Папа закликав єпископів зробити все, щоб Європа стала сім’єю народів, землею миру та надії

5 жовтня 2019, 11:05 | Католицький світ | 3 |   | Код для блогу |  | 

Від 3 до 6 жовтня 2019 року в іспанському місті Сантьяго-де-Компостелла триває пленарна асамблея Ради Єпископських Конференцій Європи, яка зібрала очільників єпископатів континенту. Її темою є: «Європа: час пробудитись? Знаки надії».

З нагоди початку цьогорічної пленарної асамблеї Вселенський Архиєрей надіслав учасникам своє послання. У ньому сказано, що тема «Європа: час пробудитись? Знаки надії» є важливим закликом до роздумів над шляхами, які можна розпочати, аби привернути надію Європі.

papa-francesco.jpg

«Дорогі брати в єпископстві, запрошую вас прожити ці дні як мандрівку, спрямовану на те, щоб зауважити знаки надії, якими усіяна Європа наших днів. Їх є багато, хоча й нерідко прихованих, однак, часто ми схильні цього не усвідомлювати. Ми бачимо їх, починаючи від дбання багатьох наших братів про страждаючих і потребуючих, особливо про хворих, ув'язнених, бідних, мігрантів та біженців; а також у діяльності в галузі культури, зокрема, у вихованні наймолодших, що є майбутнім Європи. Віра у воскреслого Господа вчинила християн безстрашними у любові і стала найбільшою протиотрутою проти тенденцій нашого часу, повних поділів та протистоянь.

Отож, нехай ваше зобов’язання буде зобов’язанням любові. Вона є головним шляхом життя християнина…

Здійснюючи цей шлях близькості до ближнього, схиляючись над ранами тих, хто загубився, хто незахищений та маргіналізований, Церква відновить своє зусилля для будування Європи; це відповідальність, яка ніколи не зникала, незважаючи на багато труднощів, від тоді, як Павло, Сила й Тимотей причалили до побережжя Європи (пор. Діяння Ап. 16, 9). У вірності Своєму Господеві і власним корінням, нехай же Божий люд трудиться на користь нового європейського гуманізму, здатного до діалогу, інтеграції та творіння, водночас цінуючи те, що найдорожче для традиції континенту: захист життя та людської гідності, сприяння сім’ї та пошани до фундаментальних людських прав. Завдяки цьому зобов'язанню Європа зможе стати сім’єю народів, землею миру та надії.

З цими побажаннями закликаю вас продовжувати ваше душпастирське зобов’язання і, запевняючи мою пам'ять у молитві, охоче уділяю вам Апостольське благословення», - сказано серед іншого у Посланні Понтифіка єпископам Європи, яке поширив Департамет інформації УГКЦ.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
3коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 5 жовтня 2019, 14:10
  Коментувати коментар

  І знову, як бачимо, чинний глава Ватикану, на жаль, заколисує та пропагує і сіє тут усілякі - вельми красиві й гуманні, одначе явно нереалістичні і нездійсненні (квазі-"євангельські") ілюзії та утопії. Бо, як наголошує Слово Боже, суто людськими ("благими") намірами й зусиллями такої - суперідеальної "сім'ї народів, землі миру та надії" збудувати - ніяк і ніколи - не вдасться! ----------------- Ба більше. Святе Письмо однозначно застерігає і закликає нас, християн, бути дуже обачними, "пильними" та "тверезими", "бо ви самі достовірно знаєте, що [судний] день Господній так прийде як злодій уночі. Бо коли говоритимуть: "мир і безпека", тоді несподівано прийде на них погибель, подібно як біль тієї, що носить в утробі, і не уникнуть" (1Сол.5:2-4). ---------------- Судячи з усього, нинішня верхівка Католицької Церкви геть забула й відкинула ці (та деякі інші) Господні істини та попередження... А дарма!

  • velovs@ukr.net | 5 жовтня 2019, 20:33
   Коментувати коментар

   Р. S. Хоча, можливо, у Ватикані, поширюючи отакі квазі-"євангельські" ілюзії та утопії (і які, одначе, ніяк не узгоджуються із змістом Божого Слова), а також, "утримуючись" від публічної констатації ПРАВДИ щодо збройно-гібридної агресії РФ проти України, вважають, що у такий спосіб Святий престол (нібито) виконує оцю заповідь Христову: "Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться" (Мт.5:9)... -------- Разом з тим: дуже й дуже дискусійною і суперечливою виглядає отака їхня, мовляв, "миротворча" постава. Що направду лише (де-факто, по суті) ЗАОХОЧУЄ і ПІДТРИМУЄ кремлівських агресорів і окупантів на зухвало-цинічне продовження цього їхнього імперсько-загарбницького дискурсу... На жаль.

 • Ігор Затятий | 5 жовтня 2019, 12:49
  Коментувати коментар

  Бла-бла-бла. І жодним словом про російську агресію на українські землі. Воно і не дивно, криваві російські гроші у Ватиканському банку не пахнуть.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 19 жовтня 2019, 20:21

  І така ситуація з нестримним і рішучим бажанням каталонців будь-що здобути для своєї батьківщини національно-державну самостійність і незалежність, вочевидь, вимагає доброї волі та максимальної

 • velovs@ukr.net | 18 жовтня 2019, 17:09

  ""Русская кровь", пролитая за чужую свободу, вынимается из патриаршего кармана и тыкается в нос собеседнику при каждом удобном поводе." ---------- И в этой "русской

 • velovs@ukr.net | 18 жовтня 2019, 10:08

  Р. S. Й, між іншим, в незалежній Україні цей (де-факто) людиноненависницький - заздрісно-братовбивчий і самогубний "дух Каїна" (він же - дітовбивчий "дух Тараса Бульби"), в т. ч.

 • velovs@ukr.net | 18 жовтня 2019, 08:57

  Оккупанты уже давно отказались от "марксистско-ленинской идеологии", на смену которой пришла мифология т. наз. "русского мира". -------- Что же касается "губителей душ

 • Стефан | 17 жовтня 2019, 21:11

  Охотное впрягание называющих себя христианами в гнилую партийно-политическую повозку марксистско-ленинской идеологии оккупантов, диверсантов и сепаратистов, действующих против верующего украинского

Популярні статті місяця