Глава УГКЦ: «Скоробагатьки в Україні переважно є бідніші духовно і культурно за жебраків»

5 січня 2018, 13:15 | УГКЦ | 3 |   | Код для блогу |  | 

У Різдві Христос нас усіх робить багатими, насичує і підносить з усіх видів бідності, бо Він народжується у Вифлеємі для того, щоб кожну людину зробити своїм братом чи своєю сестрою – дитиною Божою, учасником вічних Божих благ.

Про це йдеться в Різдвяному посланні  Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава до духовенства, вірних та всіх людей доброї волі.

Святослав.jpg

«Ось чому Різдво, – продовжується у Посланні, – свято загальнолюдської солідарності, коли особа не багата, позбавлена «золота-дарів» цього світу, збагачує багатьох своїх ближніх «ціннішим даром» – «вірою серця і щирою любов’ю», як про це співаємо в наших колядках».

Як мовиться у Посланні, коли нині живемо у світі, де жадоба матеріального збагачення нерідко переростає, за словами Святішого Отця Франциска, у «нове ідолопоклонство грошам», а в «економіці проявляється великий брак уваги до людини, що зводить людську істоту лише до однієї з її потреб – споживання», ангел Різдва скеровує своє послання саме до вбогих і закликає їх, а заразом і нас прославити Бога, в якому вміщене справжнє і вічне багатство людини.

«І ось у Різдві те багатство – життя з Богом і в Бозі – приходить до нас і стає джерелом нашої радості і надії, якими ми обдаровуємо одне одного», – вважає Глава Церкви.

Попри злидні і випробування сьогодення, –  пише Предстоятель, – маємо визнати, що насправді існують різні види бідності – духовна, культурна, освітня, цивілізаційна і аж тоді – матеріальна. Убозтво сучасного світу частіше має не матеріальний, а духовний характер. «Нинішні «скоробагатьки» в Україні переважно є бідніші – і духовно, і культурно – за жебраків. І ця духовна убогість, тобто віддаленість сильних цього світу від Бога, нерідко спричиняє соціальну несправедливість, згубне використання влади, корупцію та зловживання ресурсами, даними для загального блага», – просить замислитися Блаженніший Святослав.

У такій ситуації, ідеться у Посланні, не достатньо, щоб багачі призначили частину крихт зі свого стола як певну допомогу убогим. Потрібна переміна людського серця, яке допустило б до себе Боже світло і Божу благодать. Бо хто вважає себе рятівником бідних, а не несе Бога ‑ той пропонує порожні ідеології, які лише використовують злидні людини з політичною метою і, насправді, не здатні їх усунути. За таких обставин бідні ставатимуть ще біднішими, а багаті далі наживатимуться. Лише той, хто стане багатим Богом, зможе преобразити власне життя та сприяти побудові справедливого суспільства, у центрі якого стоятиме людина, а не прибуток; загальне добро, а не егоїстичні інтереси окремих груп чи кланів.

«Щоб гідно святкувати Різдво, ділімося з убогими – всякого виду бідності – тим багатством, яке ми, віруючі люди, посідаємо, насамперед духовними дарами, а відтак і матеріальними благами. …Завітаймо з колядою до наших воїнів у місцях їхнього перебування – чи то в домівках, до яких вони повернулися після виконали святого обов’язку захисту Батьківщини, чи у військових частинах, чи на фронті. ..Навідаймося до постраждалих від бойових дій, приймімо до свого серця біль убогого та потребуючого – так ми приймемо Христа із Пресвятою родиною, збагатимо наш дім, родину та суспільство невичерпними Божими скарбами…», – закликає Блаженніший Святослав у Різдвяному посланні всіх вірних та людей доброї волі., інформує Департамент інформації УГКЦ.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
3коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • lerer10225@com.ua | 5 січня 2018, 23:23
  Коментувати коментар

  Правильно сказав... Ці скоробогатьки бідні і на голову, вони не розуміють бідності своїх душ...

 • velovs@ukr.net | 5 січня 2018, 16:52
  Коментувати коментар

  "«Нинішні «скоробагатьки» в Україні переважно є бідніші – і духовно, і культурно – за жебраків. І ця духовна убогість, тобто віддаленість сильних цього світу від Бога, нерідко спричиняє соціальну несправедливість, згубне використання влади, корупцію та зловживання ресурсами, даними для загального блага», – просить замислитися Блаженніший Святослав." ------------------------------------------------------------------------ Якщо якась людина - будь-то отой "скоробагатько" чи бідняк чи зовсім жебрак - одначе направду ДУХОВНО не "народилася згори" (Ін.3:3,7), тобто від Святого Духа та Слова Божого, то тут взагалі не йдеться про її "духовне життя" ВЗАГАЛІ! ----------------------------------------------------------------------------------- А таке істинне духовне відродження ("народження згори") натупає, зокрема, в момент ОСОБИСТОЇ зустрічі й правдивого навернення цієї людини до Христа Спасителя, під час щиросердного й глибинного її ПОКАЯННЯ і СМИРЕННЯ перед Господом. А далі воно потребує всілякого й благодатного - логічного продовження й розвитку. ---- ---------------------------------------------------- І які ліпше за все - повноцінно й різнобічно - реалізуються через її, цієї людини, дійсне приєднання і активне життя й служіння Богові та людям у еклезіальній (парафіяльній) спільноті Його новозавітнього Божого народу. Під благотворним проводом і піклуванням досвідчених духовних пастирів і наставників.

  • velovs@ukr.net | 5 січня 2018, 17:07
   Коментувати коментар

   І що - ця роль і місія досвідчених духовних пастирів і наставників - зрозуміло й природно, НІЯК не заперечує і ЗОВСІМ не підміняє, а лише доповнює ПЕРСОНАЛЬНІ взаємостосунки віруючої людини зі Святим Духом, її незаперечний послух Його люблячому голосу та премудрому й благословенному проводу по життю.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Михаил | 19 жовтня 2018, 02:33

  Не слушать "патриарха Филарета" тогда и будет согласие, единение и мир во всем мире! Денисенко это всегда ненависть, зло, ложь, интриги и разделение! Я сразу сказал, что собрать

 • Petro_R | 18 жовтня 2018, 21:14

  Ватникан послав свого попа у Ватикан? І Ватикан їх послухає і щось там визнає? Дядьку, ну Ви мелете?!!!

 • VPYL | 18 жовтня 2018, 20:34

  -Якщо проаналізувати хоча б піврічну поведінку РПЦ , то можна відмітити навіть не звичайний, а екзальтований, екстремістський , бандитський підхід у взаєминах з церквами-"посестрами" і

 • Delku | 18 жовтня 2018, 19:37

  Вітаю Богдан! В НЄЛЦУ, після визнаного державою і європейськими ЄЛЦ Синоду, більше не має єпископа С.Машевські. Є лише пастор Сергій, служіння якого під великим питанням, так як він був звільнений

 • John | 18 жовтня 2018, 19:07

  У них є вже неодноразовий досвід об"єднання. Так що, нічого дивного.

Популярні статті місяця