Пункти декларації, що стосуються України та УГКЦ, у Патріарха Святослава викликали більше запитань, ніж відповідей

14 лютого 2016, 01:46 | УГКЦ | 4 |   | Код для блогу |  | 

Святослав.jpgГлава УГКЦ так прокоментував спільну Декларацію, підписану 12 лютого у Гавані Папою Франциском і Патріархом Кирилом: «Говорили про нас – без нас, не давши нам голосу…»

Можливо, додає Глава УГКЦ, «Апостольський нунцій в Україні допоможе нам зрозуміти «темні місця» цього тексту і пояснить позицію Ватикану там, де вона, на наш погляд,  не цілком чітко сформульована».

Безперечно, наголошує Патріарх Святослав, «цей текст викликав глибоке розчарування серед багатьох вірних нашої Церкви тай просто небайдужих громадян України. Сьогодні багато хто звертався до мене з цього приводу і говорив, що почувається зрадженим Ватиканом, розчарованим половинчастістю правди в цьому документі і навіть непрямою підтримкою з боку Апостольської Столиці агресії  Росії проти України. Я, безперечно, розумію ці почуття. Проте я заохочую наших вірних не драматизувати цієї Декларації та не перебільшувати її значення для церковного життя. Ми пережили не одну подібну заяву, переживемо й цю».

«Було офіційно повідомлено, що цей документ є плодом праці митрополита Іларіона (Алфеєва) з православного боку і кардинала Курта Коха та Папської ради у справах єдності між християнами – з католицького. Для документа, який мав би бути не богословським, а, фактично, суспільно-політичним, слабшої команди для його укладання годі було собі уявити. Згадана Папська рада компетентна в богословських питаннях у стосунках із різними християнськими Церквами і спільнотами, але аж ніяк не у справах міжнародної політики, особливо делікатних питань російської агресії в Україні. Тому заданий характер документа був їй явно не під силу. Цим і скористався Відділ зовнішніх церковних відносин РПЦ, який, як ніхто, є інструментом дипломатії та зовнішньої політики Московського Патріархату», - наголошує Патріарх Святослав.

«Пункт 26 цієї Декларації є найбільш контроверсійний. Створюється таке враження, що Московська патріархія або вперто не признається, що є стороною конфлікту, тобто відкрито підтримує агресію Росії проти України, як до речі і освячує військові дії Росії в Сирії як «священну війну», або звертається передусім до свого сумління, закликає себе саму до розсудливості, суспільної солідарності та до діяльного будування миру. Не знаю… Саме слово «конфлікт» тут є темним і радше схиляє читача думати про те, що в нас є «громадянський конфлікт», а не зовнішня агресія сусідньої держави. Сьогодні загальновідомим є той факт, що якби на українську землю з Росії не прибувалиїї військовослужбовці та не постачалася важка зброя, якби РПЦ освячувала не ідею «руского міра», а передачу контролю Україні над її власними кордонами, то ні анексії Криму, ні цієї війни взагалі б не було. Саме такої суспільної солідарності з українським народом та діяльного будування миру ми очікуємо від підписантів цього документа», –  прокоментував  Глава УГКЦ і ствердив:

«УГКЦ ніколи не підтримувала і не пропагувала війни. Натомість ми завжди підтримували і будемо підтримувати народ України! Ми ніколи не були на боці агресора, натомість перебували з нашими людьми на Майдані, коли їх вбивали носії «руского міра». Наші священики ніколи не брали до рук зброї, на відміну від того, як це траплялося з іншого боку. Наші капелани, як будівничі миру, мерзнуть разом із нашими солдатами на передовій та своїми руками виносять поранених із поля бою, витирають сльози матерів, котрі оплакують своїх убитих дітей. Ми опікуємося пораненими та постраждалими внаслідок бойових дій, незалежно від їхнього національного походження, релігійних чи політичних переконань. Сьогодні, як вже вкотре, складаються обставини так, що наш народ не має іншого захисту і порятунку, окрім своєї Церкви. Саме пастирське сумління кличе нас бути голосом цього народу, будити сумління світової християнської спільноти навіть тоді, коли цього голосу не розуміють або ним нехтують релігійні лідери сучасних Церков». 

Детальніше про те, як греко-католики України сприйняли зустріч Папи і Патріарха,та яка у них реакція на спільну Декларацію у тих частинах, що стосуються України та УГКЦ, читайте в інтерв’ю о. Ігоря Яціва з Патріархом УГКЦ Святославом під назвою «Зустріч, яка не відбулася?».

Позитивним у документі  Глава УГКЦ назвав те, що у Декларації «порушені питання, які є спільними для католиків і православних та відкривають нові горизонти для співпраці».

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
4коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 6 травня 2020, 03:33
  Коментувати коментар

  Подальші - впродовж вже понад ШЕСТИ років - події наочно демонструють і свідчать, що, зокрема і саме, в ПОЛІТИКО-ІНФОРМАЦІЙНІЙ царині вперто-МОВЧАЗНА - щодо оцінки правди і сутності кривавої збройної агресії Кремля на Сході України - позиція Ватикану, по суті, грає на руку імперсько-шовіністській Москві! ----------- А от своєрідним "вінцем" цього стала вельми прикра ситуація, яка мала місце у Ватикані 12 квітня ц. р. - і якраз у 6-ті роковини з того моменту, як озвірілі бандити-спецпризначенці РФ, силою захопивши м. Слов'янськ на Донбасі, розпочали цю війну проти незалежної України. Саме тоді чинний єпископ Риму, виголошуючи традиційне Великоднє звернення "до міста і світу", закликав... "послабити санкції" щодо країни-агресора!!! ----------- І все це наводить на думку, що поміж Москвою і ватиканською дипломатією існує якась негласна (таємна) багатолітня домовленість (змова) супроти Української держави... Мало того. Остання пропозиція Ватикану свідчить, що Апостольська столиця фактично прямо діє на користь країни-агресора, слідує у фарватері певних завдань його зовнішньої політики, в т. ч. прямо виконуючи окремі його "соцзамовлення". ------------ Крім того, дуже дивує і те, що, зокрема, провід УГКЦ ніяк (!) не відреагував на цю ситуацію...

 • Михаил | 15 лютого 2016, 12:52
  Коментувати коментар

  Я всегда считал Владыку Святослава мудрым пастырем. Но сейчас его слова разочаровывают. Как он может спорить и осуждать Самого Святейшего Отца Папу !!! Я, как католик, возмущён! Неужели он считает, что Папа может что-то недопонимать, входить в заблуждение, ошибаться, а Святослав знает лучше, чем сам Папа?

 • Ігор Мицько | 14 лютого 2016, 13:46
  Коментувати коментар

  Це початок кінця УГКЦ.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

 • Halo | 2 червня 2020, 16:46

  Табачник відпочиває...

Популярні статті місяця