Представники УПЦ МП та ПЦУ провели круглий стіл: Ми єдині у засудженні богослов'я війни

Представники УПЦ МП та ПЦУ провели круглий стіл: Ми єдині у засудженні богослов'я війни - фото 1
На території Національного заповідника “Софія Київська” 16 лютого відбулася зустріч представників духовенства та мирян УПЦ МП та ПЦУ.

Про це повідомляє сайт ДЕСС.

Організаторами зустрічі виступили ініціативна група духовенства та вірян УПЦ МП і ПЦУ, Державна служба України з етнополітики та свободи совісті, а також громадські організації «Європейський центр стратегічної аналітики», «Центр святого Кирила Лукаріса» та «Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості».

Зустріч розпочалася молебнем, який відправив протоєрей Георгій Коваленко. Під час молебню звучали молитви за справедливий мир, цілісність та збереження України, а також за єднання та діалог між Православними Церквами України.

У межах зустрічі відбувся круглий стіл «Церква, суспільство, держава: діалог заради єднання та перемоги». Наскрізною темою дискусії та обговорень стала розбудова діалогу для взаємного порозуміння УПЦ МП та ПЦУ, а також спільні пошуки шляхів для майбутньої злагодженої співдії Православних Церков України.

Голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський наголосив, що консолідація суспільства – необхідна передумова нашої Перемоги і єдність українського Православ’я – важлива складова цієї консолідації. Безумовно, така консолідація навряд чи можлива без розриву УПЦ МП з Російською Церквою, яка перетворилася на інструмент виправдання російського вторгнення.

Очільник ДЕСС докладно зупинився на законопроектах, внесених до Верховної Ради України, метою яких є унеможливлення діяльності структур Московського Патріархату в Україні, а також на тих функціях, якими наділяють ДЕСС ці законопроекти.

Він особливо наголосив, що відсутність єдності Православ’я в Україні не має виправдання ані з євангельського, ані з канонічного, ані з морального огляду.

“Керівництво держави і, природно, Державна служба України з етнополітики та свободи совісті дуже зацікавлені в єдності православних, у єдності, де немає ані переможців, ані переможених, ані тріумфаторів, ані тих, кого везуть на щиті. Я дуже сподіваюся на зустрічні зусилля. Ви приступаєте до цієї роботи не на порожньому місці, звичайно, але в абсолютно нових умовах, коли часу на розкачку не залишилося”, – зазначив Голова ДЕСС.

Хоча серед учасників зустрічі і не було спільної думки у тому, якою може бути форма їхньої єдності, у тому, що ця єдність не має альтернативи, вони були одностайні.

“Найперше, що нас сьогодні об’єднує, — це уболівання за майбутнє Церкви в Україні. Мені хочеться вірити, що всі ми бачимо майбутнє в єдності”, — наголосив протоєрей Білоцерківської єпархії УПЦ МП Ігор Ковровський.

У своєму виступі він зазначив, що жоден із присутніх на зустрічі священиків УПЦ МП не представляє усю повноту Церкви й не уповноважений ухвалювати рішення, які б стосувалися діяльності її повноти.

“Проте ми повною мірою є голосом Церкви, за яким стоять громади й окремі віряни, з яких, зрештою, і складається Церква, — зауважив о.Ковровський. — Ми є єдині в засудженні російської агресії проти України, її суверенітету та територіальної цілісності, ми єдині у висловленні протесту проти позиції Московської Патріархії, і зокрема Патріарха Кирила щодо війни, розв’язаної російською воєнною машиною. Ми єдині у засудженні богослов’я війни, яке офіційно пропагується представниками московського патріархату”, — підкреслив він.

Протоієрей Волинської єпархії ПЦУ Володимир Вакін, зокрема, наголосив, що вважає єдиним можливим варіантом єдності у православ’ї повноцінне об’єднання релігійних об’єднань.

“Якщо ми говоримо про єдність у Православ’ї, то це не співіснування з іншими деномінаціями. Я хочу дивитися на православних України, як на співбратів у Христі, а не як на культурне вираження нашого співіснування. Тому що цього вимагає структура нашої Церкви. І саме за цю єдність ми маємо вболівати”, — зазначив Володимир Вакін.

Протоєрей Володимир також вважає, що відсутність мети об’єднання Церков може лише посилити міжцерковну конфронтацію. Нині це може використати Москва у власній пропаганді. Володимир Вакін також підкреслив, що одним із необхідних кроків, який необхідно зробити релігійним православним об’єднанням України, є налагодження зв’язку із Вселенським Православ’ям.

“Предметом нашого діалогу має бути єдність через об’єднання і приналежність до Вселенського православ’я. Має відновитися спілкування із Вселенським православ’ям та усіма помісними церквами, усі майбутні кроки до об’єднання варто робити у такій співпраці та діалозі”, — вважає протоієрей Володимир.

На свідчення спільних зусиль представники ініціативних груп ПЦУ та УПЦ підготують звернення до єпископату, духовенства і вірян церков, яке невдовзі буде опубліковано.

На свідчення спільних зусиль представники ініціативних груп ПЦУ та УПЦ МП підготують звернення до єпископату, духовенства і вірян церков, яке невдовзі буде опубліковано.