• Головна
  • Новини
  • «Християнська Україна може стати викликом для секуляризованої Європи», - Патріарх Святослав...

«Християнська Україна може стати викликом для секуляризованої Європи», - Патріарх Святослав

04.06.2015, 11:24
«Християнська Україна може стати викликом для секуляризованої Європи», - Патріарх Святослав - фото 1
Українці прагнуть посісти в Європі чільне місце як християнський народ, а християнська Україна «може стати певним викликом для пробудження секуляризованої Європи».

u_t.gif-5.gifУкраїнці прагнуть посісти в Європі чільне місце як християнський народ, а християнська Україна «може стати певним викликом для пробудження секуляризованої Європи».

Таку думку висловив Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав у інтерв’ю польському виданню «В мережі», повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Коли ми говоримо про європейську свідомість України, то маємо на увазі передусім певні внутрішні процеси, що відбуваються в нашій країні, – наголосив Предстоятель УГКЦ. – Адже іскрою, яка викликала Революцію гідності, було рішення президента Януковича не підписувати угоду про Асоціацію з Європейським Союзом».

Сьогодні, за словами Глави УГКЦ, багато іноземців, що відвідують Україну, відзначають, що люди у нас готові віддавати життя за ті справжні європейські цінності, за які самі європейці вже не хочуть сьогодні воювати й навіть забувають про них.

Ми переконані, зазначив Патріарх Святослав, що християнська Україна «може стати певним викликом для пробудження секуляризованої Європи».

«Україна відкидає фальшиві цінності у вигляді гендерної ідеології, хоч це могло б бути перешкодою для приєднання до Європейського Союзу. Але Євросоюз – це ще не Європа. ЄС може існувати без України, але Європа не може існувати без України, бо буде неповна» , – зауважив Предстоятель УГКЦ.

Патріарх Святослав підкреслив, що УГКЦ завжди була Церквою свого народу і завжди була зі своїм народом.

«У час, коли наша Вітчизна є об'єктом агресії з боку військ сусідньої держави, – сказав він, – коли точиться війна і щоденно гинуть українські солдати та цивільне населення, ясна річ, ми зі своїм народом. Греко-Католицька Церква завжди була для нашого народу вчителькою, хранителькою, провідником і голосом правди. Тож коли ми стали жертвою несправедливої агресії, то мусимо про це відверто, щиро й голосно говорити, звертаючись особливо до міжнародної громадської думки».