2019, 10:08

  Р. S. Й, між іншим, в незалежній Україні цей (де-факто) людиноненависницький - заздрісно-братовбивчий і самогубний "дух Каїна" (він же - дітовбивчий "дух Тараса Бульби"), в т. ч.

 • velovs@ukr.net | 18 жовтня 2019, 08:57

  Оккупанты уже давно отказались от "марксистско-ленинской идеологии", на смену которой пришла мифология т. наз. "русского мира". -------- Что же касается "губителей душ

 • Стефан | 17 жовтня 2019, 21:11

  Охотное впрягание называющих себя христианами в гнилую партийно-политическую повозку марксистско-ленинской идеологии оккупантов, диверсантов и сепаратистов, действующих против верующего украинского

 • Стефан | 17 жовтня 2019, 20:42

  Признать очевидное, самостоятельность Православной Церкви Украины (ПЦУ), это не доблесть, а честный, благородный поступок, но отрицать, противодействовать верным служителям Господа Бога Иисуса

Популярні статті місяця