Єпископи Української Греко-Католицької Церкви зустрілися з Папою (оновлено)

5 березня 2016, 15:08 | УГКЦ | 6 |   | Код для блогу |  | 

5 березня Папа Франциск прийняв під час приватної аудієнції, що тривала годину, главу Української Греко-Католицької Церкви Патріарха Святослава (Шевчука) та членів Постійного Синоду.

"Ми як душпастирі говорили від імені українського народу, і Папа нас почув", — коротко зазначив РІСУ після зустрічі владика Кен Новаківській, єпископ Нью Вестмінстера (Канада).

Як пояснив Глава УГКЦ, проведення засідань Постійного Синоду у Римі та зустріч зі Святішим Отцем були заплановані у контексті спогадування сумної річниці 70-річчя Львівського псевдособору 1946 року, щоб засвідчити єдність УГКЦ з Наступником святого Петра, повідомило Радіо Ватикану.

Він також повідомив, що після зустрічі патріарх Святослав подарував Папі оригінальну копію української ікони "Милосердя Двері".


Зустріч єпископату УГКЦ з Папою

Члени Постійного Синоду провели зустрічі та розмови з представниками Апостольської Столиці та приготували публічне звернення, у якому доносять до уваги світового співтовариства інформацію про агресію та гібридну війну проти України та розповідають про страждання мільйонів невинних людей. Церква засуджує звірства, викрадення, ув’язнення та тортури супроти окремих осіб та груп в Донбасі і в Криму, особливо супроти кримських татар, а також зневажання свободи віросповідання та гідності мільйонів людей.

Керівництво УГКЦ звернулося до Святішого Отця і світу з проханням допомогти припинити війну і полегшити гуманітарну кризу, спричинену російською агресією проти України. Неоголошена війна, що триває, хоча зараз і є поза увагою світу, вплинула на життя п’яти мільйонів осіб. Вона спричинила до десяти тисяч смертей, десятки тисяч поранень та залишила без домівок більше двох мільйонів людей.

Підступні методи гібридної війни завдали посттравматичного шоку сотням тисяч наших громадян і величезних соціо-економічних збитків. Велика частина індустріальних потужностей на сході України зруйнована, українська валюта за два роки втратила ⅔ своєї вартості, що призводить до зубожіння всього 45-мільйонного населення. Українців безперестанку паплюжать за допомогою добре продуманої та фінансованої міжнародної пропаганди.

«Я сказав Святішому Отцеві: Народ страждає, Ваша Святосте, і чекає Ваших обіймів. Папа Франциск дав чітко зрозуміти, що буде діяти», – повідомив Блаженніший Святослав.

ХХ століття було часом невимовних страждань для України. Дві світові війни, геноциди, організований режимом голод, етнічні чистки забрали життя 15 мільйонів. УГКЦ, – Церква, що історично була солідарна з народом і його стражданнями, – була жорстоко придушена Сталіним. Радянська влада намагалася від’єднати її від католицького сопричастя та від єпископа Риму. Сталінський режим поставив Церкву поза законом через неканонічний, насильницький та маніпулятивний Львівський псевдособор, що відбувся 8-10 березня 1946 року. Наша Церква стала найбільшою забороненою Церквою у світі. Радянська влада заарештувала усіх єпископів, сотні священиків та десятки тисяч вірних і передала власність УГКЦ Російській Православній Церкві або ж конфіскувала для використання у світських цілях. Проте Церква дивом воскресла і активно та динамічно розвивається як в Україні, так і на чотирьох континентах, з молодими священиками та відданими мирянами, яких надихає приклад мучеників ХХ століття.

«Для українців, які належать до різних Церков і релігійних організацій та навіть невіруючих, Святіший Отець є глобальним моральним авторитетом, який говорить правду. Цей голос правди є особливо важливим для українців, що страждають сьогодні. Якщо люди не чують чи не розуміють цього голосу, то вони заплутуються, непокояться і почуваються забутими», – сказав Блаженніший Святослав Папі Франциску. «Святіший Отець наголосив, що ніхто не вирішуватиме екуменічні питання ціною Східної Католицької Церкви», – наголосив Глава УГКЦ.

«УГКЦ готова забезпечити відповідальне, прозоре та екуменічне адміністрування міжнародної допомоги, служачи українському суспільству без огляду на національність, мову чи релігійну приналежність. Ми готові співпрацювати з іншими урядовими і неурядовими організаціями. Досить страждань. Їм можна запобігти. Їх можна зцілити. Зробімо Рік Божого милосердя реальністю для українців», – сказав Блаженніший Святослав. Повідомляє Інформаційний департамент УГКЦ.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
6коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Леонтій | 6 березня 2016, 09:58
  Коментувати коментар

  P.S. І саме через Київ, через його Божий люд "нового завіту", згідно біблійної географії, "із землі північної" (тобто, України, що - через Чорне море - розташована на північ від Близького Сходу), котрий "у ті дні" відновить свою єдність (вони знову "підуть разом" до Господнього Царства), і має, врешті-решт, з'єднатися - передусім, духовно та у спільних справах - розмаїте Тіло Христове Сходу і Заходу. Й на яке "після того" Бог дуже потужно "виллє" Свою благодатну зливу Святого Духа "на всяку плоть". І така віднова й благословенне, у дарах і плодах духовних, єднання та діяльність різноконфесійних християн усього світу "у той час" неодмінно призведуть до того, що "всі народи зберуться заради імені Господа" - Христа Спасителя "в Єрусалим", до "престола Господа" (Божої Церкви), "і не будуть більше чинити [гріхів і переступів] за впертістю [колишнього] злого серця свого" (Єр.3:17,18, 31:8,31; Йоїл 2:28).

 • Леонтій | 6 березня 2016, 08:40
  Коментувати коментар

  Дуже правильна, справедлива й актуальна, як я вважаю, точка зору: нам, українським християнам, не треба жодних "керівних" центрів, яким би ми підлягали та від яких якось залежали: ні (особливо) в Москві, ні в Ватикані, ні навіть в Царгороді. Наш історичний духовний центр в нашому ІІ Єрусалимі - Києві.

 • o.19623 | 5 березня 2016, 22:33
  Коментувати коментар

  Для чого подвійна гра . Папа Римський в Гавані все поставив на свої місця . І український народ це сприйняв як положено . Нам не треба центрів ні в Римі ні в Москві . Наш духовний центр в Києві . І по соціології більше 50 процентів греко- католиків це сприймають . Одна єдина помісна церква . Це відповідь на всі питання .

 • Ігор Мицько | 5 березня 2016, 19:10
  Коментувати коментар

  Це вже попахує мазохізмом.

 • Леонтій | 5 березня 2016, 17:23
  Коментувати коментар

  "Бог ГОРДИМ противиться, а смиренним дає благодать" (Як.4:6).

 • Макс Савіцкий | 5 березня 2016, 17:17
  Коментувати коментар

  А як же на рахунок "Гаванської зустрічі"? Греко-католицьку (унійну) церкву назвали ЦЕРКОВНИМ ЗГРУПОВАННЯМ і ніхто з преосвященних Владик не попросив у Святійшого отця пояснення? Ні честі, ні гордості у наших Владик, а знову (чергова ікона)!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Василий Петров | 20 жовтня 2017, 19:24

  Почему же у Денисенко (Филарета) так упорно не хотят знать пословицы: на ВОРЕ и шапка горит???? Только если учесть, что не только у самого Денисенко (Филарета), но и у всей его "паствы",

 • Василий Петров | 20 жовтня 2017, 19:16

  Итак, какая же вина УПЦ МП перед РПЦ и лично Кирилом и какую сакральную жертву принёс Денисенко (Филарет)в борьбе за первенство с УПЦ МП???? На самом деле, механизм уничтожения УПЦ МП был заложен

 • boryspil | 20 жовтня 2017, 16:28

  Якщо мається на увазі той Бог, що створив неба й землю, то треба Бог писати з великої літери. Це елементарно. Якщо ж мається на увазі якийсь інший бог, то про що мова? Не заводьте людей болото. КВП

 • velovs@ukr.net | 20 жовтня 2017, 13:16

  Р. S. А точнее: в голове у этого неадеквата и безумца (доморощенного горе-"политолога") невероятная гремучая смесь из специфически-агрессивной украинофобии и антисемитизма, густо

 • velovs@ukr.net | 20 жовтня 2017, 12:45

  Суцільна маячня і божевільний абсурд неадекватного секзбоченця...

Популярні статті місяця