У Тернополі готують «путівник» для молоді про спроби ліквідації ГКЦ, підпільну Церкву та її спадок

14 квітня 2016, 09:39 | УГКЦ | 1 |   | Код для блогу |  | 

exklusiv.gifПро радянські спроби ліквідації ГКЦ, їх наслідки для сучасності та значення для міжконфесійних і державно-церковних взаємин, а також про донесення правди про ті події і процеси вели мову у Тернополі під час круглого столу на тему «Ліквідація УГКЦ та її наслідки» 13 квітня 2016 року.

Подія мала практичне значення, адже експертні оцінки її учасників-доповідачів планують видати спільно з архівними документами про переслідування ГКЦ на Тернопільщині і поширювати в освітніх закладах краю. Таким чином гуманітарії хочуть ознайомити з історією Львівського псевдособору, підпільної Церкви та відновленої УГКЦ якнайбільше молодих людей, повідомляє кореспондент РІСУ Володимир Мороз.

Учасниками круглого столу стали архівісти, вчені-гуманітарії, представники Церкви та влади, які займаються питаннями релігії. Серед оприлюднених тем – сутність і перебіг радянських репресій проти ГКЦ (проф. Ярослав Стоцький), міжнародне тло цих подій (проф. Елла Бистрицька), долі репресованих священиків (історик Віктор Уніят), Церква на засланні (дисидент, громадський діяч Ігор Олещук), сутність радянської політики щодо Церкви (владика Теодор Мартинюк та о. Віталій Козак), переосмислення періоду тоталітаризму сучасними Церквами та вплив його спадщини на міжцерковні відносини (релігієзнавець Володимир Мороз), міжконфесійні конфлікти на Тернопіллі (керівник відділу національностей та релігій облдержадміністрації Ігор Кульчицький), ознайомлення школярів зі спробами знищити ГКЦ (проф. Микола Бармак), виклики ідеології «Русского міра» для гуманітарної сфери України (заступник голови облради Любомир Крупа).

«Ми провели уже приблизно 30 зустрічей щодо Львівського псевдособору, – розповідає декан історичного факультету Тернопільського національного педуніверситету проф. Микола Бармак про популяризаторську акцію викладачів, студентів та Церкви. – Є дуже велике зацікавлення. Звісно, що не всі готові уважно слухати, але переконуємося, що телебачення ніколи не замінить живого спілкування».

Водночас із круглим столом у Тернопільському облархіві відкрили філателістичну виставку , присвячену патріарху Йосифу Сліпому. Її автор – голова місцевого осередку товариства «Меморіал» Богдан Хаварівський.

Тернопіль_2.jpeg

«На стендах представлені 46 конвертів, а кількість марок я й не рахував. Це третина моєї колекції. Матеріали – з усіх континентів. Одні, як із Мельбурна в Австралії, мені пересилали. Інші, як із Америки, я привіз сам, коли їздив туди у 1990-х», – говорить він.

Є серед марок ті, які використовувала «Підпільна пошта України» – поштове відомство ОУН. Вхід на виставку вільний – адреса архіву: вул. Сагайдачного, 14.

Тернопіль_1.jpeg

«Ми плануємо видати реферати учасників круглого столу – по дві сторінки правдивої інформації на усі теми, які ми обговорили. Цю ж збірку збагатимо матеріалами з наших фондів та фондів інших архівів», – каже директор Тернопільського облархіву Федір Полянський.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
1коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Oleg Piorko | 14 квітня 2016, 13:03
  Коментувати коментар

  Макулатура, на мене не видавайте. А от "..поширювати в освітніх закладах краю", це вже є втручання в особисте життя кожної людини-дитини.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 16 лютого 2020, 18:59

  Р. S. Крім того. Бачачи, що Ви - людина достатньо розумна і логічно та самостійно мисляча, можу запропонувати Вам уважно ознайомитися та всерйоз поміркувати, зокрема, от над цим (як на мій

 • velovs@ukr.net | 16 лютого 2020, 18:51

  Цілком погоджуюсь і підтримую. Та щиро дякую за цю Вашу змістовну, розумну і конструктивну відповідь. :) ------------- Разом з тим. Дещо дивує і навіть насторожує, зокрема, той факт, що, скажімо, оті

 • shkuleta | 16 лютого 2020, 18:28

  А от щодо поведінки ПЦУ під час проведення останніх президентських виборів, коля Церква фактично підтримала одного з кандидатів - ось це був поганий сигнал. От це мене дуже глибоко засмучувало. Не

 • shkuleta | 16 лютого 2020, 18:22

  Епопея ця затіяна аж ніяк не зараз, їй уже більше тисячі років. Київ прохав у Константинополя автокефалію аж 6 разів - перший раз одразу при Володимирі, другий раз за часів Петра Могили, третій раз

 • velovs@ukr.net | 16 лютого 2020, 17:05

  "У своїй доповіді Блаженніший Святослав наголосив, що «примат апостола Петра - це дар Ісуса Христа своїй Церкві», оскільки є «необхідним служінням для збереження та плекання церковної

Популярні статті місяця