• Головна
  • Новини
  • «Ватикан офіційно не визнає анексії Криму», – єпископ РКЦ в Україні...

«Ватикан офіційно не визнає анексії Криму», – єпископ РКЦ в Україні

12.02.2015, 13:52
«Ватикан офіційно не визнає анексії Криму», – єпископ РКЦ в Україні - фото 1
Єпископ-помічник Одесько-Сімферопольської дієцезії РКЦ в Україні владика Яцек Пиль прокоментував сьогоднішній стан справ у його дієцезії, йдеться, зокрема, і про анексію Криму.

Пиль.jpgЄпископ-помічник Одесько-Сімферопольської дієцезії  РКЦ в Україні владика Яцек Пиль прокоментував сьогоднішній стан справ у  його дієцезії, йдеться, зокрема, і про анексію Криму. Про це мова йде в інтерв’ю для EWTN News, опубліковаому на сайті Католицького медіа-центру.

«Моя дієцезія була поділена кордоном, але канонічно нічого не змінилося. Наш ординарій єпископ Броніслав Бернадський має резиденцію в Одесі. Я, як єпископ-помічник, від початку живу в Криму, а 22 грудня 2014 року Апостольський Престол призначив мене Делегатом Пастирського округу Криму і Севастополя, який, згідно з договором із владою Російської Федерації, був створений виключно в адміністративних цілях, щоб Католицька Церква і надалі могла функціонувати на цих землях. Ватикан офіційно не визнає анексії Криму», - пояснив єпископ Яцек Пиль.

«Ми молимося і намагаємося здійснити нову реєстрацію Церкви, згідно законодавства Російської Федерації. Деякі віряни покинули Крим, а деякі нові віруючі приїхали. Анексія Криму розділила деякі родини і принесла сум’яття. Церква старається перебороти ці поділи і єднати людей навколо Христа», – повідомив він.

Єпископ планує запросити до Криму контемпляційний католицький орден, «щоб він обмолював ці землі».

 «Вони зі своєю молитвою здатні випросити багато благодатей для людей, які тут живуть. А передусім знищити мури різних упереджень і атеїстичних звичаїв, закорінених за роки комунізму в людських серцях. Такий монастир в Криму був би знаком Божої присутності і підтримкою для католицького населення, яке є тут меншістю», – наголошує  він.

На запитання, чого в ці часи потребує його дієцезія, єпископ відповів: «Потребуємо молитви і духовної підтримки, щоб продовжувалася євангелізація на цих землях, щоб люди могли віднайти мир у собі за нових обставин і наверталися».

За словами єрарха, зараз його дієцезії допомагають Kirche in Not та Renovabis з Німеччини.