«Втілення стратегії УГКЦ 2020 уже на екваторі», – владика Кен (Новаківський)

8 вересня 2016, 13:46 | УГКЦ | 0 |   | Код для блогу |  | 

Владика Кен (Новаківський), єпарх Нью-Вестмінстерський, представив Синоду УГКЦ стан реалізації стратегії Української Греко-Католицької Церкви 2020 «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом». Єпископ очолює робочу групу з впровадження стратегії 2020.

У коментарі Департаменту інформації УГКЦ владика Кен відзначив, що зараз дуже цікавий момент для стратегії 2020, бо якраз минуло п’ять років, коли Синод Єпископів УГКЦ у 2011 році в Куритибі (Бразилія) офіційно затвердив цю стратегію.

ken_novakivskyy.jpg

«Працюючи над стратегією Церкви, – розповів Єпарх Нью-Вестмінстерський, – ми велику увагу приділили розвитку єпархіям і парафіям. І саме оці слова «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом» ми намагаємося втілити в реальне життя людей».

Він зазначив, що за останні чотири роки неабияк розвинулася Патріарша курія та комісії. «Над чим наша робоча група також працювала. І зараз ми готуємося до передачі наших функцій підрозділам Патріаршої курії», – повідомив керівник робочої групи.

За його словами, реалізація стратегії 2020 десь на екваторі.

Минулого року від Патріаршого Собору УГКЦ, який відбувався в Івано-Франківську, робоча група прийняла 150 рекомендацій. «І цей останній рік у кожній єпархії відбувалися і продовжують відбуватися постсоборові зустрічі, де кожна єпархія дивиться, які конкретні пропозиції Собору вони можуть реалізувати в себе на єпархії», – додав єпископ.

«Слід розуміти, – зауважив владика Кен, – що в нашій стратегії 2020 нема чогось надзвичайного і нового. Усе написано в Біблії: йти і хрестити народ в Ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Ми тільки намагаємося знайти сучасний підхід для єпископів, священиків і вірних, як це реалізовувати в сучасному світі. Церква мусить шукати індивідуальний підхід до кожної єпархії, бо, скажімо, є дуже великі єпархії, а є такі як моя, яка має лише 12 парафій по 50 людей, середній вік яких 60 років. І треба думати, що Церква може їм дати і як залучити нових. Водночас є, наприклад, Івано-Франківська архієпархія має кількасот парафій, де є люди молодого і старшого віку. І, очевидно, програма їхнього розвитку має бути дещо інакша».

«Мушу відзначити, що коли єпископ у своїй єпархії кожного дня працює на втілення стратегії 2020, то це вже є способом життя і для священика, і для вірних… І тільки таким чином можна побачити результат», – переконаний владика Кен.

Він вважає, що промо Церкви має працювати на те, аби показувати найбільш успішні парафії. Щоб інші могли рівнятися на них.

Владика Кен додав, що в його уявленні жива парафія – це не приналежність до неї кількості віруючих, але коли вірні на парафії дбають один про одного.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні новини

  Останні коментарі

  • velovs@ukr.net | 16 листопада 2019, 21:02

   Р. S. Але ГОЛОВНЕ й ОСНОВНЕ тут полягає ось у чому. "Бути" чи "не бути" Україні (і, зрештою, якій саме бути Україні) залежить ніяк не від того, як про це наразі загадують і

  • velovs@ukr.net | 16 листопада 2019, 20:04

   Р. S. Власне, ця австрійська гомофільна горе-"дослідниця" не дуже і приховує, що їй не вельми до вподоби всі ті, хто (цитую її же текст) "пропагує гетеросексуальну сім’ю з

  • velovs@ukr.net | 16 листопада 2019, 19:56

   "Україна закінчується". ------- Одначе так "вирішили" саме в Москві. Але ніяк не 73% українських громадян. Стверджувати таку (перепрошую) дурницю і нісенітницю можуть і здатні

  • Petro_R | 16 листопада 2019, 19:45

   Зєлєнскій, Баканов, Арахамія, Разумков... Я би мав до них якісь там претензії, якби вони були українцями. А так - все закономірно. Україна закінчується. Так вирішили 73%.

  • velovs@ukr.net | 16 листопада 2019, 17:43

   Ця шановна "соціологиня" з Австрії хоче і прагне будь-що дефініцію моральних цінностей штучно "прив'язати" до сучасного "демократичного суспільства", що, мовляв,

  Популярні статті місяця