У Дрогобичі націоналізували храм Московського Патріархату і передали його громаді, що переходить до ПЦУ

У Дрогобичі націоналізували храм Московського Патріархату і передали його громаді, що переходить до ПЦУ - фото 1
Сьогодні, 25 травня, у дрогобицькій ратуші на Львівщині відбулося засідання комісії під головуванням міського голови Дрогобича Тараса Кучми, де розглянули питання подальшого функціонування православного храму Св.Іова Почаївського по вулиці Трускавецькій,56, який належить до Московського Патріархату.

На засідання був запрошений настоятель церкви о. Микола Мандзюк, — повідомляє Media.Дрогобиччина.

Комісія підтвердила, що до сьогодні ця церква на вимогу парафіян так і не внесла в статут зміни і не відобразила свого підпорядкування.

Ситуація на парафії така, що парафіяни вже раніше заявляли про своє бажання перейти до ПЦУ, однак настоятель о. Микола Мандзюк категорично відмовляв. На комісії він всіляко намагався захистити свою позицію: “Хіба ми не стверджуємо, що росія агресор? Хіба наші православні воїни не воюють за нашу державу? Які претензії особисто до мене? Я священнослужитель, чому я маю казати, що путін сатана? Церква не місце, де мають говоритися лозунги. Мені не просто це робити, в нашу общину входять різні за національністю люди, я їх переконую що ми всі громадяни України“.

Одним із важливих питань порядку денного став аналіз правових питань, будівлі храму, зокрема щодо самого приміщення та земель, на яких храм розміщений. Юрист міської ради зазначив, що за адресою по вул. Трускавецька, 56 нерухомого майна не зареєстровано, ця ділянка перебуває у праві власності громади, отже жодного права власності на нерухоме майно за релігійною громадою не зареєстровано, а значить воно є комунальною власністю.

Зі слів о. Миколи Мандзюка є лише дозвіл на будівництво і проектна документація зареєстрована у відділі архітектури. Однак документів з собою він на мав жодних, а юристи міської ради зазначили, що не може бути надано дозвіл на будівництво, якщо немає права власності на землю.

Таким чином комісія проголосувала, що нерухоме майно по вул.Трускавецькій 56 належить громаді.

«Ви ввійдете в історію як більшовики», – обурився на це священник УПЦ МП, на що Тарас Кучма відповів: «Ми ввійдемо в історію як ті, хто відновлював історичну справедливість».

У Дрогобичі націоналізували храм Московського Патріархату і передали його громаді, що переходить до ПЦУ - фото 93800

Наступним на засіданні комісії було зачитано заяву 18 парафіян, які не хочуть бути в церкві, де править Кіріл, що благословляє убивство людей, і хочуть перейти в підпорядкування до ПЦУ, а також прозвучала заява від мешканців громади, що живуть поблизу церкви і хочуть ходити до українського храму.

Відповідний лист-звернення парафіянами було направлено до вищого церковного керівництва ПЦУ і сьогодні ж було зачитано відповідь архиєпископа Дрогобицького і Самбірського ПЦУ Якова, що починаючи від сьогодні парафія по вулиці Трускавецькій, 56 переходить у лоно Православної Церкви України.

Слухаючи ці рішення, священнослужитель УПЦ МП весь час апелював до суду і те, що путін сам за своє відповість, а перейти йому до ПЦУ заважає присяга і зазначив, що «Ми робимо титанічну працю, аби в Україні був свій канонічний Патріархат».

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма на це йому відповів: «До вас особисто немає претензій, держава дає право вільного вибору і ваш вибір – ваша особиста справа. Цей вибір – служіння антихристу. Українська громада не хоче служити антихристу. Ці підписи і звернення – це одна тисячна від громади і, якщо потрібно буде – цілий Дрогобич підпишеться проти московської церкви у місті. Це сатанинська церква яка служить сатані, яка вбиває людей. Ми просили вас сотні разів – ідіть в ногу з громадою. Вас особисто ніхто до нічого не заставляє, жертву з вас ніхто робити не буде. Але ми все робимо згідно чинного законодавства, ми виконуємо те, що просить нас громада».

Таким чином проблема, яка полягала в небажанні настоятеля перейти в лоно ПЦУ – усунута, це за нього зробила парафіяльна громада, яка отримає нового священика, а комісія міської ради допомогає відстояти майно громади, яке за деякими слухами вже починали вивозити. Звичайно, процедура оформлення займе ще якийсь час.

Також комісія своїм рішенням заборонила будь-яку діяльність Московського патріархату на теренах міста. Священик Микола Мандзюк покидав засідання під вигуки «ганьба», на вулиці його такими ж вигуками зустріли представники громади.