Блоги

 • Блог о. Петра Балога

  НЕЩАСТЯ І ХВОРОБИ – КАРА ЗА ГРІХ?

  Пандемія – це не милість Божа, ані кара Божа, це виклик, а одночасно шанс, допущений Богом, який ми повинні використати, щоб ще більш зблизитися з Богом, задуматися над сенсом свого тут існування, над своєю дорогою у житті і над тим, куди вона остаточно веде, врешті щоб навернутися і ходити Божими дорогами. Це тест на людяність у її найглибшому екзистенціальному вимірі, тобто це свого роду екзамен-питання кожному: навіщо я живу, який сенс мого життя, для кого і для чого я щось роблю, про щось стараюся, щось здобуваю чи осягаю?

  29 марта 2020, 14:12 | 

 • Блог Владимира Мельника

  COVID-19 и ЦЕРКОВЬ

  Все эти способы, как и игнорирование карантина, конечно же, ускорят вашу встречу со Христом, только вот предстать вам придётся отнюдь не в роли исповедников или мучеников, а в роли самоубийц и убийц, особенно пожилых людей, причиной смерти которых вы явитесь из-за своей беспечности и эгоизма.

  26 марта 2020, 06:14 | 

 • Блог о. Петра Балога

  ДУХОВНЕ ПРИЧАСТЯ ХРИСТИЯНИНА

  Духовне Причастя - це є щире і побожне прагнення віруючого, збуджене його гарячою любов’ю, щоб поєднатися з Христом, поєднати з Ним все своє життя, все своє буття, всі свої життєві шляхи і наміри, всю свою волю і свій розум, все своє серце, тіло і душу. Звичайно, в це прагнення входить теж бажання Причастя під звичайними євхаристійними видами хліба і вина, тобто фізично, і тому такому прагненню має товаришувати молитва про якнайшвидше здійснення цього бажання, а отже, також молитва про усунення всіх внутрішніх і зовнішніх перешкод, які не дозволяють приступати в даний момент до Причастя у Євхаристії.

  20 марта 2020, 21:26 | 

 • Блог о. Петра Балога

  «НЕБЕЗПЕЧНЕ» РОЗУМІННЯ

  Навіть не сподівався, якою вдалою буде назва моєї книги, виданої 1,5 роки тому, «Віра шукає розуміння». Це була максима спочатку для св. Августина, а потім для св. Ансельма Кентерберійського. Ну, і для нашого Томи Аквінського ця максима його попередників стала девізом його життя і праці. Виявляється, те, що для цих Отців Церкви було очевидне в Середньовіччі, для багатьох неочевидне в ХХІ столітті.

  19 марта 2020, 12:15 | 

 • Блог Юрия Вавринюка

  Християнство на карантині

  Дев’ять років тому на кількох інтернет-ресурсах та в паперових виданнях були опубліковані мої роздуми під назвою «Знеструмлене християнство». Нинішня коронавірусна істерія нагадала мені цю публікацію. Вирішив деякі мої тодішні думки спроектувати на ситуацію, яка склалася сьогодні на світовій арені. Перечитав — і виявилося, що переробляти мало що й потрібно. Достатньо адаптувати до теми коронавірусу і трохи додати нового.

  17 марта 2020, 21:10 | 

 • Блог о. Петра Балога

  ВІРУС І ПРИЧАСТЯ

  Причастя – це Тіло і Кров Христа під видами хліба і вина. Ці види – це і є всі без винятку властивості цих продуктів. А отже, вони можуть псуватися, бути неїстівними, бути отруєними чи, власне, переносити бактерії або віруси.

  13 марта 2020, 11:04 | 

 • Блог о. Богдана Огульчанского

  БОГООБЩЕНИЕ ВО ВРЕМЕНА ПАНДЕМИИ: духовные основания и медицинские аспекты – о формах участия в богослужении.

  В течение нескольких последних дней, в информационном пространстве появилось немало обращений к верующим и дискуссий на тему – как вести себя в храмах и на богослужении в новой, неординарной ситуации пандемии. Ведь христиане всех конфессий не сталкивались с подобным где-то, наверное, около столетия. Есть много официальных Обращений, от архипастырей Поместных Церквей, а также текстов от авторитетных и популярных авторов – богословов и публицистов. Как их воспринимать?

  12 марта 2020, 21:24 | 

 • Блог Владимира Волковского

  Десять тез для ПЦУ: підсумки першого року

  Рік тому були опубліковані "Десять тез для ПЦУ", які стали голосом активних православних мирян і священників, зверненим до ієрархії. Час згадати, "як все починалося" і "заради чого все це було", та трошки підбити підсумки.

  3 марта 2020, 11:59 | 

 • Блог о. Петра Балога

  ЖАН ВАНЬЄ, ГРІХИ І МИ

  Дивлячись на Жана Ваньє, я як би дивився у дзеркало. І тому з цього приводу маю лише до самого себе ще більше прагнення: позбутися неправди, маски, лицемірства, повністю розкаятися за мої гріхи, теперішні і минулі; повністю, тобто цілковито, а не лише формально, поверхово, не від усього серця. Після того, як людина відступила від Бога, що в богослов’ї називається «первородним гріхом», наслідком цього стало, що немає цілковито добрих чи цілковито поганих – ми всі «перемішані» добром і злом, праведністю і гріхом.

  23 февраля 2020, 23:24 | 

 • Блог о. Петра Балога

  КАТОЛИКИ І ЇХНІЙ ДАЛЕКИЙ БОГ

  Згідно з книгою-катехизмом Axios виявляється, католицькі священники – це маги! А Таїнства, які вони служать – це якісь магічні дії. Мало того, як написано у розділі «...Будь-яка людина, яка отримує Таїнства, незалежно від її внутрішнього духовного стану – принесла вона своє щире покаяння чи ні – не може не отримати повноту благодаті та всю повноту дії цього Таїнства».

  11 февраля 2020, 16:52 |