Глава УГКЦ не говорив з Папою Римським про Патріархат

1 квітня 2011, 08:45 | УГКЦ | 1 |   | Код для блогу |  | 

Святослав-Шевчук.jpgУ розмові Блаженнішого Святослава (Шевчука) з Папою Бенедиктом XVI йшлося про виклики і завдання, які стоять перед УГКЦ. Одне з таких завдань — успішне продовження екуменічного діалогу між католицькою і православною церквами в Україні.

«Наш візит до Святішого отця не мав на меті вести мову про патріархат чи про ті наші давні прагнення такого розвитку і завершеного статусу нашої Церкви. Мета візиту – засвідчити нашу видиму і повну єдність з Апостольським престолом», – зазначив Блаженніший Святослав (Шевчук), Предстоятель УГКЦ в інтерв’ю ВВС.

Він також наголосив, що УГКЦ буде розвиватися, «але рішення про надання статусу патріархату належить до компетенції Святішого отця. З нашого боку надмірної настирливості не було і не буде з цього приводу. Ми будемо працювати».

Як РІСУ повідомляла, 31 березня Папа Бенедикт XVI прийняв на приватній аудієнції Блаженнішого Святослава (Шевчука), Верховного Архиєпископа Києво-Галицького. Як повідомив сам Предстоятель УГКЦ, у цій розмові йшлося про виклики і завдання, які стоять перед Церквою в Україні. За його словами, одне з таких завдань — «це відкритість і праця для того, щоби той екуменічний діалог, який існує між католицькою і православною  Церквами, міг успішно продовжуватися на теренах України».

Повний текст інтерв’ю Блаженнішого Святослава (Шевчука) читайте на РІСУ.

фото - "Корреспондент"

Система Orphus
Рейтинг
0
0
1коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • nykodym | 1 квітня 2011, 19:17
  Коментувати коментар

  Перший національний канал: Ні для кого не секрет, що УГКЦ прагне до власного патріархату, і я знаю, що Ви, Блаженніший, їдете сьогодні до Риму. Чи буде про це говоритися з Папою і що в цьому процесі буде зроблено? Дуже дякую. Дуже цікаве і влучне питання. Якраз сьогодні я відбуваю разом з моїми владиками, з усіма митрополитами нашої Церкви і з нашим постійним синодом до Риму. Оскільки це є нашим обов’язком скласти візит ввічливості до Святішого Отця, з одного боку, а з іншого боку – підтвердити своє сопричастя з ним, тобто єдність. І очевидно, що ми на Синоді приготували дуже багато пунктів, які потрібно представити Святішому Отцеві. Ми дійсно будемо говорити, що ми є та Церква, яка розвивається. А кожна Східна Церква, яка розвивається, прямує до патріярхату. Бо патріярхат – це є природне завершення розвитку цієї Церкви. З одного боку, панує думка, що патріярхат треба дати комусь. Але в основі це є не так. Тому що до патріяршої гідності треба дозріти. І ми всі думали, що десь в цей час, 20 років після визволення нашої Церкви був періодом дозрівання. І очевидно, що я представлю Святішому Отцеві певні елементи зрілості нашої Церкви. Для мене особисто, бути патріярхом означає бути батьком усіх. Якщо, наприклад, мої вірні, які можливо сьогодні є трошки розгублені в Аргентині, в різних регіонах Бразилії, в Австралії відчують, що я, котрий є тут в Україні, можу реально щось їм дати, можу їм щось донести, можу якимось чином надати їм певну опіку, певну послугу, тоді ми будемо мати патріярхат. А різні титули, механізми, різні політичні кон’юнктури – це все є другорядне. І це все є підчинене одній меті: діти мають право мати батька!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 25 листопада 2017, 11:34

  А якщо ж там, у керівних колах Ватикану, щось - все-таки - помічають і усвідомлюють й, зокрема, стосовно ДУХОВНО-ЕСХАТОЛОГІЧНОЇ суті нашого часу, то тоді виринає отаке логічне й правомірне запитання:

 • dutchak1 | 25 листопада 2017, 10:47

  Не знаємо ми всього, на 100%. В цивілізованих країнах, приміром в Польщі, конкордати укладають окремо з кожною конфесією. Уявити таку можливість у нас дуже важко, все залежить від степені

 • velovs@ukr.net | 25 листопада 2017, 10:30

  Й саме з цього приводу у Святому Письмі читаємо, зокрема, отакий - пророчий текст і Божу обітницю: "У скорботі своїй вони з раннього ранку будуть шукати Мене і говорити: "ходімо і

 • Сергей Турянин | 25 листопада 2017, 10:04

  Україна не є католицькою, як Польща, приміром, або країни Латинської Америки. То до чого тут конкордат? 1% католиків, чи передбачаються якість грандіозні зміни? Може ми чогось не знаємо?

 • velovs@ukr.net | 25 листопада 2017, 09:07

  "Щодо себе особисто Блаженніший Святослав висловив цілковиту згоду стати донором. «Якщо після смерті я зможу й надалі чинити добро, то чому ні», – сказав Предстоятель УГКЦ." Владика

Популярні статті місяця