У час війни українці найбільше довіряють військовим, довіра до Церкви дещо знизилась

У час війни українці найбільше довіряють військовим, довіра до Церкви дещо знизилась - фото 1
Серед державних та громадських інституцій українці найбільше довіряють військовим. Так, ЗСУ довіряють 93% опитаних, добровольчим загонам – 86%, Нацгвардії – 83%, рятувальникам – 80%, прикордонникам – 79%, Міністерству оборони – 75% респондентів. Президенту України довіряють 83%, волонтерам – 82%. У Церкви - 61%.

Такими є результати опитування Центру Разумкова.

Довіра до Служби безпеки України становить 66%. Це більше, ніж довіра до громадських організацій (61%), Церкви (61%), поліції (59%), НАБУ (30%), НАЗК (26%), прокуратури (26%) та інших.

56% респондентів вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, 22% — що події розвиваються в неправильному напрямі. У лютому-березні 2023 року ці показники становили відповідно 61% і 21%, а наприкінці 2021 року (напередодні повномасштабної агресії Росії) — відповідно 20% і 65,5% (тобто тоді майже дві третини опитаних вважали, що країна рухається у неправильному напрямі).

43% українців вірять, що Україна здатна подолати існуючі проблеми та труднощі протягом найближчих кількох років, стільки ж (43%) вважають, що Україна зможе подолати проблеми у більш віддаленій перспективі, і лише 5% — що Україна не здатна подолати існуючі проблеми (решта — не визначилися). У лютому–березні 2023 року ці показники становили відповідно 49%, 36% і 3%, а наприкінці 2021 року — відповідно 18%, 54% і 18%.

Опитування проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 23 по 31 травня 2023.

Опитування методом face-to-face проводилося у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві (у Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях — лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії).

Опитано 2020 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.