УГКЦ на період до 2020 року робить акцент на активне парафіяльне життя

5 жовтня 2011, 10:54 | УГКЦ | 0 |   | Код для блогу |  | 

Святослав (Шевчук)«Проголошення Доброї Новини всім людям, тобто євангелізація, − це місія, яку доручив Церкві Господь Бог. Українська Греко-Католицька Церква, як невід’ємна частина Вселенської Церкви, також бере участь у цій місії», − сказав у своєму вступному слові під час прес-конференції в УНІАН 5 жовтня 2011 року Патріарх Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, розповідаючи про Стратегію розвитку УГКЦ на період до 2020 року.

За словами Предстоятеля УГКЦ, для виконання цієї місії Церкви, єпископи вирішили якнайчіткіше визначити стратегію діяльності Церкви на наступні роки. Щоб полегшити втілення цього проекту та кращого відстеження його перебігу, було визначено період десять років: до 2020 року (включно).

«Під керівництвом місцевого єпископа, який є символом єдності в єпархії, основним компонентом у процесі євангелізації є парафія. Адже саме в парафії віруючі найчастіше вперше зустрічаються з Христом чи то через участь у Божественній Літургії в неділю, чи то через хрещення, весілля або похорон», − сказав Глава УГКЦ, говорячи про причину головного акценту стратегії: жива парафія.

«Розвиток парафіяльної громади повинен бути нашим пріоритетом. Плекаючи та оживляючи парафії, ми тим самим плекаємо та оживляємо цілу Церкву», − наголосив Блаженніший Святослав.

Синод Єпископів, за словами Предстоятеля УГКЦ, вирішив сконцентрувати зусилля усієї Церкви для розвитку живої парафії, яку названо «найкращим способом для досягнення цілей євангелізації». «Жива і відкрита парафія наближатиме до Христа як тих, хто практикує свою віру регулярно, так і тих, хто робить це рідко (на Різдво і Великдень), або й зовсім не робить», − пояснив Блаженніший Святослав.

У Стратегії розвитку УГКЦ на період до 2020 року її автори перераховують такі складові живої парафії:

Провід – де священик, монашество і миряни працюють разом, будуючи парафію як місце зустрічі з живим Христом.

Літургія – де вірні моляться Богу і зростають в Його благодаті.

Катехизація – де вірні отримують знання про свою віру й Церкву.

Койнонія – де вірні будують спільноту.

Дияконія – де вірні йдуть за межі парафії служити іншим.

Місійність – де вірні євангелізують інших, запрошують їх до життя в Христі.

Тільки досягнувши і зреалізувавши кожну з цих складових, за словами Блаженнішого Святослава, Стратегія розвитку УГКЦ буде реалізована.

Синод єпископів УГКЦ, який відбувався у Бразилії 5 - 11 вересня затвердив Стратегію розвитку УГКЦ на період до 2020 року. Для втілення в життя прийнятої Стратегії розвитку УГКЦ Синод єпископів визначив Робочу групу з її реалізації, яку очолив владика Кен (Новаківський), єпарх Нью-Вестмінстерський. Кожен єпархіальний єпископ призначить у своїй єпархії/екзархаті особу, яка увійде до складу Робочої групи та координуватиме втілення Стратегії УГКЦ в межах єпархії.  Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Система Orphus
Рейтинг
0
1
0коментарів

Коментарі

додати коментар 
  Відповідь на коментар
  Коментар
  Ім'я
  Введіть код

  Останні коментарі

  • enzian | 17 лютого 2020, 14:53

   Звісно, вони ж не могли сказати, що отримали наказ з Москви.

  • velovs@ukr.net | 17 лютого 2020, 13:07

   Досить немало, як на мій погляд, правильних і слушних думок і акцентів наголошено і зафіксовано в цій статті. В т. ч., зокрема, щодо цього: "У церквах не може відбутися уніфікація догматики

  • velovs@ukr.net | 17 лютого 2020, 10:11

   "«Ми повинні зберегти Православну Церкву України в Криму, адже наразі це — єдиний осередок українства, який зберігся після 2014 року." ------- Тобто. Так виходить, що ГОЛОВНИЙ зміст і сенс

  • velovs@ukr.net | 17 лютого 2020, 09:34

   И, тем не менее, достаточно много пар у нас - не то что невоцерковленных, а даже, по сути и откровенно, БЕЗБОЖНЫХ - ради "моды" и внешней красоты обряда идут венчаться в храм!!! ------- И в

  • Aquinatus | 17 лютого 2020, 09:27

   Просто о. Дмитрий явно не дипломат и не льстец!

  Популярні статті місяця