Анонс: У Львові покажуть фільм про владику УГКЦ Володимира (Стернюка)

9 грудня 2011, 15:53 | УГКЦ | 0 |   | Код для блогу |  | 

SternukЗ нагоди проголошення Львівської митрополії УГКЦ, 10 грудня у Кінопалаці «Копернік» у Львові відбудеться показ документального фільму «Володимир Стернюк: служіння в підпіллі». ПОЧАТОК о 15:15, вхід вільний.

Фільм висвітлює життя підпільного єпископа Української Греко-Католицької Церкви Володимира (Стернюка), який протягом 20 років очолював заборонену Церкву в Україні, як місцеблюститель Глави УГКЦ. В умовах переслідування митрополит зумів виховати ціле покоління молодих священиків, а на переломі 80-90-х років ХХ століття, вивести Греко-Католицьку Церкву з підпілля, - інформує офіційний сайт Львівської архиєпархії УГКЦ.

Стрічка «Володимир Стернюк: служіння в підпіллі» входить до циклу документальних фільмів присвячених долі УГКЦ у XX столітті. Це спільний проект Рекламно-продюсерського центру «Стар-ТВ», Львівської Архиєпархії УГКЦ та Інституту історії Церкви УКУ.

У фільмі зібрані свідчення близьких співробітників владики Володимира, його вихованців-священиків з підпільної семінарії, підпільного єпископа УГКЦ Юліана (Вороновського). Віднайдено двох свідків, які перебували в одній камері з майбутнім єпископом, під час його ув’язнення у 1947 році, записане інтерв’ю з викладачем медичного училища, в якому навчався Володимир (Стернюк) після повернення із заслання.

Автори акцентують увагу на твердій позиції митрополита у стосунках з контролюючими органами Радянського союзу. Розповідають про методи тиску та провокації, які застосовувало КГБ щоб змусити владику Володимира зректися архиєрейського уряду.

У стрічці використано матеріали з архіву митрополита Володимира (Стернюка), з фондів Інституту Історії Церкви УКУ, Музею історії Релігії та численних приватних збірок. Демонструються унікальні фото з 50-х років, коли владика Володимир працював фельдшером швидкої допомоги, та відеозапис підпільних священичих свячень, здійснених митрополитом (Стернюком) у 1988 році.

Показ документальних фільмів про історію УГКЦ триває у Львові у першій декаді грудня. У середу, 7 грудня 2011 р., у Львівській духовній семінарії, демонструвалася стрічка «Йосип Сліпий: Молитва за Україну». Перегляд документалього фільму «Спадщина Андрея Шептицького» відбудеться 12 грудня, о 16:00, в Українському католицькому університеті (вул. Хуторівка 35а, ауд. №26).

Довідка: Народився владика Володимир (Стернюк) 12 лютого 1907 р. у сім'ї о. Володимира Стернюка, щирецького декана й пароха Пустомит біля Львова. 1927 р. вступив до новіціяту Чину Найсвятішого Ізбавителя (ЧНІ) в м. Сант Тронд, водночас розпочавши університетські студії в Боплато та Лювені(Бельгія) У 1931 р. був рукоположений на священика.

Повернувшись в Галичину, о. Володимир перебував у монастирях ЧНІ у Станіславові, Тернополі, Львові, а також був місіонером на Волині.

Після приходу радянських військ і з початком переслідувань УГКЦ  категорично відмовився підписати «перехід на православ'я». Не маючи змоги душпастирювати легально, о. Стернюк влаштувався на світську роботу в університетській бібліотеці у Львові. Саме там у червні 1947 р. його було заарештовано та засуджено на 5 років виправних робіт. Після звільнення в 1952 р. офіційно працював охоронцем, а пізніше — обліковцем у Львівському тресті зеленого господарства, а згодом санітаром «швидкої допомоги».

Незважаючи на загрозу повторного арешту, о. Володимир підпільно продовжував душпастирську працю. 2 липня 1964 року став єпископом.

З 1972 р. владика Володимир (Стернюк) очолив УГКЦ в Україні як місцеблюститель митрополичого престолу. З боку радянської влади предстоятель Катакомбної Церкви зазнавав систематичного тиску: обшуки, конфіскації, стеження, допити і «профілактичні» розмови.  Навесні 1991 року, після повернення  кардинала Мирослава Івана (Любачівського) в Україну, архиєпископ Володимир завершив своє служіння як місцеблюститель Глави Церкви. Помер 28 вересня 1997р., похований у крипті собору Св. Юра у Львові.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • Halo | 28 лютого 2020, 14:26

   При конкретно негативному відношенні Тараса до унії...

  • Paraeklezyarh | 28 лютого 2020, 12:00

   Незрозуміло чому така паніка у СПЦ. Адже вищезгаданий закон про свободу релігії в Чорногорії передбачає повернення культових споруд їх власникам. Тобто, логічно, якщо СПЦ там в Чорногорії все

  • enzian | 28 лютого 2020, 10:11

   Може, не дуже й хотів, але ж кремль наказав...

  • Petro_R | 28 лютого 2020, 06:33

   Офіс нічого не казав про передачу на 2+2 "Загублений світ", де мова ішла про Ватикан? Виявляється, що усі ті кардинали разом з папами - це бандити, злодії, шулери та убивці. Кар-рочє,

  • fedirtsiv | 28 лютого 2020, 01:59

   Московський патріархат в Україні - це післявчорашній день. Його треба ліквідувати як пережиток минулого і усю увагу зосередити на ПЦУ. Як ви і писали потрібні церковні реформи згідно Євангелія:

  Популярні статті місяця