США розкритикували цинічну російську пропаганду від Небензі в ООН щодо заборони УПЦ МП

США розкритикували цинічну російську пропаганду від Небензі в ООН щодо заборони УПЦ МП - фото 1
Представник США критикує Небензю за російську пропаганду в ООН щодо заборони в Україні УПЦ Московського Патріархату.

Постійний представник Російської Федерації при ООН Василь Небензя під час свого виступу поширював російські пропагандистські тези щодо України, однак США різко засудили такі слова дипломата з РФ. Про це інформує портал "Коментарі".

Небензя почав свій виступ з критики помічниці генсека з прав людини Ільзе Брандс-Керіс, яка у доповіді ООН коментувала законопроект 8371 щодо можливої заборони деяких релігійних організацій в Україні через їх зв’язок з Росією. Брандс-Керіс закликала українських законодавців визначити "конкретну легітимну мету" для ухвалення обмежень, а також перевірити, чи вони необхідні для України.

"Брандс-Керіс не знайшла слів, щоб засудити закон. Закон, який зараз розглядає український парламент націлений на закриття древньої канонічної Православної Церкви. Замість того, аби вимагати його заборони, ви закликали його переформулювати. Крім того, у вас не знайшлось слів, щоб засудити правоохоронну машину Києва для переслідування поважних священиків", — заявив Небензя на засіданні ООН.

На російську пропаганду Небензі відреагував представник США, який розповів, що Росія сама порушує свободу віросповідання як на території РФ так, і на тимчасово окупованих українських землях.

"Право на свободу віросповідання у самій Росії постійно порушується. Це все говорить про те, наскільки насправді Росія байдужа до свободи релігії. Тривожно розуміти, що Росія намагається виправдати свої злочини, описуючи свою військову агресію як священну боротьбу між добром і злом, як доповнення до вигадки про денацифікацію України. Нам необхідно бачити за всім цим реально ситуацію і бачити добре задокументовану систематичну політику релігійних репресій на окупованих Росією територія", — розкритикував слова Небензі представник США в ООН.

Нагадаємо, що СБУ у 2022 році відкрила 52 кримінальні справи проти 55 священників Московського Патріархату. Станом на жовтень Служба безпеки України викрила понад 60 релігійних діячів УПЦ МП, які працювали на Росію.