Ювілейний Колоквіум Європейських парафій стартував у Львові

28 липня 2019, 02:06 | Католицький світ | view photo | 0 |   | Код для блогу |  | 

30-й  Колоквіум Європейських парафій (СЕР)  27 липня розпочався  у Львові. 110 європейців — священники та миряни — прибули в Україну, щоб у дискусіях знайти відповідь на питання: «Як бути активними християнами у сучасній Європі».

CEP-top.gif

 Організатором форуму в Україні виступає Фонд Св. Володимира за підтримки БФ "Реновабіс".

CEP-1w.gif

Найчисельніші групи прибули з Німеччини, Франції, Іспанії (Каталонія), Італії, Румунії, Мальти, Австрії, Щвейцарії, Бельгії. Українська делегація представлена 50-ма учасниками.

CEP2w.gif

Розпочався Колоквіум європейських парафій Богослужінням, яке очолив митрополит Львівський УГКЦ Ігор (Возьняк).

CeP3w.gif

Благословляючи учасників Колоквіуму, митрополит висловив сподівання на успішну роботу форуму: «Ми спілкуємося різними мовами, але можемо порозумітися духовно і сердечно. Єпископи нашої Церкви нещодавно мали зустріч з Папою, на якій представили діяльність УГКЦ. Цим можемо поділитися з вами, бо наша Церква після виходу з підпілля 30 років тому має динамічний розвиток, маємо великий поступ вперед, маємо єдиний на пострадянському просторі Український католицький університет. Наша Церква написала свій Катехизм, який перекладений кількома мовами. Ним зацікавлені не тільки Східні, а й Католицька Церква. В свою чергу, Церква за кордоном має багато напрацьованих теоретичних матеріалів, і нам також важливо перебирати її досвід. Сьогодні Церква заходу стоїть перед викликом секуляризму. Це також може загрожувати й нашій Церкві. Сьогодні від священників залежить те, на якому рівні вони мають спілкуватися з вірними, щоб таких загроз було менше. Отож є чимало тем для дискусій і обміну пасторальним і парафіяльним досвідом. Бажаю учасникам форуму плідної праці».

10-1_2w.gif

Президент Колоквіуму Європейських парафій о. Антоніо Кесарз Мальти впевнений, що форум, на який зібралися священники і миряни різних країн, дасть можливість разом молитися, відвідуючи парафії, побачити те, чим і як вони живуть, ознайомитися з українською культурою:

Кесарw.gif«Церква в Україні має давню історію, хоча  не так давно вийшла з підпілля. Ми бачимо, що вона молода, бо має багато молодих людей. Цей форум дає нам можливість ділитися досвідом і навчатися один від одного, зростати разом у вірі, ставати єдиними у вірі, незважаючи на наші відмінності. Це дуже важливо».

Форум протриває до 1 серпня.

У рамках його проведення відбудуться цікаві дискусії, праця  у групах, екскурсії до знакових духовних місць Львівщини (Свято-Унівська лавра, Жовква, Крехівський монастир), відвідини успішних парафій УГКЦ, вечорами проводитимуться «Свята нації», де групи з різних країн зможуть представити свої національні традиції та страви, відбудеться майстер-клас з написання ікони на склі.. Продумана цікава молодіжна програма CEP.

Дискусії Колоквіуму відбудуться з таких питань:

1. Папа Франциск та Його бачення сучасної Церкви (вибрано Римського архиєрея, бо він є церковним провідником, який найбільш відважно пропонує конкретні кроки для практичного християнського життя в нинішніх секулярних умовах);

2. Притча про блудного сина (Одна з найвідоміших притч, яка міститься в Євангелії від Луки 15:11-32. Сюжет цієї притчі у символічній формі ілюструє взаємовідносини між людиною та Богом. Наголос повинен бути на особі Старшого брата, який грає роль «праведного християнина, що перешкоджає невоцерковленим почуватися вільно в Церкві»);

3. Гідність кожної людини. Хто допоможе нам бути християнами у сучасній Європі? (Один із головних викликів для сучасних християн – вийти зі своїх храмів, щоб зустрічатися із всіма людьми, не осуджуючи нікого, всім пропонуючи Христову любов). 

10-1_6w.gif

Нагадаємо, Рух християнських парафій під назвою (СЕР) – Колоквіум європейських парафій – започатковано 1961 року. Кожні два роки представники католиків різних країн Європи збираються на конгрес, у якому беруть участь єпископи, священники, богослови і активні миряни, щоб обговорити питання: як бути добрими християнами в сучасному світі, як передати віру наступним поколінням, як шукати нові форми євангелізації, як оживити парафії? Цей рух розпочався в РКЦ в 1963 році, останніми десятиліттями до нього долучилися і греко-католики України, Румунії Угорщини. Зараз в ньому представлені 35 країн.

Унівw.gif

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • barni | 23 серпня 2019, 22:01

   Останнє рішення вл. Епіфанія суперове! Перекрити грошові потоки вл. Філарету! І тоді (вже й зараз) стане зрозуміло, чи вл. Філарет є УКРАЇСЬКОГО СПРЯМУВАННЯ, чи він є "патріарх" з ПРИМУСУ

  • barni | 22 серпня 2019, 22:08

   Як на мене, то рішення вл.Епіфанія ПРОСТО СУПЕРОВЕ, це потрібно було зробина на слідуючий день після об"єднавчого собору. Оце б ще клєрки від "культури і духовності" перекрили

  • barni | 21 серпня 2019, 22:45

   Хотілося б запитати вл.Макарія, як він "працював" з московськими попами, адже кількість парафій, яка йому підпорядковувалась, до ОБ"ЄДНАННЯ, все зменшувалась і зменшувалась! Поділіться

  • barni | 21 серпня 2019, 22:34

   Я, не про реставрацію, а про життя. Родина моєї дружини з "так званих переселенців". на зорі українського становлення (за п. В.Чорновола) мати моєї дружини поїхала в те село де народилась.

  • barni | 21 серпня 2019, 22:17

   "людина повинна свідчити Христа тим, які Його потребують" Як на мене то це просто ЖАХ !!! Свідчити про Христа тим хто його не потребує це НАЙПЕРШЕ І НАЙГОЛОВНІШЕ ДЛЯ

  Популярні статті місяця