ПРО «БЛАГОДАТНИЙ ВОГОНЬ»

13 марта 2018, 14:22 | Блоги | Блог о. Петра Балога | 7 |   | Код для блога |  | 

Благодатный_вогонь.jpg

З’явилася така новина в «Дзеркалі тижня» (та й в інших виданнях теж), власне в середині березня 2018 року, яка для багатьох стала сенсацією, хоча про це вже говориться не одне десятиліття. Ось ця новина:

«Священик Самуїл Агоян, що представляє вірменську патріархію в Храмі Гробу Господнього в Єрусалимі, розповів, як насправді відбувається «диво благодатного вогню».

Агоян, якому довелося тричі бути в кувуклії храму при запалюванні вогню, чесно повідомив, що патріархи запалюють зв'язки воскових свічок від масляної лампади і нічого містичного в «благодатний вогонь» немає. «Бог творить чудеса, але не на втіху людям», – пояснив священнослужитель.

Ці слова викликали жах у представника коптської церкви, який стояв поруч. «Зупиніть камеру, він бреше!» – закричав священнослужитель. Агоян заперечив, що копти, на відміну від вірмен, при запалюванні вогню не присутні.

Церемонія роздачі «благодатного вогню» напередодні православної Пасхи щорічно привертає до Храму Гробу Господнього тисячі паломників. Згідно з повір'ям, яке підтримується православними церквами, не обпалюючий вогонь сходить з неба в руки грецького патріарха, і той, разом з патріархом вірменської церкви, роздає його віруючим, які зібралися навколо храму».

«Немає нічого тайного, що не стало б явним...». Вже давно були дослідження, що нічого з неба на «юліанську Пасху» не сходить, що вогонь запалюється від лампадки, що «обмивання святим вогнем» – це побожні розповіді для легковірів...

Недавно і патріарх Єрусалиму в інтерв'ю говорив, що це «СИМВОЛІЧНЕ дійство і сходження». Проте тим, які не хочуть цього чути, а хочуть перебувати в солодкій ілюзії брехні, для тих всі аргументи до одного місця: вони їх вважають атакою на їхню віру. Власне, на ЇХНЮ, а не на віру Церкви. А Христос виразно сказав: «Пізнайте істину, і істина вас визволить». Перш за все – з оков брехні, батьком якої є відомо хто.

Але дехто боїться правди, як от приміром прес-секретар московського патріарха, який заявив, що не було необхідності виносити в публічну сферу речі, «які можуть збентежити мільйони віруючих людей». Чи глава прес-служби РПЦ священик Олександр Волков, який заявив: «Не варто піддавати сумніву явище духовного життя, яке для мільйонів людей є вкрай важливим, підтримує і зміцнює їх у вірі»... Ну так, навіщо людям відривати очі? Це ж добре, щоб вони сліпо вірили, що театральна постановка – це реальність...

Підозрюю, що навіть якщо час від часу і будуть з'являтися отакі свідчення, все-одно більшість прихильників «чуда» не ймитиме віри, бо ж «стільки народу там було і бачило», бо ж «Патріарха ретельно перевіряють перед входом», бо ж «вогонь не обпалює і ним вмиваються», та інші небилиці, які подають для солідності СИМВОЛІЧНОГО театрального дійства перед кожною Пасхою.

До речі, таких «чудес» багато у кожній Церкві, не лише в Грецькій в Єрусалимі. Люди тягнуться до чогось матеріального, яке б підтвердило їхню хитку віру в нематеріальне. Так, часом Бог підтверджує, зазвичай діє через щось видиме, особливо це стосується Таїнств, або і сама книга Біблія, в якій укрите Слово Боже - теж матеріальна. Проте Багато з таких «чудес» – просто уява вірних і просто їхнє видавання бажаного за дійсне. Проте, тут більше пастирі за такий стан відповідальні, аніж звичайні вірні...

Христос колись говорив до тих, які від Нього очікували лише чудес: «Не увіруєте, якщо не побачите чудес та див!». І додав, звертаючись до царського урядовця: «Іди, син твій живий». Повірив чоловік СЛОВУ, що вирік йому Ісус» (див. Йн 4, 48-50). Слово Боже, яке творить чуда – ось головна основа нашої віри в Бога і Його міць, а не театралізовані дійства, які мають символічне значення.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
7комментариев

Комментарии

добавить коментарий 
 • igorshevchuk | 17 марта 2018, 13:34
  Комментировать комментарий

  Вашій любові корисно знати - задля спасіння - чому не вчули -- є в основі Церкви Христової догмат Святої Трійці? Отже, повторимо: - засвоєння догмату Святої Трійці здатне змінити і змінює розум людини на добре... в православї так є. Це мяко. Насправді -- докорінно змінює розум. Метою є чистота розуму і повсякчасне перебування його з Богом, не утворення земних мислеформ... В першу вірменську історію: Вогонь зійшов не в кувуклію, захоплену відхиленцями: з колони біля входу вирвавсь --- запалив свічки Патріарха православного! Радію вашому розуму: притьмом підкаже вам: блискавка спопелела б православних біля входу... Недооцінюємо науку Поля!

  • velovs@ukr.net | 18 марта 2018, 14:52
   Комментировать комментарий

   "...засвоєння догмату Святої Трійці здатне змінити і змінює розум людини на добре... в православї так є." ------------ Дуже в цьому сумніваюся, що саме таке "засвоєння розумом догмату", мовляв, здатне якось "змінити розум людини на добре"... Разом з тим: тут - і саме задля осягнення повноти спасіння - набагато важливіше, аби суттєві, кардинальні зміни на краще відбулися якраз у СЕРЦІ людини. Одначе без благодатної дії (БЛАГОДАТІ) Святого Духа - в цьому - ніяк не обійтися. ------ Тобто під впливом цієї Господньої благодаті і відбуваються подібні зміни (процес): людина починає щиросердно КАЯТИСЯ й правдиво НАВЕРТАТИСЯ до люблячого й милостивого Бога-Творця. Іншими словами, здійснюється її справжнє духовне відродження - "народження згори" (Ін.3:3,7). А її серце, при цьому, поступово змінюється: наприклад, від твердокам'яного й закритого воно поступово стає більш м'яким, відкритим і прощаючим. --------- А от той головний християнський догмат (істину) про Божественну Трійцю - як, до речі, й інші правди віри - вона засвоює, усвідомлює і приймає, як кажуть, "по ходу п'єси". У перебігу своєї церковної (спільнотної, парафіяльної) катехізації, коли і має відбуватися й це євангельське оновлення її розуму...

 • igorshevchuk | 15 марта 2018, 18:47
  Комментировать комментарий

  На «свідчення» вірменського священника проти Вселенського Патріарха, ніби він підробляє Благодатний Огонь: Ось "віяло" правд, аби кожен зміг на власному рівні "подивитись - як ніколи не дививсь": - досконалий чернець на практиці знає - ворог може подати в сприйняття все: лампадку, жінку й т. д. - священник - це ще не значить старець, з генієм духовності... самі знаєте й розумієте... - засвоєння догмату Святої Трійці здатне змінити і змінює розум людини на добре... в православї так є. - відпадіння Вірменської церкви в догматі... самі знаєте - до чого приводять викривлення (аберації) свідомості. - дайте отут ще й науковцю спасти розум і віру: вручну спрацьовані тріщини в колонах чи походженням потоку? (хай вчені назвуть точно). - бажаючі і в гуморі - вишліть відео, де підборіддя тримаєте в звичайному вогні 5, 10, можна 15 хвилин, допомагає це. - може ви запалите свічки не лише в Храмі , але й на похованнях, як це - на похованнях великих мучеників чи святих? - патріархи не в змозі це робити ні фізично , ані особливим духом: вони торкаються політики... не будемо їх травмувати... бо те що я змушую вас відчути... ви не дурні. - люблю вірменів - схожі на мене: біжать-біжать, тільки не знають головного: а куди біжать?! Христос закликав: «Чому самі не судите - що справедливо?» Казав: «Сатана хотів пересіяти вас як пшеницю, Петре, та Я молився за тебе…» Поет Ігор Степанович Шевчук, Київ.

  • Petro Balog | 15 марта 2018, 19:18
   Комментировать комментарий

   Не лише вірменський священик свідчить, а й сам Патріарх Єрусалиму говорить в інтерв'ю, що "сходження вогню - це СИМВОЛІЧНЕ дійство". Натомість, щодо тріщин на колонах - то так, вони мають місце, і як кажуть дослідники це сталося багато віків тому від блискавки. І ще: ще ніхто не бачив відео, коли хтось РЕАЛЬНО обмивався отим вогнем, не те що 5 хвилин, а хоча б 10 секунд. Але всі твердять, що "бачили" і що це "правда". Христос закликає нас до перебування в правді і до смирення.

  • velovs@ukr.net | 16 марта 2018, 08:23
   Комментировать комментарий

   До тих подій (маніпуляцій) із "сходженням благодатного вогню" в Храмі Гробу Господнього в Єрусалимі - у Велику суботу за Юліанським календарем - має стосунок ніяк НЕ Вселенський (Константинопольський), а МІСЦЕВИЙ - Єрусалимський православний патріарх!

 • igorshevchuk | 15 марта 2018, 18:46
  Комментировать комментарий

  Догмати Христової Церкви не належать площині науки: наука може лише підтверджувати досвід колективної церковної свідомості. Якби по-злодюжному поставили телекамери - нічого не побачили б … Благодатний не зійшов би, на зразок - як коли не допустили арабських крикунів-хлопців… Таїна не терпить людини невідповідного чину… та й ви не потерпіли б - в святості Люблячої таїни, ви ж людина… (Поет Ігор Степанович Шевчук, НСПУ, в вірі не можна жити під псевдо!…)

  • velovs@ukr.net | 16 марта 2018, 08:17
   Комментировать комментарий

   Про "благодатний вогонь" та його "надприродне походження і сходження" - такого "догмату" у Христової Церкви НЕМАЄ!

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные посетители Войти