У Польщі знову запускають механізм дискримінації Митрополита Андрея Шептицького, - історик

20 жовтня 2016, 12:18 | УГКЦ | 14 |   | Код для блогу |  | 

_Sheptycki_560.jpg-sss.jpgУ польському місті Люблін цього року українською мовою вийшла книжка «Два царства», в якій опубліковані листи, за твердженням упорядників, написані блаженним, єпископом УГКЦ Григорієм Хомишиним. У книжці опубліковані три вступні слова – римо-католицького єпископа-емерита Мар’яна Бучека, науковця Люблінського католицького університету Володимира Осадчого та івано-франківського отця-видавця УГКЦ Ігоря Пелехатого (щодо нього зараз триває церковний трибунал).

Усі три передмови є маніпуляцією довкола імені митрополита УГКЦ Андрея Шептицького, наголосив Радіо Свобода проректор Українського католицького університету (УКУ), професор історії Ігор Скочиляс.

«Очевидно, велика вада цієї книги полягає в тому, що вона не розглянута у площині тогочасних історичних, політичних подій, ані стосунки між митрополитом Андреєм і владикою Хомишиним не поставлені в належний контекст, ані загалом ціле широке тло взаємин українсько-польських, українсько-єврейських, взаємин між УГКЦ і польською владою, Українським національно-визвольним рухом – ОУН, УПА, вони, на жаль, не контекстуалізовані. А якщо вони у цій книжці, на мою думку, свідомо не розглянуті через призму тогочасних подій, то можемо говорити цілком справедливо і академічно, що вони є маніпульовані, і це є вдала академічна маніпуляція, яка полягає у тому, що намагаються інструментуалізувати появу цієї книжки саме у 2016 році», - сказав історик

За словами Ігоря Скочиляса, у передмові публікації «Два царства» відверто представлено ланцюговий логістичний так званий «зв’язок», коли йдеться про Андрея Шептицького, наступний ланцюжок це є український інтегральний націоналізм і третє – це Волинь 1943 року.

«Тобто іншими словами, логіка упорядників полягає в тому, що якщо би не було Андрея Шептицького, то не було б інтегрального націоналізму українського, якщо б не було українського інтегрального націоналізму, не було б драматичних подій на Волині 1943 року. Очевидно, навіть непрофесійному історику зрозуміло, що це є відверта маніпуляція», - заявив він.

Учена рада УКУ має сумніви щодо автентичності листів Хомишина, якщо вони автентичні, чи втручались упорядники книжки у зміст оригіналу. Зараз УГКЦ проводить розслідування цієї ситуації, адже архів владики Хомишина є власністю Івано-Франківської архієпархії. Ігор Скочиляс переконаний, що у Польщі певне середовище зацікавлене у дискримінації імені митрополита Андрея Шептицького, процес беатифікації якого перебуває на стадії завершення. Видання книжки, каже український професор, є лише початком сценарію щодо маніпуляції довкола імені митрополита.

«Цілком зрозуміло, що ця книжка є лише першим пробним каменем, що за цим стоїть, очевидно, ціла система заходів, спрямованих і на дискримінацію постаті Андрея Шептицького, і на торпедування того доброго і позитивного образу України і українців, зокрема, УГКЦ, який створився після Революції гідності, після Євромайдану. І це є те, що самі поляки люблять називати – порахунки з історією», - наголосив Ігор Скочиляс.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
14коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Юзьо | 24 жовтня 2016, 09:39
  Коментувати коментар

  Я прочитав передмову до книжки "Два царства" від біскупа Бучека. Або він повний неук з історії, або він наглий провокатор і маніпулятор. Назвати Шептицького заполітизованим, на противагу Хомишину, звинуватити митрополита у Волинській трагедії - це треба ким бути, щоби таке брехати... А потім вони дивуються, що їх вважають 5 колоною Кремля.

 • Andriy Chornyy | 23 жовтня 2016, 22:56
  Коментувати коментар

  Якась маразматична писанини псевдо-історика, який навіть не взмозі розрізнити історичне джерело від фальшивки. демон націоналізму на жаль пожирає цей народ, і негідники під прапорами Бандери цим користуються. шкода...

  • Леонтій | 24 жовтня 2016, 09:03
   Коментувати коментар

   Якщо вже казати про "демона націоналізму", то тут, передусім, варто згадати й закцентувати, що він, цей нечистий, злий дух, - у вигляді запелого імперського шовінізму - наразі "пожирає" якраз більшість примітивно-"ватиних" обивателів сусідньої держави. У т. ч. що стосується її історичного минулого, коли людям активно й масовано накидаються всуціль фальшиві й перекручені інтерпретації дуже багатьох історичних подій та певних особистостей. Але, вочевидь, особливо огидним, підступним і небезпечним є та вельми тривожна і по-своєму маразматична обставина, коли в сідомості дуже й дуже багатьох сучасних росіян засів, застряг обілений та глорифікований тамтешніми негідниками - псевдоісториками й медіа образ кривавого людоненависника, оберката й затятого богоборця - супертирана Антихриста-Сталіна!

  • Юзьо | 24 жовтня 2016, 09:33
   Коментувати коментар

   Хто би казав. Це справжній історик, а не ваші, ляські псевдонауковці, що за кацапські гроші цілком змінюють свої минулі погляди. Львівська дієцезія є осередком антиукраїнського шовинізму. Не всі там такі, але арцибіскуп Моржицький його активно плекає. І шкодить цим іншим римо-католикам. якби українці у своєму українському Перемишлі поводилися так само, то давно вже би була "Вісла2"

 • Андрій Смирнов | 21 жовтня 2016, 17:57
  Коментувати коментар

  ДИСКРИМІНАЦІЇ чи дискредитації ШЕПТИЦЬКОГО?

 • netoy_gaidamak | 20 жовтня 2016, 23:23
  Коментувати коментар

  А з Вятровичем - тепер Бог його зна що було правда, а що ні. Та думка і ставлення поляків має місце. Вони ж не раз і не два були на шаблях та тих палях які Українцям тесали.

 • Ігор Мицько | 20 жовтня 2016, 23:05
  Коментувати коментар

  Канонізацію Кир Андрея, як і надання УГКЦ статусу патріархії, Ватикан ніколи не здійснить. Правду кажучи, Владика не дуже любив римщуків. Це в нього від часів перебування в Добромилі, коли він побачив істинну мету впроводжуваної єзуїтами реформи василіян. На противагу їм він і створив студитів, яким довіряв до останнього свого земного дня. Що ж до поляків, то в них особливе несприйняття Кир Андрея, через те, що покинувши польськість, став покровителем "бидла"/українців. Та й чорна зависть - серед їхньої єрархії під час ІІ СВ не було йому рівних. Ніхто з них не став на захист євреїв, ніхто в католицьких єрархів Європи не написав обурливого листа з приводу їхнього знищення до Гімлера.

 • Josephus | 20 жовтня 2016, 21:16
  Коментувати коментар

  Скочиляс - проФФесор a la Янукович! Дуже розумний і патріота великий? Напиши сам книгу, та й не одну,І про націоналізм, і про церковне ставлення до нього,а не пришивай діло до Митрополита Андрія Шептицього і священника УГКЦ! Чому ж УКУ не видав цієї книги? Архівні першоджерела і унікальні документи, що стосуються і сьогодення, а "воно" забороняє...

  • b111 | 21 жовтня 2016, 06:11
   Коментувати коментар

   З думками про Скочиляса трішки не праві. З Ігорем знайомий особисто.

  • Юзьо | 21 жовтня 2016, 12:40
   Коментувати коментар

   Таке дурне наговорив, що навіть не хочеться доводити, що дурне. Скочиляс - автор кількох великих монографій, один з кращих фахівців з історії Церкви в Україні. І про націоналізм та ставлення до нього Митрополита Шептицького видали в УКУ книжку на факультеті, який очолював Скочиляс. А воно дурне, нічого не знає, а меле...

 • amel | 20 жовтня 2016, 18:31
  Коментувати коментар

  Тут цікава постать такого собі В.Осадчого, ренегата-запроданця,етнічного українця, який себе зараз корчить за поляка і повністю працює на користь і за кошт найбільших польських шовіністів-ксьондзів в Люблині na KUL`u промуючи вигідні їм інтерпретації українських історичних постатей і подій минулого...

 • BBC | 20 жовтня 2016, 15:16
  Коментувати коментар

  Те, що постать Шептицького надзвичайно неоднозначна це є факт. Важливим є те, що навіть у католицькій Польщі до цієї особи відносяться критично - це також факт. Тому стверджувати, що митрополит Андрей є якоюсь вагомою фігурою для українців, напевно, є перебільшенням....Швидше за все він є от тим радоначальником радикального і ворожого націоналізму, який ми спостерігаємо сьогодні....

  • Леонтій | 20 жовтня 2016, 15:56
   Коментувати коментар

   Звичайно, можна мати РІЗНІ погляди щодо постаті митрополита Андрея Шептицького. Приміром, у Ватикані триває його беатифікаційний процес, у перебігу якого він офіційно був визнаний ПРАВЕДНИМ. Аналогічні, за назвою, оцінку і титул присвоїла йому, скажімо, і єврейська громада України за відому діяльність владики Андрея по рятуванню євреїв, включаючи дітей, в Галичині під час Голокосту. Одначе стверджувати, що він (буцімто) є "родоначальником радикального і ворожого націоналізму" - це відверта й провокативно-брутальна БРЕХНЯ, повтори - по суті і змісту - тих брудних і злобних наклепів та інсинуацій супроти нього, котрі свого часу фабрикували агітпропагандисти КГБ-КПСС! Якраз усе навпаки: митрополит Андрей Шептицький БАГАТОРАЗОВО і ПУБЛІЧНО критикував радикалізм ОУН, у т. ч. ті терористичні методи боротьби, що вона практикувала! В його особі український люд - принаймні, загал наших співвітчизників-галичан - радше мав не лише визначного духовного архіпастиря та культурно-просвітницького діяча й мецената тощо, а й активного й далекоглядного державотворця, архітектора й будівничого тої «рідної хати» для свого народу, «від Уряду» якої, як писав він у одному із своїх пастирських звернень, «очікуємо мудрого, справедливого проводу та заряджень, які узгляднювали б потреби й добро всіх замешкуваних наш край громадян, без огляду на це, до якого віросповідання, народности й суспільної верстви належать». (ЦДАВОВУ: Ф.3833. – Оп.1. – Спр.66. – Арк.1.)

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 19 лютого 2020, 20:17

  Той факт, що, зокрема, така ісламістська організація, як "Хізб-ут-Тахрір", в Україні, мовляв, не заборонена, ще не означає, що вона (начебто) не є екстремістською... -------- Скажімо, нині

 • velovs@ukr.net | 19 лютого 2020, 19:59

  В дополнение к этой - безусловно, весьма умной и аргументированной - статье хочуть заметить, в частности, вот что. ---- В основу построения и служения ПЦУ, как видится, должен быть положен - не

 • velovs@ukr.net | 19 лютого 2020, 19:19

  Ну що ж: цей колишній "пастор" далеко-далеко не єдиний "критик" Біблії і християнства. ------ І, напевно, найбільш "освіченими", "послідовними" і

 • fedirtsiv | 19 лютого 2020, 17:37

  Треба нарешті духовенству та вірянам незаангажовано дослідити та проаналізувати біблію, у що і в кого вони вірять, бо така наївність приведе їх прямісінько у лапи диявола. Ось пастор зі стажем

 • velovs@ukr.net | 19 лютого 2020, 16:58

  В КК України НЕМАЄ такої конкретної статті, згідно якої, можна було б притягувати до відповідальності тих, хто "прихвалює" УПЦ МП та "відвідує її богослужіння". -------------

Популярні статті місяця