Анонс: у Львові пройде Перший Форум сім’ї (програма і деталі)

12 вересня 2018, 15:29 | Анонси | view photo | 21 |   | Код для блогу |  | 

baner.jpgВже завтра, 13 вересня у Львові, в стінах Львівського національного університету ім. І.Франка, відбудеться перший Львівський Обласний Форум Сім`ї. Початок о 9:00.

Науковці, освітяни, релігійні діячі, соціальні працівники, психологи, журналісти, просімейні активісти та волонтери зберуться задля пошуку ідей та пропозицій щодо формування національної сімейної політики.

Серед доповідачів Форуму є представники різних релігійних спільнот – православні, католики, протестанти, юдеї та мусульмани.

Перед початком форуму на площі перед університетом відбудеться флешмоб за підтримки Студентської ради Львова.

Основана програма заходу складається з двох частин: у першій — пленарне засідання з 6-ма доповідями провідних спеціалістів, а в другій – шість тематичних секцій у двох панельних дискусіях.

Одна із важливих панельних дискусій — “Потенціал релігійних спільнот: роль та практичні завдання у захисті та розвитку інституту сім’ї”. Учасники дискутуватимуть про роль релігії у зміцненні і розвитку Інституту сім’ї, розглянуть досвід громадських організацій підтримки сімей в умовах військового конфлікту, зокрема, сімей переселенців зі Сходу та Криму та інше. Представники різних релігійних конфесій поділяться досвідом власного служіння у цій сфері.

Доповідачами секції будуть: о.Роман Лаба (РКЦ), доктор богослов’я, директор Всеукраїнського бюро у справах душпастирства родин при єпископаті РКЦ України; о.Михайло Сивак (УПЦ КП), проректор Львівської православної богословської академії УПЦ КП, кандидат богословських наук, автор книги “Анатомія і психологія сімейного конфлікту”; о.Михайло Коник (УПЦ), глава Сімейного відділу Львівської єпархії УПЦ, провідний спеціаліст служби у справах дітей Дрогобицької РДА, керівник проекту “Наставництво” Благодійного фонду “Сім'я кожному”; Ернест Абкелямов, керівник культурного центру кримських татар та релігійної громади мусульман у Львові, а також голова правління Благодійний Фонд «Хайтарма»; Богдан Луць (ЄХБ), бакалавр пасторського служіння, пресвітер Львівської центральної церкви «Дім Євангелія».

Модеруватиме дискусію Тарас Бабенчук.

Потенціал релігійних спільнот: роль та практичні завдання у захисті та розвитку інституту сім’ї

Під час секції «Сімейна політика: формування та методи реалізації» учасники обговорюватимуть практичні кроки дій для реалізації національної сімейної стратегії та аналізуватимуть досвід реалізованих проектів в інших областях України.

Серед учасників дискусії: Наталія Кузяк, директор департаменту соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації, Андрій Москаленко,  Заступник міського голови Львова з питань розвитку, Мирослав Возняк, заступник голови громадської організації «Івано-Франківський християнський рух за життя».

Модеруватиме дискусію Юрій Підлісний, доктор філософії, завідувач кафедри політичних наук, керівник програми Етика-Політика-Економіка УКУ.

Сімейна політика: формування та методи реалізації

Які труднощі виникають на шляху до рівноваги у подружньому житті? Чоловік і дружина — це партнери чи конкуренти? Які доводять одне одному свою кар`єрну та фінансову спроможність? Як плекати здорове партнерство у сім`ї? — про це говоритимуть під час дискусійної панелі «Сучасна сім’я: від партнерства до конкуренції”.

Учасниками дискусії будуть: Лариса Дідковська, доцент Львівського національного університету імені Івана Франка, практикуючий гештальт-терапевт, президент Української асоціації гештальт-терапії, Олеся Кука, директор Інституту родини і подружнього життя Українського Католицького Університету, о.Ростислав Пендюк, голова Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ, Віта Якубовська, магістр богослов’я, біоетик, консультант у родинній порадні Львівської архидієцезії РКЦ, лектор курсу передподружніх наук, кореспондент суспільно-релігійного часопису CREDO, Михайло Хром'як, декан заочного відділення Львівської богословської семінарії Церкви християн віри євангельської, старший науковий співробітник в Інституті філософської освіти та науки НПУ ім. Драгоманова.

Модеруватиме дискусію журналіст Тетяна Міщенко.

Сучасна сім’я: від партнерства до конкуренції

Чи потрібна в школах сексуальна освіта, у чому вона полягає, які загрози несе і що є найбільшим викликом для нашого суспільства, — про це говоритимуть на секції «Сексуальна освіта в школах: виклики та загрози».

Учасниками дискусії будуть: о. Петро Майба, заступник Голови комісії УГКЦ у справах освіти та виховання, Людмила Гридковець, мати шести дітей, практикуючий психолог, кандидат психологічних наук, декан факультету психології Київський Інститут Бізнесу та Технологій, Катерина Мячіна, журналістка, засновниця онлайн-проекту з сексуальної освіти для підлітків “Вперше”.

Модератор: о.Дмитро Романко, сімейний консультант, духівник молодіжного руху “Справжня любов чекає”, засновник Сімейний інноваційний простір «Як Вдома» у Львові.

Сексуальна освіта в школах: виклики та загрози

Ще одна дражлива тема — «Ґендерна ідеологія: міфи та реальність». Тут говоритимуть про основні прояви гендерної ідеології та її вплив на свідомість людей, поширені стереотипи і упередження, а також виправдану критику.

Учасниками дискусії будуть: Наталія Федорович, заступник міністра соціальної політики України (м. Київ), Назарій Петрів, науковий співробітник Інституту родини та подружнього життя Українського Католицького Університету, о.Юрій Блажиєвський, головний редактор журналу «Скинія», священик Згромадження св. Луїджі Оріоне, духівник львівського Товариства студентів-католиків “Обнова”, Олександра Скляр, голова та серце Сестринства святої Ольги, консервативної ініціативи “Катехон”, Ірина Процик, головна редакторка “Львівської газети”

Модератор: отець Микола Мишовський, головний редактор часопису CREDO (м. Вінниця)

Ґендерна ідеологія: міфи та реальність

Під час панельної дискусії у секції «Реалізація жіночого лідерства в контексті розвитку інституту сім’ї» дізнаєтеся, чи може жінка бути активною у громадському житті і успішною у подружжі? Як балансувати між зайнятістю і родиною? Кожна із учасниць розповість про свої секрети збереження рівноваги у подружжі.

Учасниками дискусії будуть: Оксана Кочерган, матір 9-ти дітей, сімейний консультант, засновниця Школи св. Софії у Львові, президент Батьківської християнської асоціації «Алетея», Надійка Гербіш, письменниця і перекладачка, фахівчиня з управління проектами в сфері міжнародних прав американської компанії Mosaic Rights Management для Східної та Нордичної Європи, Уляна Дорош, депутат @Львівська обласна рада, начальник управління з питань праці та сімейної політики @Департамент соціального захисту населення Львівської ОДА, Юлія Гвоздович, голова ГО “Батьки в дії”, депутат Львівської міської ради.

Модераторуватиме дискусію Ольга Зарічинська, керівник відділу розвитку УКУ

Реалізація жіночого лідерства в контексті розвитку інституту сім’ї

Для дітей і для дорослих

Також під час Форуму у парку Франка діятиме відпочинкова зона для дітей, де разом із аніматорами вони зможуть цікаво та весело провести час. Професіонали із десятирічним досвідом — літній дитячий та молодіжний табір «Мрійники» та студія дитячої творчості «Руда Панда» проведуть для ваших дітлахів майстер-класи, бульбашкові шоу та ще багато цікавого!

На завершення Форуму можна буде відпочити у дружній атмосфері під час перегляду вечірнього фільму під відкритим небом — «Товариство мертвих поетів» разом з «Кіноклубом Oleh Yaskiv«.

 Нагадаємо, захід ініціювала громадська організація «Платформа розвитку стосунків» за підтримки департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації та організовується у співпраці з Українським католицьким університетом, Комісією УГКЦ у справах родини, Львівською архидієцезією Римо-Католицької Церкви, представниками протестантських, мусульманських та єврейських спільнот, міських та обласних громадських організацій.

Детальна програма Форуму

Реєстрація для участі за посиланням.

Подія у Facebook

Координатор форуму – Ольга Матвійчук.

Контактний тел.: 067 77 62 930, e-mail: platorost@gmail.com

Система Orphus
Рейтинг
0
0
21коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • fedirtsiv | 18 вересня 2018, 03:09
  Коментувати коментар

  Так, лише духовні сліпці можуть пропагувати культ сім"ї забуваючи, що саме в сім"ї діти дивляться на дорослих, котрі не моляться, матюкаються, сваряться, принижують, ображають, випивають, курять, кривоприсягають, утискають, морально тиснуть, зневажають... Ті ж свідки Єгови зуміли людей змінити на краще, а істинноправославні і далі хамлять, наговорюють, оббріхують, смердять, плазують, лижуть руки як собаки, поводять себе як печерні люди, як раби, і дозволяють неправді та лукавству продовжуватися, і самі покривають різні махінації. Зате вони все роблять православненько. А як приїдуть журналісти - от тоді дуже добре видно, які традиційні псевдохристияни є фарисеями-єзуїтами, як вони вміють любити ближніх, які перли із їхніх вуст вискакують!!! Ото хороший приклад для наслідування! Мамона перемогла в православ"ї остаточно і безповоротно. Христа там нема, Він із жебраками при вході до храмів сидить і бачить усю фальш так званих практикуючих вірунів!!!

 • velovs@ukr.net | 16 вересня 2018, 20:14
  Коментувати коментар

  Дехто говорить, що навіть за умови повного несприйняття такого роду екстравагантних заходів, як гей-паради тощо, не варто опускатися до морального цькування та фізичного насильства щодо адептів ЛГБТ. Це, мовляв, якось не по-християнськи. І з цим важко не погодитися: це направду так. Тим паче, що ці люди вже стали жертвами тяжкого гріха та бунтарями проти Бога і, врешті-решт, мають всі реальні шанси втратити Життя Вічне. ------------------------ Але це ніяк не означає, що тут немає місця безкомпромісному протистоянню і жорсткій боротьбі з боку тих, хто ідентифікує себе як християни. Інша справа, що це протистояння і ця боротьба ведуться, насамперед та головно, не у фізичній сфері, а у ДУХОВНОМУ просторі і вимірі. ------------------------ З духами диявольсько-демонічної темряви, зла і смерті не може бути ні компромісів, ні перемир’я. І от головна відповідь християн на подібні виклики й негаразди – це, передусім, молитва та освячуюче слово. І не лише у стінах храмів та спільнотних зібрань, а і на вулицях. Адже і у Слові Божому - досить ясно й чітко - наголошується, що "...й досі Царство Небесне здобувається силою, і ті, хто прикладає зусилля, захоплюють його..." (Мт.11:12). --------------------- Деколи кажуть, що Україна нині, мовляв, переживає більш глобальні проблеми та бореться із набагато складнішими і небезпечнішими викликами, ніж якісь там променади столичними та іншими міськими вулицями ряжених любителів шестибарвної "веселки" та, відповідно, питання "рівних прав" для них: силова анексія Криму РФ та війна з нею та її наймитами на Сході, корупція, соціальна несправедливість, культурна деґрадація тощо. Так, безумовно: все перераховане є для нас головним і вирішальним полем бою. І поразка на цих фронтах може завершитися втратою нашої Держави. Але вся правда полягає також і в тому, що, потерпівши поразку на фронті духовному, в т. ч. через встановлення в нашому суспільстві цієї гидотної - сексзбоченної диктатури ЛГБТ тощо, ми в такий спосіб втратимо сам сенс існування нашої Держави. Ми можемо зберегти саму посудину, але яка з неї користь, якщо вона буде наповнена дуже брудною - гнилою й тухлою водою, що не в стані дати життя?!

  • velovs@ukr.net | 16 вересня 2018, 20:29
   Коментувати коментар

   Іншими словами, або ми станемо Нацією Священиків, яка є, як казав Христос, "сіллю землі" і "світлом для світу", або - по суті (де-факто) - зникнемо в загальній біомасі, що засліплена і крокує в жахливу пекельну прірву. І в цьому контексті нам практично майже нічого шукати ні на "ліберастно-гомофільному" Заході, ні - тим більше - на враженому дрімучим, подекуди просто погансько-окультним - імперсько-шовіністським "політичним православ’ям" Північному Сході. На цьому шляху нам потрібні тільки і лише Небеса - Господь та Його Боже Царство.

 • fedirtsiv | 16 вересня 2018, 17:16
  Коментувати коментар

  Сьогодні день батька. І як годиться вітаю батьків з їхнім днем. Бажаю бути гідним прикладом для дітей і опорою та надією для своїх дружин. Але не все так радісно буває в житті, як ми собі думаємо: https://socportal.info/2018/09/16/32_richnij_sin_zabiv_batka_do_smerti.html Або https://www.unian.ua/incidents/10181504-podrobici-tragediji-na-lvivshchini-13-richna-divchinka-zarizala-batka-koli-bula-p-yanoyu-video.html Ці та багато інших випадків показують, що не все гаразд у наших українських сім"ях. Особливо коли https://informator.news/u-kyjevi-bezhatko-znajshov-paket-z-mertvym-nemovlyam-vseredyni/ А церковники жирують і не беруться допомагати сім"ям у їхніх проблемах. Вони немов бояри-фарисеї чекають, коли люди до них прийдуть у храм на поклон, коли свічки куплять, треби замовлять. А ті ж свідки Єгови ходять по домівках і безкоштовно пропонують вивчати Біблію, їхню літературу можна отримати безкоштовно, а не купувати у церковних лавках. Зажиріло-запаніло наше духовенство, лише красиві слова говорити вміє. Тому і бачимо плачевний стан у наших сім"ях, коли сім"ї неповні, коли батьки їдуть на заробітки, а діти залишені напризволяще, коли чоловіки заводять коханок, але в неділю з жінкою і дітьми побожно стоять в церкві. А люди все бачать, знають, але побожно замовчують гірку правду, бо не личить лізти в сім"ю, руйнувати її, робити дітей сиротами при живих батьках. Отака правда життя!

 • velovs@ukr.net | 16 вересня 2018, 08:34
  Коментувати коментар

  Так от, натхненна й проваджена Святим Духом Божим ІСТИННА новозавітня Христова Церква Сходу і Заходу не лише викриває та вказує - причому, з ЛЮБОВ'Ю і щирим СПІВЧУТТЯМ до всіх людей - на ГОЛОВНУ й правдиву причину всіх суспільних проблем і негараздів. ------- А й проповідує і пропонує РЕАЛЬНИЙ шлях виходу з них - себто їх ЕФЕКТИВНОГО лікування і подолання. Ба більше: РЕАЛЬНО і досить УСПІШНО цим переймається і ПРАКТИЧНО займається!!! Звичайно, в межах своїх можливостей. ------ А ось - буквально впритул і ніяк - НЕ БАЖАЮТЬ бачити цього, передусім, особи всуціль сліпі та вщент зіпсуті і збочені. Чи - підступно, цинічно й маніпулятивно - введені ними в оману. Тобто: по суті (де-факто), креатура сил цієї самої диявольсько-демонічної темряви, свідомі чи несвідомі слуги сатани-Люцифера. :-)

  • velovs@ukr.net | 16 вересня 2018, 09:08
   Коментувати коментар

   Р. S. ІСТИННА новозавітня Церква - це не стільки якась певна й конкретна оргструктура, а містичне - ПРАВДИВЕ Тіло Христове, Боголюдський організм. Тобто спільнота натхненних і проваджених Святим Духом людей - душпастирів і воцерковлених, практикуючих пересічних вірян (справжнє "царствене священство"), справді відданих Христу і які щиросердно й сумлінно - добровільно й усвідомлено виконують Його волю і Велике Доручення у цьому світі. ---------- Ну а те, що серед духовенства і рядових мирян у Церкві були і є люди - по суті, ФОРМАЛЬНІ християни, люди випадкові і кон'юнктурні та кар'єристи, а то і навіть явно негідні та (деколи) - відверто викривлені і злочинні, то і це, на жаль, також мало і подосі має місце...

 • fedirtsiv | 16 вересня 2018, 01:55
  Коментувати коментар

  Звісно що церковники-фарисеї та їхні прислужники-буквоїди знайдуть у своїх талмудах будь-яку згадку про певну подію чи поняття і розпіарять її до небес, хизуючись своєю "мудрістю", чого не робив Христос! Але теорія це одне, а практика зовсім інше. Як показує саме життя діти у сім"ях в Україні є незахищеними і часто батьки поводять себе неадекватно https://zaxid.net/v_odesi_pyani_batki_zalishili_pyatimisyachnu_ditinu_na_vulitsi_n1465750 І таких випадків, коли рідні люди знущалися з дітей є дуже багато. Добре, що влада вчасно реагує на такі випадки і забирає дітей від батьків-садистів і позбавляє їх батьківських прав. Діти не повинні страждати тільки тому, що сім"я має бути повною, бо так правильно! А скільки молодші діти терплять кривди від старших братів чи сестер! Скільки матерів не варті того, щоб називатися цим душевним словом "мама"!!! А церковникам байдуже, вони готові лізти в бійку лише б їхнє було зверху http://expres.ua/news/2018/09/16/308664-dam-komandu-zabyty-smerti-sluzhytel-moskovskogo-patriarhatu-vyganyav А тут люди радіють щодо об"єднання церков не враховуючи, що такі садисти-панотці перейдуть в єдину УПЦ і далі будуть нахабніти та вести себе по-єзуїтськи! Тому совісті нема в тих людей, котрі прихвалюють певну теорію, а практичні наслідки свідомо ігнорують!!! Справді мудрі люди беруться лікувати причину проблеми, а не зневажати, таврувати наслідок!

 • velovs@ukr.net | 15 вересня 2018, 16:42
  Коментувати коментар

  Сім'я і суспільство: думки про взаємовідносини: https://kyrios.org.ua/literature/seks/33940-simia-i-suspilstvo-dumky-pro-vzaiemovidnoshennia.html

  • velovs@ukr.net | 15 вересня 2018, 16:55
   Коментувати коментар

   Митрополит АНТОНИЙ СУРОЖСКИЙ о верующих мирянах в Церкви Христовой как о "царственном священстве": -------- «Миряне – это не стадо, это живое тело Христа, и духовенство – это не вожди и не начальники, а слуги. И к этому нам надо как-то вернуться, сознанием сначала вернуться. Надо учить людей и начать с себя самого. То есть священник или епископ поставлен вести народ в эту тайну освящения мира, но каждый на своем месте должен быть готовым жизнь свою отдать. И когда я говорю “жизнь отдать”, я не говорю романтически о том, чтобы умереть в пытках и т. д., но отдать каждый день, каждый час своей жизни на то, чтобы все вокруг было освящено. --------------------------------------- Миряне, которых апостол Петр определяет как царственное священство, народ святой, храм Святого Духа. --------------- А что такое царственное священство? У нас в епархии был в этом году съезд на эту тему, о мирянах, о царственном священстве в частности. Если прислушаться к святому Максиму Исповеднику, то он говорит, что человек был создан для того, чтобы всю тварь привести к Богу, что он создан как участник двух миров: вещественного и духовного, он в себе совмещает эти два полюса. И в этом смысле всякий верующий в Церкви является священником, то есть человеком, который освящает тварь, который делает ее святой, что значит – Богу посвященной и пронизанной Божественной благодатью. Это призвание каждого христианина, не только священника; у священника есть своя задача, о чем я еще скажу. И мирянин это не только человек, который живет “в миру”, это человек, который Христом послан в мир для того, чтобы все, к чему он прикоснется, сделать святыней: он священник в этом отношении».

 • fedirtsiv | 15 вересня 2018, 15:30
  Коментувати коментар

  Актуально сьогодні як ніколи не піаритися, що сім"я - єдине благо для людини, а показувати власним прикладом повагу до покривджених, як це робить папа римський Франциск http://catholicnews.org.ua/papa-francisk-provede-zustrich-z-provodom-iepiskopatu-ssha А ще ця новина http://catholicnews.org.ua/papa-sklikaie-goliv-iepiskopativ-na-naradu-pro-zahist-nepovnolitnih Це перший папа, котрий серйозно захищає підлітків від свавілля духовенства! А що в Україні робиться для того, аби духовенство усіх рівнів не зловживало своєю владою над вірянами? Абсолютно нічого, лише покривають таких моральних садистів на усіх рівнях і звинувачують покривджених у наклепах! Отак права людей у нас захищаються. Зате з людей церковники роблять своїх рабів та безмовне стадо, яке як барани дивляться на золоті іконостаси і втрачають дар мови від постійного агресивного зомбування. А ще розпалюють агресію до інакомислячих!!! Цьому треба сказати рішуче "НІ"!!!

 • velovs@ukr.net | 14 вересня 2018, 09:29
  Коментувати коментар

  А ось тут коротка інфа про початок роботи цього Форуму у Львові: https://kyrios.org.ua/news/ugcc/38784-lviv-startuvav-pershyi-oblasnyi-forum-simi.html

 • velovs@ukr.net | 14 вересня 2018, 08:20
  Коментувати коментар

  https://crs-center.org/rozmova-z-nevidomim-hristiyanskim-drugom-pro-gey-parad-gender-i-ne-tilki/

  • velovs@ukr.net | 14 вересня 2018, 09:16
   Коментувати коментар

   "Права людини" по-збоченськи. Або ось, зокрема, що доводиться терпіти й відчувати християнам та їхнім дітям і - в цих обставинах - що вони змушені вчиняти в сучасній - начебто "вільній" і "демократичній" країні, одначе де, по суті (де-факто), панує й домінує запекло-антихристиянська гомодиктатура ЛГБТ: https://www.invictory.org/news/society/12181-hristianskie-semi-avstralii-nachali-perehodit-na-domashnee-obuchenie-detej-smi

  • velovs@ukr.net | 14 вересня 2018, 10:33
   Коментувати коментар

   Криваве коріння ґендерної ідеології: https://kyrios.org.ua/literature/seks/33101-devid-rain-ya-ne-bozhevilnyi-kryvave-korinnia-hendernoi-ideolohii.html

  • velovs@ukr.net | 14 вересня 2018, 10:37
   Коментувати коментар

   Вся правда про гомосексуалізм: https://kyrios.org.ua/literature/seks/11252-gomoseksualizm.html

 • fedirtsiv | 14 вересня 2018, 00:01
  Коментувати коментар

  Сьогодні як ніколи є актуально поважати права кожної людини, котра живе в Україні. Оскільки релігійні організації зазвичай обмежують права і свободи громадян, завдання влади - гарантувати і забезпечити максимально можливий захист прав і свобод від зазіхань та переслідувань за будь-якою ознакою. У світі активно захищають права ЛГБТ і їхні шлюби визнають щоразу більше країн https://www.radiosvoboda.org/a/news-sud-india-odnostatevyi-seks/29474936.html Тому Україна як повноцінний член світової спільноти теж має приєднатися до таких рішучих кроків. А усілякі спроби переслідувань повинні залишитися у минулому. Проте вкотре спостерігаємо як церковники залучають світських спеціалістів, щоб просувати свою заангажовану ідеологію у світське життя і щоразу активно протидіють гуманним рішенням щодо визнання прав ЛГБТ в Україні. Цій релігійній пропаганді треба покласти край! Україна як держава є толерантною до усіх громадянських спільнот і цю толерантність треба закріпити на законодавчому рівні і заохотити усіх громадян навчитися поважати людей з різними поглядами на життя і свого місця та ролі у ньому.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

  Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

Популярні статті місяця