Новим Главою УГКЦ став єпископ Святослав (Шевчук)

25 березня 2011, 13:44 | УГКЦ | 11 |   | Код для блогу |  | 

Святослав (Шевчук)

Сьогодні, 25 березня 2011 р., у Ватикані повідомлено про те, що Римський Архиєрей Бенедикт XVI затвердив прохання про підтвердження вибору, надіслане владикою Святославом (Шевчуком), якого 23 березня 2011 року Синод єпископів УГКЦ канонічно обрав Верховним Архиєпископом Києво-Галицьким. Новий Глава УГКЦ є наймолодшим серед єпископів УГКЦ та четвертим за віком серед наймолодших католицьких архиєреїв у світі.

Інтронізація нового Глави УГКЦ відбудеться 27 березня, о 10.00, у Патріаршому cоборі Воскресіння Христового у Києві. На церемонію запрошено біля тисячі гостей. Це представники всіх єпархій та екзархатів УГКЦ, державної та місцевої влади, місцевих та міжнародних громадських організацій та різних конфесій і релігійних організацій.

Біографія: Народився 5 травня 1970 року у м. Стрию, Львівської обл.

Навчання:

1991–1992 – Центрі філософсько-богословських студій «Дон Боско» у м. Буенос-Айресі (Аргентина);

1992–1994 – Львівська духовна семінарія;

1994–1995 – Папський університет св. Томи Аквінського (Рим, Італія). Богословський факультет. Ступінь бакалавра;

1995–1997 – Папський університет св. Томи Аквінського. Богословський факультет, секція морального богослов’я;

1997–1999 – Папський університет св. Томи Аквінського. Богословський факультет. Докторат з відзнакою Summa cum laude в галузі богословської антропології та основ морального богослов’я візантійської богословської традиції. Доктор богослов’я.

Пастирська діяльність:

1999–2000 – префект Львівської духовної семінарії Святого Духа;

2000–2007 – віце-ректор ЛДС Святого Духа;

З 2001 – віце-декан богословського факультету Львівської богословської академії (відтак Українського католицького університету);

2002–2005 – Голова секретаріату та особистий секретар Блаженнішого Любомира, керівник Патріаршої курії у Львові;

З червня 2007 – ректор ЛДС Святого Духа.

14 січня 2009 року Папа Бенедикт XVI поблагословив рішення Синоду єпископів про призначення отця Святослава Шевчука єпископом-помічником єпархії Покрова Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі (Аргентина).

Єпископську хіротонію владика Святослав прийняв 7 квітня 2009 року у Львові.

Владика Святослав (Шевчук) вільно володіє англійською, італійською, іспанською, польською та російською.

Нагадаємо, що 10 лютого на прес-конференції у Києві кардинал Любомир повідомив про те, що Папа Бенедикт XVI прийняв його зречення з уряду Верховного Архиєпископа Української Греко-Католицької Церкви. Відповідне прохання до Папи Римського Глава УГКЦ подав, коли йому виповнилося 75 років. 

Довідка про УГКЦ:

Українська Греко-Католицька Церква є найбільшою Східною Католицькою Церквою у світі. Вона налічує понад 5,5 мільйонів вірних. В Україні до складу УГКЦ входять такі єпархії та екзархії: Київська та Львівська архиєпархії; Івано-Франківська, Коломийсько-Чернівецька, Самбірсько-Дрогобицька, Тернопільсько-Зборівська, Бучацька, Стрийська та Сокальсько-Жовківська єпархії; Донецько-Харківський, Одесько-Кримський та Луцький екзархати.

Поза межами України до Верховного архиєпископства входять: у Польщі – Перемишльсько-Варшавська митрополія; у Західній Європі три апостольські екзархати для українських греко-католиків: у Німеччині, Франції та Великобританії; у Північній Америці дві греко-католицькі митрополії: у США – Філадельфійська митрополія, яка складається з чотирьох єпархій: у Філадельфії, Пармі, Чикаґо і Стемфорді; у Канаді – Вінніпегська митрополія, яка складається з п’яти єпархій: у Вінніпегу, Едмонтоні, Нью-Вестмінстері, Саскатуні й Торонто. Крім того, існують єпархії УГКЦ у Буенос-Айресі (Арґентина), Куритибі (Бразилія) і Мельбурні (Австралія). Українські греко-католики мають також вікаріат у Румунії, громади у Литві (Вільнюс), Латвії (Рига, Даугавпілс та Резекне), Естонії (Таллінн), Молдові (Кишинів), Австрії, Параґваї, Венесуелі, Португалії, Італії, Іспанії, Греції, Швейцарії, Бельгії, Казахстані та Росії.

Згідно з даними Державного комітету у справах статистики, станом на 1 січня 2010 року УГКЦ має 3597 зареєстрованих громад. На цей момент у Церкві служать 2347 священиків. Крім того, в лоні УГКЦ разом діють 105 монастирів, монаших чинів і згромаджень, в яких проживають 1248 монахів та монахинь. Глибше запізнатися з наукою Христової Церкви греко-католики та всі бажаючі мають змогу у 15 навчальних закладах, з яких ключовим є Український католицький університет. Загалом у греко-католицьких навчальних закладах навчаються 1273 студенти денної форми навчання та 252 – заочної. При кожній третій парафії діють недільні школи, яких загалом є 1138. Дізнатись про актуальні церковні події миряни можуть зі сторінок 27 періодичних видань. Крім того, в Україні є три греко-католицькі видавництва: «Свічадо», «Місіонер» та «Нова зоря».

Система Orphus
Рейтинг
0
1
11коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • rosta111 | 27 березня 2011, 19:17
  Коментувати коментар

  Я гордий тим,що главою УГКЦ обраний мій родич ,який походить з глибоко патріотичної та релігійної родини. В часи рад.союзу родина зазнала переслідувань по релігійним мотивам. Яскравим прикладом для Святослава Шевчука міг бути о.Лев Глинка,який не став "переписанцем" на православну віру МП та відбув ,як покарання за це в Сибіру. Після повернення з заслання продовжив проповідування та таємно проводив Богослужіння в смт.Брошнів. Чит. тут http://icl.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=316&Itemid=66 Многая літа Новому Владиці УГКЦ !!!!! Слава Ісусу Христу!!!!!

 • Yuriy2011 | 27 березня 2011, 18:05
  Коментувати коментар

  Благовіщення для Греко-Католицької Церкви!!! Преосвященніший Архиєпископ Ігор на прес- конференції у Львові, присвяченій вибору нового патріарха зауважив дуже цікаву аналогію: Блаженніший Святослав у 2009 р. став єпископом на свято Благовіщення за старим стилем, а патріархом за новим стилем (оскільки 25 березня Латинська Церква торжественно святкувала Благовіщення)!!! Думаю таке співпадання не є даремним! Вибір Блаженнішого Святослава приніс велику радість для нас, вірних Греко- Католицької Церкви. Серед суворих днів Великого Посту, процвіла квітка радості!!! Про особу блаженнішого вже було за останні дні багато написано. Можна всі думки узагальнити до таких пунктів (однак це узагальнення не претендує на вичерпність!): 1. Молодий, енергійний, але водначас має досвід у різних ділянках: душпастирський, церковно-адміністративний, міжнародний, культурний і навчально-виховний. 2. Інтелектуал та проникливий антрополог (о. Б. Гудзяк) 3. Приклад священичого служіння (Вл. Богдан Дзюрах) 4. Людина, Котра любить молитву!!! Нехай Господь дарує Нашому блаженнішому Любомиру щедрих дарів Святого Духа, щоб він вміло виконував Свої обовязки!!! Многая і благая Вам літа Блаженніший Святославе!!!!

 • ayskalch | 26 березня 2011, 01:03
  Коментувати коментар

  Вітаємо нововибраного Главу УГКЦ, Блаженнішого Святослава! Хай Бог дасть Його Блаженнішому зір Великого Патріярха Великої Церкви, та хай Боже проведдіння покаже Блаженнішому Патріярху Святославові шлях до Великих Дій, гідних нащатка св. князя Володимира Великого, тобто правельний шлях перемоги над злом. Гимн "Боже Великий Єдиний": http://www.youtube.com/embed/o9WXm-WeAUw

 • dima | 25 березня 2011, 16:58
  Коментувати коментар

  можна десь почитати його наукові дослідження чи просто статті в популярному стилі?

  • Mikroba | 25 березня 2011, 20:01
   Коментувати коментар

   Слава Богу, що УГКЦ знова веде перед у відважних виборах свого буття. Преосвященний владика і Патріярх Шевчук гідний свого становища, і напевно розумно і успішно провадитиме нашою Церквою в ці непевні часи. Я дуже гордий за своїх владик, і взагалі за свою Церкву. Нехай Божа Премудрість провадить нашим Патріярхом.

 • tarzan | 25 березня 2011, 14:30
  Коментувати коментар

  На многая літа, Блаженніший Владико!

 • бр.Олександр | 25 березня 2011, 14:24
  Коментувати коментар

  Нехай буде, ім`я Господне, благословенне від нині і до віку. Нехай ніхто твоїм молодим віком не гордує, пише апостол Павло, і ми молимось за Вас, Владико!!!

 • Паломник | 25 березня 2011, 14:14
  Коментувати коментар

  Найвідповідальніше служіння в УГКЦ випало нести наймолодшому. Ну що ж, хай Бог допомагає!

 • rafajil | 25 березня 2011, 14:13
  Коментувати коментар

  Вітаємо нововибраного Отця і Главу, Блаженнішого Святослава!!! На многая Літа!

 • rusalka | 25 березня 2011, 13:27
  Коментувати коментар

  На многая літа, блаженніший Владико! Ійс полла еті деспота! Треба усім молитись, щоб Бог дав Вам сили нести такий тягар!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

 • Halo | 2 червня 2020, 16:46

  Табачник відпочиває...

Популярні статті місяця