Глава УГКЦ не говорив з Папою Римським про Патріархат

1 квітня 2011, 08:45 | УГКЦ | 1 |   | Код для блогу |  | 

Святослав-Шевчук.jpgУ розмові Блаженнішого Святослава (Шевчука) з Папою Бенедиктом XVI йшлося про виклики і завдання, які стоять перед УГКЦ. Одне з таких завдань — успішне продовження екуменічного діалогу між католицькою і православною церквами в Україні.

«Наш візит до Святішого отця не мав на меті вести мову про патріархат чи про ті наші давні прагнення такого розвитку і завершеного статусу нашої Церкви. Мета візиту – засвідчити нашу видиму і повну єдність з Апостольським престолом», – зазначив Блаженніший Святослав (Шевчук), Предстоятель УГКЦ в інтерв’ю ВВС.

Він також наголосив, що УГКЦ буде розвиватися, «але рішення про надання статусу патріархату належить до компетенції Святішого отця. З нашого боку надмірної настирливості не було і не буде з цього приводу. Ми будемо працювати».

Як РІСУ повідомляла, 31 березня Папа Бенедикт XVI прийняв на приватній аудієнції Блаженнішого Святослава (Шевчука), Верховного Архиєпископа Києво-Галицького. Як повідомив сам Предстоятель УГКЦ, у цій розмові йшлося про виклики і завдання, які стоять перед Церквою в Україні. За його словами, одне з таких завдань — «це відкритість і праця для того, щоби той екуменічний діалог, який існує між католицькою і православною  Церквами, міг успішно продовжуватися на теренах України».

Повний текст інтерв’ю Блаженнішого Святослава (Шевчука) читайте на РІСУ.

фото - "Корреспондент"

Система Orphus
Рейтинг
0
0
1коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • nykodym | 1 квітня 2011, 19:17
  Коментувати коментар

  Перший національний канал: Ні для кого не секрет, що УГКЦ прагне до власного патріархату, і я знаю, що Ви, Блаженніший, їдете сьогодні до Риму. Чи буде про це говоритися з Папою і що в цьому процесі буде зроблено? Дуже дякую. Дуже цікаве і влучне питання. Якраз сьогодні я відбуваю разом з моїми владиками, з усіма митрополитами нашої Церкви і з нашим постійним синодом до Риму. Оскільки це є нашим обов’язком скласти візит ввічливості до Святішого Отця, з одного боку, а з іншого боку – підтвердити своє сопричастя з ним, тобто єдність. І очевидно, що ми на Синоді приготували дуже багато пунктів, які потрібно представити Святішому Отцеві. Ми дійсно будемо говорити, що ми є та Церква, яка розвивається. А кожна Східна Церква, яка розвивається, прямує до патріярхату. Бо патріярхат – це є природне завершення розвитку цієї Церкви. З одного боку, панує думка, що патріярхат треба дати комусь. Але в основі це є не так. Тому що до патріяршої гідності треба дозріти. І ми всі думали, що десь в цей час, 20 років після визволення нашої Церкви був періодом дозрівання. І очевидно, що я представлю Святішому Отцеві певні елементи зрілості нашої Церкви. Для мене особисто, бути патріярхом означає бути батьком усіх. Якщо, наприклад, мої вірні, які можливо сьогодні є трошки розгублені в Аргентині, в різних регіонах Бразилії, в Австралії відчують, що я, котрий є тут в Україні, можу реально щось їм дати, можу їм щось донести, можу якимось чином надати їм певну опіку, певну послугу, тоді ми будемо мати патріярхат. А різні титули, механізми, різні політичні кон’юнктури – це все є другорядне. І це все є підчинене одній меті: діти мають право мати батька!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Ігор Затятий | 22 березня 2019, 09:51

  «Ми не зрозуміли, чому наше бажання бути в соборі Святої Софії може спричинити якусь напругу» - якщо Блаженнійший не зрозумів, то тоді нехай зрекається престолу та йде в монастир.Він не здатний

 • ja.kyjanyn | 21 березня 2019, 23:39

  Дозволю собі висловити тут таку думку. Панові Святославу, та всім хто підтримує висловлену у цьому інтерв'ю позицію варто пам'ятати і усвідомлювати, що сьогодні немає перешкод для греко-католикам

 • Михаил | 21 березня 2019, 12:42

  Надо спросить у Денисенко, наверное он раньше у них там тоже "по четным патриархом" был. А по нечетным ещё где-нибудь интриговал, как он это любит и умеет. Денисенко вечен!

 • velovs@ukr.net | 21 березня 2019, 12:21

  Ви знаєте, шановний Адміне, я з Вами маю тут погодитися. Тобто, більш уважно й вдумливо читаючи і осмислюючи ці його останні публікації і, зокрема, на порталі РвУ, я також дещо почав помічати й

 • admin | 21 березня 2019, 11:12

  Він не дисидент, він маніпулянт і москвофіл, людина з нездоровими амбіціями. З ним говорити чи дискутувати неможливо. Тому такі та інші подібні публікації ми не хочемо якимсь чином рекламувати.

Популярні статті місяця