• Головна
  • Новини
  • «Він вчив нас бути народом, державою, справжніми патріотами», − Любомир (Гузар) про Андрея Шептицького...

«Він вчив нас бути народом, державою, справжніми патріотами», − Любомир (Гузар) про Андрея Шептицького

04.11.2014, 09:35
«Він вчив нас бути народом, державою, справжніми патріотами», − Любомир (Гузар) про Андрея Шептицького - фото 1
Архиєпископ-емерит УГКЦ Блаженніший Любомир (Гузар) 2 листопада 2014 року під час проповіді в Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві розповів про мету проголошення в УГКЦ року Митрополита Андрея Шептицького.

Архиєпископ-емерит УГКЦ Блаженніший Любомир (Гузар) 2 листопада 2014 року під час проповіді в Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві розповів про мету проголошення в УГКЦ року Митрополита Андрея Шептицького.

sheptytskyj_huzar.jpg

Мета Року Митрополита Андрея Шептицького (який стартував 1 листопада) полягає в тому, щоб ми пізнали його постать і в нашому житті здійснювали те, на що він звертав увагу і що він старався передати нашому народові. Адже митрополит старався навчати правд віри український народ і заохочував сповнювати Божу науку щодня.

Блаженніший Любомир згадав кілька моментів із життя Митрополита Андрея, які українці мали б наслідувати сьогодні. За словами Верховного Архиєпископа-емерита УГКЦ, владика Андрей не тільки написав понад 250 пастирських послань, а й відвідав особисто всі парафії великої на той час Львівської архиєпархії, щоб особисто заохочувати народ жити згідно з вірою. «Завдяки його старанням наш народ високо піднісся у вірі. Після його смерті наша Церква була переслідувана, однак вона витримала, бо мала тверду віру», − продовжив він.

Також, за словами проповідника, Митрополит Шептицький звертав увагу на гідність людини. «Нам може здаватися, що теперішня революція гідності – щось нове. Однак митрополит у перші роки свого служіння звертав увагу на те, щоб усім громадянам було дано те, що їм належить, щоб панувала справедливість однакова для всіх. У цьому намірі він писав послання про суспільну справедливість», − зазначив він.

Митрополит Андрей також дуже був уважний до потребуючих. Тому він дбав, щоб діти-сироти були добре виховані і мали відповідні умови для життя. Він також відвідував людей на поселеннях, щоб «допомогти їм не переставати бути собою в чужій країні». Звертав увагу і на батьків, щоб вони «старалися по-Божому жити і виховувати своїх дітей».

«Священиків він заохочував дотримуватися найкращих прикладів наукової правди, аби те, що вони проповідують, ставало дороговказом для народу. Для нього наука була засобом спілкування людей різних поглядів», − додав він. З цієї причини митрополит заснував богословську академію, яка тепер є Українським католицьким університетом.

А ще він звертав увагу на проблему релігійного поділу, тому переймався тим, що наш народ − поділений. Митрополит Галицький подбав, щоб в Росії було створено католицький екзархат, що дало можливість пізнання і зближення християн, які поділилися.

«Він вчив нас бути народом, державою, справжніми патріотами у зверненні «Як будувати рідну хату». Адже Україна є нашою хатою, яку ми повинні спільними силами будувати. Нам потрібно пізнати митрополита, його думки і наміри, щоб здійснювати їх сьогодні. Прошу вас дякувати Богові, що він дав нам такого провідника, який є утвердженням у наших змаганнях бути добрими християнами. Щоб ми, за його прикладом, сповняли Божу волю і розбудовували наш народ і наближали його до Господа», − завершив Блаженніший Любомир.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.