Римо-Католицька Церква в Україні урочисто завершила Ювілейний Фатімський рік

15 жовтня 2017, 20:33 | РКЦ в Україні | 0 |   | Код для блогу |  | 

Римо-Католицька Церква в Україні 13 жовтня завершила святкування Ювілейного року 100‑річчя Фатімських об’явлень. Центральні урочистості відбулись у Львові, у митрополичій базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії, інформує CREDO.

фатімська-процесія-у-львові-7.jpg

На урочистості прибули єпископи з цілої України, а також численні священики та богопосвячені особи. Літургію очолив архиєпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський, голова Конференції римо-католицьких єпископів в Україні.

Гомілію виголосив ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії єпископ Станіслав Широкорадюк.

фатімська-процесія-у-львові-21.jpg

У своїй проповіді він говорив про те, яким неймовірним даром для нас є Марія, Матір Ісуса, Матір кожного з нас. Яким прикладом Вона є для всіх матерів, яким є натхненням. Адже наші українські матері також дивляться на страждання і смерть своїх синів і не можуть нічого зробити, як Марія під хрестом.

«Я часто говорю: ваше материнство освячене кров’ю ваших синів, бо вони пролили свою кров за Батьківщину.  І ми не можемо не цінувати тих, хто склав свою голову, і тих матерів, які освячуються кров’ю своїх синів. Як Марія під хрестом. Але мушу із прикрістю визнати, що сьогодні навіть католики остигають у марійній побожності..  Тепер невідомо, чи об’явлення у Фатімі було скероване перш за все до атеїстів, чи, може, більше до нас — католиків, щоб молилися».

фатімська-процесія-у-львові-23.jpg

На завершення єпископ Станіслав сказав:  «Україна платить дуже велику ціну за свій вибір. Але ціна ще вища, бо все ще немає того покаяння, на яке Марія від нас чекає. Відбувається марафон зла. І саме тому важливо зміцнити нашу віру і відновити марійну побожність. Недарма Вона названа прибіжищем грішників. І мусимо мати надію, що Вона нас не покине, і для цього треба почати від себе. Нехай кожний із нас прийде до Марії з великою покорою і відданістю, промовляючи слова: Під Твою милість прибігаємо».

фатімська-процесія-у-львові-30.jpg

Після завершення Меси розпочалася молитовна хода центральними вулицями міста — люди молилися Розарій, ідучи за статуєю Фатімської Діви Марії. Із вервицями та палаючими свічками у руках віряни молилися за мир в Україні та за українські родини, які є колискою суспільства. Хода завершилася перед храмом Стрітення (Матері Божої Громничної).

фатімська-процесія-у-львові-34.jpg

Архиєпископ Мечислав Мокшицький висловив надію, що невдовзі домініканське душпастирство зможе отримати храм у повне користування.Як знак укріплення цієї надії, передав настоятелю о. ЯкубуГонцяжу OP наріжний камінь, освячений у Фатімі. Згодом його вмурують у вівтар цього храму.

Єпископ Леон Дубравський, ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії ще раз виголосив Акт присвячення України Непорочному Серцю Марії , а ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії благословив усіх присутніх.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • enzian | 15 листопада 2019, 14:44

   В кублі мракобісся і ненависті немає місця милосердю.

  • Paraeklezyarh | 14 листопада 2019, 12:55

   "Число тих, хто вважає себе віруючими". Цікаво, віруючими в що ? Які критерії для терміну "віруючий" ? Не зрозуміла й різниця між термінами : "атеїст" і "невіруюча

  • lerer10225@com.ua | 14 листопада 2019, 11:23

   Підтримую! Це ще один крок по відходу від московської традиції впертолобої не переходити на правильний календар, що прийняв весь світ, під приводом дуже " правильної " віри...

  • enzian | 14 листопада 2019, 09:58

   Якщо цей чиновник справді не розуміє руйнівної ролі РПЦвУ і її небезпеки для України, йому не місце в службі безпеки.

  • velovs@ukr.net | 13 листопада 2019, 18:59

   Напевно, що вже наспіла нагальна потреба у ВРЦіРО настійно домагатися і вимагати зустрічі особисто з президентом Зеленським для СЕРЙОЗНОЇ, КОНКРЕТНОЇ і КОНСТРУКТИВНОЇ розмови!!!