Технологія політправославної маніпуляції: як в РПЦвУ накручують перегляди «правильних» відео

20 ноября 2018, 11:28 | Блоги | Субъективный взгляд на объективные вещи (блог Тараса Антошевского) | 2 |   | Код для блога |  | 

У середу 14 листопада 2018 р. на телеканалі ZIK відбувся ефір на довколатомосну тематику. До студії були запрошені народний депутат, релігієзнавець Віктор Єленський та Василь Анісімов, який представляється керівником прес-служби УПЦ (МП). Ефір дійсно цікавий ‒ раджу всім подивитись.

Повний запис ефіру:

Все би було цікаво, якби не важливе але. І це але – це типова маніпуляція. Після нього з'явилась нарізка з висловів одного з гостей ‒ Васілія Анісімова з красномовною назвою «Спикер УПЦ дает жару Порошенко и депутату Еленскому за аферу». Звучить інтригуюче. Однак подивившись відео, стає не зрозумілим хто кому і яким чином дав жару. Адже в описі написано, що Анісімов, але де-факто він в ефірі виглядає як бідний родич, якому немає що сказати.

Проте маніпулятивний заголовок робить свою справу. У повного відео на сайті, яке дає об'єктивну картинку і не вириває промови з контексту, трохи більше 5 тисяч переглядів. Натомість відео як Анісімов «дає жару» — зібрало понад 80 тисяч переглядів. І справа не в тім, що коротке відео дивляться частіше, ніж майже годинний ефір. Та й напевно не у майстерності заголовку, адже короткі відео з цього ефіру, з гарною підводкою, зібрали тисячу‒дві переглядів. Тут справа у масштабній технології.

З ефіру було вирізано промову Васілія Анісімова і залито на Ютуб-канал Jerusalem TVR. Канал було створено влітку 2016 р., проте за більше ніж два роки на ньому лише 9 відео. В нього трохи більше тисячі підписників, проте переглядів непропорційно більше. У відео з Анісімовим ‒ 80 тис., в останнього відео про митр. Симеона ‒ 24 тисячі. Виглядає дивно, складається враження, що відео якимось чином накрутили перегляди.

Виявляється, що це відео поширювали у закритих вайберських групах. У багатьох парафіях УПЦ (МП) для оперативного контакту між парафіянами створено вайбер-групи, на кшталт тих, що є між батьками школярів. Це і дало таку велику кількість переглядів.

Навіщо це було зроблено? По-перше, щоби тримати певне коло людей, які вороже ставляться до об'єднавчих процесів в українському православ'ї, в альтернативному інформаційному просторі. Їм показують «правильну» картинку, як доблесні спікери УПЦ (МП) «нищать» всіх супротивників. По-друге, потім на порівнянні кількості переглядів можна казати «чия перемогла», «чиїх прихильників більше».

Кожен охочий може самостійно подивитись увесь ефір і зрозуміти, хто кому дав жару. Особливо це чітко видно з ось цього відео, де Єленський популярно пояснює Анісімову, яке ставлення т.зв. хунти до Російської Православної Церкви в Україні.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
2комментариев

Комментарии

добавить коментарий 
 • velovs@ukr.net | 20 ноября 2018, 19:06
  Комментировать комментарий

  Дещо "цікавеньке": прямі й відверті одкровення російсько-імперських шовіністів-українофобів: https://www.religion.in.ua/zmi/foreign_zmi/41710-predsedatel-ovcs-mitropolit-ilarion-alfeev-zabyl-o-russkix-na-ukraine-upc-mp-yeto-ne-rossijskaya-cerkov.html ----------- І, до речі, з цього тексту також стає зрозумілим, принаймні, один з витоків (першоджерел) такої, на перший погляд, ДИВНОЇ і явно "незбалансованої" пристрасті (своєрідної "суперлюбові") нинішнього Ватикану щодо Москви!

  • velovs@ukr.net | 21 ноября 2018, 08:30
   Комментировать комментарий

   Р. S. Разом з тим. Ось у мене промайнула, зокрема, така думка: а, може, вони там, у Ватикані, саме ТАК розуміють і здійснюють цю свою місію бути МИРОТВОРЦЯМИ?! Адже "блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться" (Мт.5:9). А тому, коли достеменно й точно не знаємо всіх дійсних і правдивих - глибинних мотивів і намірів тієї чи іншої поведінки людей, то ліпше "не судіть, щоб і вас не судили, бо яким судом судите, таким судитимуть і вас, і якою мірою міряєте, такою відміряється й вам" (Мт.7:1). Амінь. :)

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные посетители Войти