Джинса на КАІ?

19 октября 2011, 12:20 | Блоги | Блог брата Юрия Блажиевского | 8 |   | Код для блога |  | 

Що ж, католику, подивись у вічі Воланду...

Джинса

Вчора на сервісі КАІ (польської Католицької Інформаційної Агенції) було опубліковано статтю без позначення рекламного змісту (відверті дифірамби й пропагандистьска реклама організації з дещо слабкого інформаційного приводу). Ще більше дивує те, що рекламованою організацією є... Ротарі Клаб!

Для тих, хто не знає — це масонська благодійна позаурядова міжнародна організація Ротарі Інтернешнл, меншою структурною ланкою якої є система клубів Ротарі, яка провадить благодійні та едукаційні проекти (зрозуміло в якому дусі). Ключ, яким відчиняє двері і заплющує іншим очі — звичайно ж, гроші. Дійсно, для багатьох стає дуже великою спокусою прийняти величезну фінансову допомогу лише в обмін на розголос акції і назви організації-добродія, й гори воно блакитним полум'ям — вартості, що стоять за “шановним паньством”.

Новояз

Щоб не бути голослівним. Мені не відомі факти, щоб представники Ротарі (ротаріани) офіційно спростовували масонське коріння своєї організації. Вони воліють дипломатично обходити такі запитання. Відкриваємо, для прикладу, перше, що спадає на думку — правильно, вікіпедію. Звичайно, це не офіційне джерело, але такі нотатки напрочуд добре показують дух причетних до організації людей, адже саме вони їх створюють. Читаємо коротку презентацію. Звертаємо увагу на словництво. Навіть поверхневий аналіз збуджує сумніви:

 • це світська організація. В оригіналі вжито слово “secular”, а не його синоніми, що вказує на бажання протиставити дану організацію саме церковній структурі, надає забарвлення підкреслено протиставного релігії контексту. Та й навіщо взагалі це зазначати, якщо більшості звичайних позаурядових організацій, що не мають відношення до Церкви, зазвичай і на думку не спаде чітко вказувати на те, що є очевидним?
 • клуби Ротарі об'єднують людей незалежно від їх віросповідання. В оригіналі — creed. Це із того ж самого словника, що й слова “політкоректність”, “толерантність” і т. п. Уникання звичних в подібних характеристиках окреслень religion, confession мимоволі вказує на бажання принизити значення віри в суспільному і особистому житті людини, зробити його настільки ж відносним і суто особистим, як, скажімо, визначення власною сексуальної орієнтації. Отже, йдемо в ногу з “новітніми” тенденціями. Чи між цим немає зв'язку?
 • незалежно від гендерних вподобань. І чому б не сказати: “статі” (sex)? Свідома заміна окреслень (стать — гендер), а не до віри, щоб члени так поважних організацій вживали подібних окреслень несвідомо, вказує на активну позицію в актуальних питаннях моралі.

Продовжувати? І це лише побіжний аналіз вжитих термінів з одного рядка короткої оглядової презентації даної організації і її цілей!

З дискурсу у мейнстрім

Ну, допустимо, масонська — і що з того? Масонство — це не страшилки з минулого про таємний орден, вигадки “церковних батярів” чи уявні прояви нав'язливих гіперрелігійних маній. Це конкретний ментальний курс певної (до речі, добре організованої) частини людства, яка активно використовує оруелівський новояз.

Їх компас: вбивство беззахисних людей (аборт, певні види антиконцепції, ін вітро, евтаназія), кероване конвеєрне “виробництво” людини з бажаними ознаками (“свідоме материнство”, антиконцепція, “планована народжуваність”, генна інженерія), знесення бар'єрів свідомості у постаті об'єктивних моральних норм (гендерна політика, “сексуальна едукація”, рух ЛГБТ, сексуальна розбещеність). А це, погодьтесь, ще вчора можна було вважати лише дискурсом, сьогодні ж — це мейнстрім.

Зоотехнології

Як показує практика на прикладі організацій на кшталт Ротарі Клаб, Лайонс Клаб і т. п., чималі гроші можна віднайти й ефективно використовувати. Навіть, здебільшого на дійсно благородні цілі, як от організація і забезпечення хоспісу. І ці проекти активно впроваджуються також в Україні, фінансовані певними фондами чи згаданими організаціями (Ротарі Інтернешнл, дистрикт 2230 — Білоруь, Польща, Україна). Але це вже зоотехнології — як приручити представників різновиду homo sapiens підгодовуванням. Основна проблема в цьому процесі — моральна складова, яку можна розмити, забалакати, затушувати, але остаточно усунути годі. Та нічого. Як то кажуть, ведеться робота в даному напрямку. Всьо буде ок. Чи вони помиляються?

Адже ми завжди так співчуваємо скривдженим, несправедливо засудженим і повним тихого суму різнокольоровим очам інтелігентного доктора Воланда...

Система Orphus
Рейтинг
2
0
8комментариев

Комментарии

добавить коментарий 
 • sheliazhenko | 22 октября 2011, 19:24
  Комментировать комментарий

  Скільки запалу - і все заради пустопорожньої ненависті. На що витрачаєте дар життя? Бог цього не схвалить.

 • jurafdp | 22 октября 2011, 00:23
  Комментировать комментарий

  Що ж, старовинна філософська засада каже: якщо не можете дійти до порозуміння - перевірте тотожність розуміння вживаних термінів. Перевірка не витримала критичних зауважень. у зв'язку з чим я присвятив цілий день своїй наступній статті, куди і запрошую перенести дискусію. Маленьке нота бене: шановні учасники дискусії, будь ласка, не сприймайте її і певні уваги там особисто, я їх вмістив тільки тому, що Ви не поодинокі у викладених в цих коментарях твердженнях. І ще дозволю собі уточнююче питання: шановний пане Панкевич, Ви це серйозно про ін вітро? Здається, у Львівському Медичному Університеті біоетику викладає досить обізнана з подібними питаннями монахиня, можливо вона зможе надати Вам літературу з цього питання, в крайньому випадку залишаються розміщені в інтернеті офіційні документи Церкви, та й можна послідкувати за ще свіжою жвавою дискусією на цю тему в польському церковному і суспільному просторі, наприклад архиєпископ Хозер вже кілька разів грунтовно висловлювався в пресі. Я готовий повернутись до цього питання після того, як Ви зазнайомитесь з мериторичною базою питання. Якщо у вас залишаться якісь сумніви, звичайно. А коротко - вбивством ін вітро стало з заложення, бо як відомо, імплантується лише кілька з кільканадцяти зародків, себто зачатих дітей, решта в кращому випадку заморожується, що ще не є вбивством, але і гуманним кроком назвати це важко. Тому дозволю собі закликати Вас про перегляд заклику відносно любові. Я стаю на захист життя, а це вимагає від мене дотримання принципів, які масонство (як на мене - за допомогою Ротарі) свідомо гвалтує. Конфлікт любові до жертви і кривдника вирішується в сторону напоумлення кривдника - апріорі. Запрошую до дискусії під новою статтею. Ваш бр. Юрій СБП

  • Bohdan Pankevych | 24 октября 2011, 23:54
   Комментировать комментарий

   Дякую, що пояснили технологію Ін Вітро. До цього часу я сприймав її лише як запліднення клітини поза тілом жінки із подальшою інплантацією в лоно матері. Емоційно цього не схвалював, бо такі діти ніколи не будуть повноцінними , колись це проявиться. Але і не вважав це вбивством. Щодо свідомого материнства - тут можливо також є різне розуміння термінів. Виробництвом називати це вважаю образливим. Адже натуральний спосіб регулювання зачаття методом обчислення днів плідності, який дозволяє чи навіть схвалює Церква, власне і веде до свідомого материнства. Коли кожна дитина народжується дуже бажаною.

 • Bohdan Pankevych | 20 октября 2011, 00:53
  Комментировать комментарий

  Перепрошую, але то якась параноя. Ротарійці подарували сучасну машину швидкої допомоги. Яка буде рятували життя людей. А шановний брат знайшов привід, щоб їх пообзивати і викликати антипатію. Чи то лише в Польщі церковники поливають брудом всіх, хто не сприймає їхнього метального тоталітаризму? Чи не завдяки таким підходам опустіли храми в усій Європі? Знаю львівських ротарійців - достойних, глибоко віруючих людей.

  • jurafdp | 20 октября 2011, 10:24
   Комментировать комментарий

   Відповідаю. Якраз в Польщі храми ще не опустіли. Може це і є завдяки "церковникам" і їх пересторогам щодо різноманітних вовків в овечій шкірі? А на Заході майже в кожному опустілому храмі висять табличкі з подякою за пожертви Ротарі Клаб... Це про емоційну сторону Вашої виповіді. Тепер по суті. Я не заперечую, що ця та інші профінансовані акції має за безпосередню мету - якусь добру і благородну річ. Але яка є дальша мета, пропаганда яких ідей принагідно чиниться? "Зрі в корень", нічого не змінилось у справах сумління. Чи ви вважаєте протидію ідеології, що суперечить Євангелії і науці Католицької Церкви - проявом "ментального тоталітаризму церковників"? Тоді поясніть мені, бо я, грішний, таких ментальних кульбітів не розумію. Я не знаю львівських ротарійців, але не заперечую, що вони можуть бути цілком порядними і благородними, навіть віруючими людьми. Тим більше треба звернути їх увагу на то, до якої організації, може не вповні свідомо, вони записались. Мені здається, що моя справа тут - дати сигнал, а вже їх - розібратись, дослідити, зглибити, віднайти підводні камені, якщо їх спонукає до цього сумління. І зробити вповні(!) свідомий вибір. Я тільки цікавий, чого ви сприйняли цю статтю як поливання брудом? У вас є конкретні заперечення що до якогось мого вислову? Аргументуйте! Я вважаю, що нікого не образив - лише назвав речі своїми іменами і витяг на світ Божий те, що на жаль не так часто звикли витягати (пожертви на благі цілі, все ж таки...) Ви не згідні що до масонської сутності цієї організації? З чим конкретно Ви не погоджуєтесь?

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные посетители Войти