Печатка Митрополита Андрея (Шептицького), ймовірно викрадена у 30-х з його маєтку, повернулася до Глави УГКЦ

2 грудня 2010, 10:20 | УГКЦ | 1 |   | Код для блогу |  | 

pechatka.jpg.jpgКілька десятиріч печатка Митрополита Андрея (Шептицького) простояла на полиці у помешканні київського художника, схована поміж словниками Larousse та франкомовними перекладами нелегального Набокова. Про це, за повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, під час аудієнції у Глави УГКЦ Патріарха Любомира розповів онук художника, журналіст Олексій Бобровников.

«Мій дідусь – дворянин за походженням – ніколи не збирався шукати покупців історичної реліквії. На жаль, він не дожив п‘ять років до події, про яку мріяв усе життя – до розвалу СРСР та знищення тоталітарної системи, – сказав Олексій, зауваживши, що від радянських репресій дідуся могло врятувати лиш те, що він пройшов усю війну. – Думаю, йому було би приємно знати, що деякі з тем, про які можна було говорити лише за зачиненими дверима, вже ніхто не зможе заборонити. А також про те, що особиста власність одного з найхаризматичніших та найчистіших лідерів двадцятого сторіччя може повернутися до гідного його наступника», – зазначив онук художника.

За словами журналіста, його дідусь – Кирило Бобровников – працював художником-постановником на київській кіностудії. Він мав чудову бібліотеку і був фантастичним співрозмовником. У домі Бобровникових завжди було безліч театрального реквізиту: «Бутафорські прикраси зі зйомок фільмів про індіанців, старі морські компаси та барометри. Коли я був маленьким, то думав, що печатка – один з таких сувенірів», – розповів Олексій Бобровников Департаментові інформації. – Одного разу я спитав батьків (мені тоді було років сім), чи можна показати її комусь із моїх приятелів... Мені пояснили, що про деякі речі і книжки, які стоять у нас на полицях, не варто говорити за межами квартири. Ось так я вперше стикнувся з поняттями “цензури” і “недозволених тем”».

Як зазначив Олексій Бобровников, імовірно, викрадена у 30-х з маєтку Шептицького на Галичині, печатка Митрополита Андрея спочатку зберігалась у квартирі одного з офіцерів КДБ у Києві: «У 60-ті вона потрапила до нас від одного сценариста кіностудії. Цей чоловік, який час від часу заходив у гості до мого дідуся, квартирував у офіцера КДБ. Побачивши там цю річ, квартирант зрозумів, що предмет, скоріше за все, має певну історичну цінність. Тоді поклав її в кишеню і приніс моєму дідові, попросивши обміняти її на кілька книжок, якими давно цікавився. Дід негайно погодився, і сховав печатку – “до кращих часів”».

Вислухавши розповідь київського журналіста, Патріарх Любомир подякував родині Бобровникових за реліквію і поділився своїм дитячим спогадом про те, як у Львові маленьким хлопчиком він бачив Митрополита Андрея. Йому, 6-річному, батько звернув увагу на автомобіль, у якому сидів «поважний чоловік з великою чуприною». «Це Митрополит Андрей», – сказав батько майбутньому наступникові Предстоятеля греко-католиків.

«Для мене це приклад Людини», – сказав Патріарх Любомир, також зауваживши, що свою докторську працю він писав про Митрополита Шептицького. У відповідь Олексій розповів про одну незабутню зустріч, що трапилася з ним у червні 2001 року. Того дня онук художника йшов столичною вулицею, жалкуючи, що зранку так і не зміг потрапити на неординарну для Києва подію – Месу Папи Римського. У цей час по вже обезлюдненій вулиці проїхав папамобіль, й Іван Павло ІІ помахом руки поблагословив єдиного перехожого, що стояв на узбіччі. Саме тоді, за словами журналіста, у нього зародилася мрія повернути реліквію Митрополита Андрея Церкві.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
1коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • rusalka | 2 грудня 2010, 12:28
  Коментувати коментар

  А чому Апостол АНДРІЙ, а митрополит АНДРЕЙ?!Чому прізвища владик пишуть в дужках? Так писали у Росії стосовно усіх ченців, тобто тих, які міняли імена на чернечі. В Галичині такого звичаю не існувало. Подивіться старі журнали "Нива", "Діло", "Добрий Пастир" та інші. Хіба вони - не авторитет?!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • muhamuha33 | 22 лютого 2019, 20:21

  оооо!!! палата №6 відпочиває, де ви беретеся, дзвінкі каструлі? -не кажіть дурниць!!! не канонічна нова секта об'єднаних розкольників !!!

 • Ninel | 22 лютого 2019, 19:27

  Судячи зі всього з підрахунками досить проблематично у Дмитра Горєвого. Звідки 325 переходів? По факту перейшло 23 парафії УПЦ разом зі священником, 13 парафій перейшло без священників. Все решта

 • Ninel | 22 лютого 2019, 18:24

  Цікава математика "33 громади вирішили перейти до ПЦУ, а саме: чотири – у Малинському районі, по три – у Любарському, Чуднівському, Баранівському та Житомирському районах". Я щось як не

 • serge1717 | 22 лютого 2019, 17:15

  Ще й заодно згадати хто принівс війну в їх країну!

 • В. Ясеневий | 22 лютого 2019, 16:32

  Молитися за мир. чи будь що інше, дуже легко і просто, ніж ТОЙ МИР ТВОРИТИ творити. То ж творімо його, брати і сестри - українці... ,

Популярні статті місяця