Глава УГКЦ: Ми почули чітку позицію Апостольської столиці про війну в Україні

17 червня 2016, 12:05 | УГКЦ | 1 |   | Код для блогу |  | 

Під час візиту Держсекретаря Ватикану П’єтро Пароліна Україна почула чітку позицію Апостольської столиці щодо війни в Україні, на яку від початку конфлікту чекали вірні. Про це під час прес-конференції у Києві, 17 червня, заявив глава Української Греко-Католицької Церкви Патріарх Святослав (Шевчук).

Зустріч Глави УГКЦ, архиєпископа Мечислава Мокшицького, митрополита Львівського, голови Конференції єпископату РКЦ в Україні; Яна Собіло, єпископа-помічника Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ, голови Технічного комітету акції «Папа для України» з журналістами організувало “Радіо Марія”, — повідомляє власкор РІСУ.

“Від самого початку війни ми хотіли почути чітку відповідь Апостольської столиці, відчути, що Україна живе не у стані громадянскої війни, а на нашу землю прийшли чужинці, що вбивають наш народ… Під час своєї промови в Запоріжжі кардинал Паролін наголосив на святості і недоторканності українських кордонів, а саме тому агресор має залишити українську землю”, - заявив Патріарх Святослав.

Він додав, що УГКЦ постійно у різний спосіб інформувала Папу Франциска про ситуацію в Україні. Про конфлікт в Україні Папі нагадували римо-католицькі єпископи та папський нунцій в Україні архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті. Останньою краплею стала зустріч Постійного Синоду УГКЦ 5 березня, під час якої єпископи наголосили: “Україна страждає, а християни можуть і мають допомогти”.

Під час візиту кардинала Пароліна оголошена гуманітарна місія Папи в Україні, що покликана допомогти постраждалим від війни. За словами Глави УГКЦ, навіть якщо будуть зібрані мільйони, вони кардинально не зможуть змінити ситуацію. На його думку важливою є символічність акції та приїзду держсекретаря, голови дипломатії Ватикану, що пробудить сумління європейців та нагадає про війну в Україні.

“Папа є з нами, він і його речник стають голосом українського народу, тому сам Господь Бог є з нами… Не можна лікувати наслідки, не лікуючи причини, тому візит держсекретаря означає для нас заклик припинити війну. Гуманітарна акція Папи буде мати успіх, коли перестане говорити зброя, а заговорить дипломатія”.

Глава УГКЦ нагадав слова святого Папи Івана Павла ІІ, на яких у своїй промові наголосив кардинал Паролін про відповідальність Європи. “Саме ця Європа повинна почуватися відповідальною за долю цього геополітичного регіону, який її безпосередньо стосується, і робити це зі щедрістю й далекоглядністю, не беручи до уваги лише економічні чи стратегічні інтереси. І саме ця конкретна допомога католиків цієї Європи, яку я сьогодні символічно передаю вам, дорогі брати й сестри українці, є запевненням, що Церква не припинить просити всю Європу робити так само, в той спосіб, як кожному, інституції чи особисто, належить”, — сказав кардинал в Запоріжжі.

“Сьогодні війна може бути названа забутою, тому що Європі дуже легко закрити очі на ті проблеми, що не вирішуються швидко. Голос держсекретаря будить сумління європейських громадян”, — підсумував владика Святослав (Шевчук).

Система Orphus
Рейтинг
0
0
1коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Fr. Valerii | 17 червня 2016, 18:37
  Коментувати коментар

  (1) "Від самого початку війни ми хотіли почути чітку відповідь Апостольської столиці, відчути, що Україна живе не у стані громадянскої війни, а на нашу землю прийшли чужинці, що вбивають наш народ" - Потяги "Львів-Москва-Львів" і Київ-Москва-Київ" ходять щоденно, а потяги "Донецьк-Москва-Донецьк" і "Луганськ-Москва-Луганськ" вже як два роки скасовані. То, хто тоді вбиває наш народ? (2) "Голос держсекретаря будить сумління європейських громадян" - Іллюзія. Для них головне, щоб содомітам гарантувалось право на безкарне розбещення української молоді.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 18 жовтня 2019, 10:08

  Р. S. Й, між іншим, в незалежній Україні цей (де-факто) людиноненависницький - заздрісно-братовбивчий і самогубний "дух Каїна" (він же - дітовбивчий "дух Тараса Бульби"), в т. ч.

 • velovs@ukr.net | 18 жовтня 2019, 08:57

  Оккупанты уже давно отказались от "марксистско-ленинской идеологии", на смену которой пришла мифология т. наз. "русского мира". -------- Что же касается "губителей душ

 • Стефан | 17 жовтня 2019, 21:11

  Охотное впрягание называющих себя христианами в гнилую партийно-политическую повозку марксистско-ленинской идеологии оккупантов, диверсантов и сепаратистов, действующих против верующего украинского

 • Стефан | 17 жовтня 2019, 20:42

  Признать очевидное, самостоятельность Православной Церкви Украины (ПЦУ), это не доблесть, а честный, благородный поступок, но отрицать, противодействовать верным служителям Господа Бога Иисуса

 • EksTRIM | 17 жовтня 2019, 19:56

  Це колишній казначей Києво - печерської лаври, просто таких, як він прив'язати за шикарну бороду до поїзда і відправити до кирюші..

Популярні статті місяця