• Головна
  • Новини
  • У рамках ІІІ Екуменічного соціального тижня говорили про проблему довіри у бізнесі...

У рамках ІІІ Екуменічного соціального тижня говорили про проблему довіри у бізнесі

07.10.2010, 13:12
У рамках ІІІ Екуменічного соціального тижня говорили про проблему довіри у бізнесі - фото 1

Темою третього дня — 6 жовтня — Екуменічного соціального тижня стала «Довіра як основа побудови ефективного бізнесу». Розпочалося обговорення теми на круглому столі. Спеціальним гостем заходу став директор Світового банку в справах України, Білорусі та Молдови Мартін Кайзер.

exklusiv.gifПрезентація_фільму.jpgТемою третього дня — 6 жовтня — Екуменічного соціального тижня стала «Довіра як основа побудови ефективного бізнесу». Розпочалося обговорення теми на круглому столі. Спеціальним гостем заходу став директор Світового банку в справах України, Білорусі та Молдови Мартін Кайзер. У своїй доповіді він пояснив, що «брак довіри в постсоціалістичних країнах зумовлений тривалим періодом життя у страсі, через безупинну роботу КДБ та подібних установ».

«Людина не могла довіряти нікому, окрім себе», – зазначив гість ІІІ ЕСТ. Натомість, за його словами, «розширена довіра є критичним елементом концепції соціального капіталу, що може пояснити відмінні економічні результати на рівні цілих суспільств та економік».

Такі висновки М. Кайзер зробив на основі огляду емпіричних доказів щодо соціального капіталу та економічних показників в перехідних економіках.

Участь у круглому столі також взяли власники і топ-менеджери бізнес-спільноти Львівської бізнес-школи, представники недержавних громадських ораганізацій та провідні іноземні фахівці, серед яких — доктор філософії, директор Неприбуткових адміністративних програм університету Нотр Дам (США) Марк Гарді. Гість круглого столу говорив про проблему довіри бізнесу до ЗМІ та їх вплив на формування довіри до бізнесу.

Базуючись на сучасних реаліях американського суспільства, М. Гарді зауважив, що тільки позитивні відгуки у вільній пресі можуть привернути увагу інвесторів до тієї чи іншої компанії. «Ми повинні мати верховенство закону і сильну державу, але також повинні мати вільну пресу, яка здатна слідкувати за етичністю діяльності бізнесу», — зазначив доктор філософії.

Наступним заходом дня стало відкриття виставки сучасних ікон відомої сімейної іконописної майстерні «Небо на землі», яку очолює священик Сергій Павелко. На виставці представляли близько 15 сучасних ікон з творчого доробку майстрів з Миколаєва. До експозиції увійшли ікони різних технік виконання, а також авторські інтерпретації прийомів українських та зарубіжних іконописних шкіл.

Марія Павелко розповіла, що іконописці «прагнуть поновити, підтримати і продовжити традиції вшанування ікони, насамперед в родині».

«Ікона – частинка раю. За словами святих отців, ікона – «небо на землі», родина ж – мала Церква, тому ікона її об’єднує у вірі, у творчості. Вона несе любов», — підкреслила Марія Павелко.

Завершився третій день ЕСТ показом фільму «Три історії Галичини», який створили українка Ольга Онишко і ліванка Сара Фаргат, що мешкають у Вашингтоні. Цей соціальний фільм – це відображення переживання трагічних подій, які понад півстоліття тому вирували в Галичині. Основні теми, які розкриваються у кінокартині, — примирення, надія та прощення.

8 жовтня в рамках заходу заплановано круглі столи на теми «Оцінка благодійності: категорія моральна чи матеріальна?» та «Роль мас-медіа у вирішенні важливих суспільних проблем: філософія “Репортери надії в Україні”».

Навколо важливої сьогодні проблеми благодійності згуртуються такі люди, як директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», український пoет Іван Малкович, голова журі Національного конкурсу «Благодійник року – 2010» Сергій Летенка, президент Всеукраїнського благодійного фонду «Дитячий світ» Дмитро Мурашкa та багато інших. Також під час круглого столу відбудеться презентація національного конкурсу «Благодійник року».

А про роль мас-медіа у вирішенні важливих суспільних проблем говоритимуть шеф-редактор ТРК «Люкс» Парасковія Дворянин, журналіст, медіа експерт ГО «Інститут масової інформації» Олександр Акіменко, директор Релігійно-інформаційної служби України Тарас Антошевський, директор Європейського інституту соціальних комунікацій Олександр Доброєр, доцент кафедри зарубіжної преси та інформації ЛНУ ім. І. Франка Тарас Лильо та інші. У програмі заходу передбачено представлення конкурсу «Репортери надії в Україні».