«Будьте терплячими, текст підписаної декларації Ватикану коштував труднощів», – нунцій до українців

15 лютого 2016, 09:32 | Апостольська Нунціатура | 6 |   | Код для блогу |  | 

Прошу вас, будьте терплячими. Не завжди усі сторони можуть сказати те, що хочуть сказати. Часом треба шукати компроміс. Про це сказав Архиєпископ Клаудіо Гуджеротті, Апостольський нунцій в Україні, під час Божественної Літургії у Патріаршому соборі, коментуючи зустріч і спільну декларацію Папи Римського Франциска і Патріарха Кирила.

 «Зустріч осіб завжди є Божим таїнством. Нам невідоме те, що думають інші, і це те, що ми повинні віддати в руки Божого милосердя», – зазначив Апостольський нунцій.

Гуджеротті.jpg

Він зауважив, що багато українців переймалися через зустріч Папи і Московського Патріарха, і наразі існують різні думки і інтерпретації з цього приводу. «Я знаю, як ваш народ страждає у своєму власному тілі з приводу труднощів зрозуміння. Але, прошу вас, будьте терплячими. Не завжди усі сторони можуть сказати те, що хочуть сказати. Часом треба шукати компроміс, щоби укласти спільний текст, спільну декларацію. Його Блаженство добре знає, скільки праці і труднощів коштував нам текст, який підписали Папа Франциск і Патріарх Кирил», – сказав промовець.

Представник Святішого Отця наголосив, що людство потребує чогось більшого, ніж текст. «Те, що люди будуть пам'ятати, – це їхні обійми. І обійми є святою річчю. Але, ви скажете, навіть Юда поцілував Ісуса Христа, але потім його зрадив. Часом всі ми є маленькими зрадниками. Треба мати надію і віру в те, що Господь Бог може чинити чудеса навіть через наші маленькі невдачі і немочі», – зауважив владика Клаудіо Гуджеротті. 

При цьому Апостольський нунцій повідомив, що він через декілька днів поїде в зону проведення бойових дій, «туди, де люди страждають». «Саме це є головною метою, задля якої мене Святіший Отець сюди скерував. Маю бути разом з тими, хто страждає, і допомагати їм в імені Папи Римського. І я із задоволенням залишу іншим нагоду читати, перечитувати різні тексти, декларації і знаходити в них те, що вони забажають», – повідомив представник Ватикану в Україні. Він зазначив, що цю його поїздку хтось може назвати спробою прозелітизму, «але це мене не цікавить», – сказав владика Клаудіо.

Він також звернувся до усіх богопосвячених осіб з проханням про особливу молитву – молитву за потішення українського народу. «Для того, щоби український народ міг відчути, досвідчити те, що Папа їх не забуває, що Папа їх любить і хоче бути поруч з тим народом, який страждає. А щодо всього іншого, пригадаймо, що нам говорить Святе Писання: минає сцена світу цього, минуться люди, які займаються політикою, і залишиться лише Царство Боже перед нами. Отож, брати і сестри, дивіться вперед і майте здатність бачити сонце», – закликав присутніх на Службі Божій Архиєпископ Клавдіо. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
6коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • marius | 16 лютого 2016, 16:14
  Коментувати коментар

  What a lot of longwinded rubbish he speaks. Please come OUT of Fantasialand,and embrace Reality - at least in Ukraine. He Excuses the Roman Curia - AND Francis, esconced as they are within a dynamic all of their own, separate to the Church.

 • Ana | 15 лютого 2016, 15:23
  Коментувати коментар

  «Іди і ти роби так само» - сказав Ісус до законника, який запитав Ісуса хто є "його ближнім" Цікаво в якій ролі визначився папа з огляду на той факт, що на Україну напав розбійник, пограбував її, побив та продовжує добивати: рабіна, левита чи доброго смарянина? Негарно вийшло,Падре! Відмовитися від червоних капців-це ще не подвиг. Дехто може це навіть назвати піаром. А от прилетіти і підтримати духовних дітей своїх, які ціною власного життя відстоюють такі чесноти як справедливість, чесніть та братерсво, обняти покалічених війною молодих пацанів, молодих вдів та матерів, які оплакують своїх загиблих у війні синів це вже прямий християнський обов'язок та обов'язок "люблячого" батька. Натомість Падре обнімається з розбійниками, називає їх "братом" та проходить повз зраненої жертви. А його нунцій каже потерпіти, бо не завжди усі сторони можуть сказати те, що хочуть сказати. А мені здається, що поступок Папи є навіть дуже красномовним. Треба мати Ісусову відвагу щоб робити так, як Він повчав:" Іди і роби так само" !

 • Михаил | 15 лютого 2016, 13:03
  Коментувати коментар

  По-моему все сошли с ума! Один - Святослав, обвиняет Папу в заблуждении, второй - Гуджеротти, перевирает его намерения! Папа сам решает, что говорить и что делать, и всегда прав! Папа не нуждается в комментаторах и интерпретаторах своих действий! Совсем сбрендили! Скоро, наверное, провозгласят своего Папу - Киевского. Идиотский пример с " патриархом киевским" уже есть!

 • Marko | 15 лютого 2016, 10:01
  Коментувати коментар

  "Не завжди усі сторони можуть сказати те, що хочуть сказати." Читаю це і співставляю зі сьогоднішнім заголовком у Frankfurter Allgemeine Zeitung "Папа гостро закритикував Мексиканські еліти". Звідки ж тоді тут така БЕЗКОМПРОМІСНА відвага Папи?

 • Marko | 15 лютого 2016, 09:58
  Коментувати коментар

  "Не завжди усі сторони можуть сказати те, що хочуть сказати." Читаю це і співставляю зі сьогоднішнім заголовком у Frankfurter Allgemeine Zeitung "Папа гостро закритикував Мексиканські еліти". Звідки ж тоді тут така відвага Папи?

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 30 березня 2020, 19:57

  Цей агресивно-антихристянський і запекло-чорноротий наклепник і брехун - педераст-неонацист (fedirtsiv) відверто видає тут певні наміри і плани своїх хазяїв і однодумців. ---------- Тобто наразі

 • ustavschyk | 30 березня 2020, 11:01

  Там де був басейн, раніше стояв собор.

 • velovs@ukr.net | 30 березня 2020, 10:16

  Таким чином особлива присутність Святого Духа має місце, зокрема і передусім, саме там, де дійсно - в ім'я Христове (на богослужіння чи просто якусь певну молитовну акцію і т. ін.) - збирається

 • velovs@ukr.net | 30 березня 2020, 09:42

  Ось, дуже схоже, маємо ще одне характерне знамення того, що вже скоро, скоріш за все, має бути закладений і, зрештою, збудований т. зв. "третій храм" в Єрусалимі! ------ А вже затим, згідно

 • velovs@ukr.net | 30 березня 2020, 06:55

  Той, хто - завше, скрізь і повсякчас - запекло-злобно лихословить, оббріхує і проклинає Божий люд обох Завітів, в т. ч. і церковних служителів, наражається на серйозну небезпеку у своєму житті:

Популярні статті місяця