• Головна
  • Новини
  • Кінострічку «УГКЦ: Невідомий літопис» із циклу документальних фільмів про долю УГКЦ у XX столітті презентують у квітні...

Кінострічку «УГКЦ: Невідомий літопис» із циклу документальних фільмів про долю УГКЦ у XX столітті презентують у квітні

22.03.2010, 14:55
Кінострічку «УГКЦ: Невідомий літопис» із циклу документальних фільмів про долю УГКЦ у XX столітті презентують у квітні - фото 1
Документальний фільм міститиме живі факти тих, хто прожив «катакомбне» життя у СРСР, факти із архівів КДБ, раніше засекречених, що дозволить правдиво відтворити події тих часів.

81.gifЛЬВІВ – «УГКЦ: Невідомий літопис» є спільним проектом Рекламно-продюсерського центру «Стар-ТВ» та Львівської архиєпархії УГКЦ за меценатської підтримки Миколи Кмітя. Продюсер фільму Тарас Пастернак, автор сценарію Мар’ян Анчарський, режисер Андрій Стаськів. Кінострічка буде другою із циклу документальних фільмів, присвячених долі УГКЦ у XX столітті. Фільм перший «Спадщина Андрея Шептицького» було презентовано у вересні 2009 року, а 31 жовтня 2009 р. відбувся прем'єрний показ на Першому Національному телеканалі України.

«Документальний фільм міститиме живі факти тих, хто прожив «катакомбне» життя у СРСР, факти із архівів КДБ,  раніше засекречених, що дозволить правдиво відтворити події тих часів, зберегти найдорожче, що є у кожної нації - пам'ять про минуле, – розповідає Тарас Пастернак, продюсер фільму. – Створення фільму передбачає проведення постановочних зйомок для відтворення подій та фактів, про які розповідатимуть герої фільму».

Це перший масштабний телевізійний проект, у якому змальовується тридцять років підпільного життя у Радянському союзі забороненої Греко-Католицької Церкви. До фільму увійшли незнані факти про підпілля, історії про утиски та терор, який чинила радянська тоталітарна система. У фільмі записано десятки живих свідчень священиків, монахинь та мирян, які пережили ті часи, віднайдено унікальні матеріали, які творять невідомий літопис підпільної Української Греко-Католицької Церкви, яка була найбільш переслідуваною релігійною громадою у світі.

Так тривало до серпня 1987 року, коли велика група духовенства та мирян оголосила про вихід із підпілля. Відкритий спротив викликав хвилю підтримки як у Радянському Союзі, так і у світі. Під цим тиском, 20 листопада 1989 року Рада у справах релігій при Раді міністрів УРСР прийняла заяву, в якій стверджувалося, що «при умові беззастережного дотримання Конституції… греко-католики можуть користуватися усіма правами, встановленими законом для релігійних об’єднань...». То був кінець підпільного життя і початок нової історії легалізованої Церкви.

За повідомленням департаменту інформації УГКЦ, документальний фільм «УГКЦ: Невідомий літопис» – це вшанування та данина священикам, монахам та монахиням, мирянам, які, всупереч усім небезпекам та приниженню, не зламались і зберегли віру у майбутнє Української Греко-Католицької Церкви.

Побачити документальну кінострічку «УГКЦ: Невідомий літопис» можна буде у квітні цього року.