Священник из Иерусалима развенчал миф о "Благодатном огне"

12 марта 2018, 12:48 | Международные | 7 |   | Код для блога |  | 

Один из настоятелей Храма Гроба Господня в Иерусалиме, представляющий Армянскую церковь Самуил Агоян заявил, что "Благодатный огонь" зажигается от масляной лампады.

Об этом он сказал в интервью израильскому телевидению, чем вызвал скандал среди слушателей, информирует Эхо Москвы.

Благодатний_вогонь.jpg

Многие люди верят, что огонь, который раз в год – в Пасхальную ночь, зажигается в часовне Храма Гроба Господня в Иерусалиме, появляется там чудесным образом. Однако священник подчеркнул, что ничего мистического в происходящем нет. "Бог творит чудеса, но не на потеху людям", - отметил священник.

Благодатный огонь из Иерусалима доставляют специальными самолетами в разные страны, в том числе, в Украину.  

О происхождении «Благодатного огня, в Православном мире существуют разные версии:

1.К ИСТОРИИ ОБРЯДА СВЯТОГО ОГНЯ, СОВЕРШАЕМОГО В ВЕЛИКУЮ СУББОТУ В ИЕРУСАЛИМЕ

2. ДИАКОН АНДРЕЙ КУРАЕВ: БЛАГОДАТНЫЙ ОГОНЬ ПРОИСХОДИТ ОТ ЗАЖИГАЛКИ В КАРМАНЕ!

Система Orphus
Рейтинг
0
0
7комментариев

Комментарии

добавить коментарий 
 • Halo | 13 марта 2018, 21:59
  Комментировать комментарий

  Невеличку другорядну новину з російськомовного ізраїльского сайту https://news.israelinfo.co.il/kaleidoscope/71086 підхопили Раша тудей, РІА новости та інші найвідоміші російськи ЗМІ (гугль підказав) От і думаємо, що ж насправді сказав священик в оригіналі інтерв`ю. Посилання на оригінал на ізраїльскому сайті немає...

 • igorshevchuk | 13 марта 2018, 21:45
  Комментировать комментарий

  На «свідчення» вірменського священника проти Вселенського Патріарха, ніби він підробляє Благодатний Огонь: Ось "віяло" правд, аби кожен зміг на власному рівні "подивитись - як ніколи не дививсь": - досконалий чернець на практиці знає - ворог може подати в сприйняття все: лампадку, жінку й т. д. - священник - це ще не значить старець, з генієм духовності... самі знаєте й розумієте... - засвоєння догмату Святої Трійці здатне змінити і змінює розум людини на добре... в православї так є. - відпадіння Вірменської церкви в догматі... самі знаєте - до чого приводять викривлення (аберації) свідомості. - дайте отут ще й науковцю спасти розум і віру: вручну спрацьовані тріщини в колонах чи походженням потоку? (хай вчені назвуть точно). - бажаючі і в гуморі - вишліть відео, де підборіддя тримаєте в звичайному вогні 5, 10, можна 15 хвилин, допомагає це. - може ви запалите свічки не лише в Храмі , але й на похованнях, як це - на похованнях великих мучеників чи святих? - патріархи не в змозі це робити ні фізично , ані особливим духом: вони торкаються політики... не будемо їх травмувати... бо те що я змушую вас відчути... ви не дурні. - люблю вірменів - схожі на мене: біжать-біжать, тільки не знають головного: а куди біжать?! Христос закликав: «Чому самі не судите - що справедливо?» Казав: «Сатана хотів пересіяти вас як пшеницю, Петре, та Я молився за тебе…» Поет Ігор Степанович Шевчук, Київ.

  • velovs@ukr.net | 14 марта 2018, 08:22
   Комментировать комментарий

   Цю "церемонію" із запалюванням "благодатного вогню" в Храмі Гробу Господнього в Єрусалимі здійснює НЕ Вселенський (Константинопольський), а місцевий - ЄРУСАЛИМСЬКИЙ православний патріарх. ----------- А взагалі-то: оці всі дискусії навколо цієї теми збурюються і точаться практично ЩОРОКУ і якраз у часі ближче до Великодня - за Юліанським календарем! ---------- Таке враження що ХТОСЬ повсякчас навмисне підкидає різноконфесійним християнам та, загалом, усьому суспільству в багатьох країнах цю - контроверсійну й досить гостру й дражливу дискусію і полеміку!!! І цілком зрозуміло - з якою саме метою... ----------------- Разом з тим ПОВТОРЮСЯ: для ПРАВДИВИХ - дійсно духовно "народжених згори" (Ін.3:3,7) віруючих у Христа подібні суперечки, по своїй суті й змісту, не мають будь-якого особливого й суттєвого, принципового значення і сенсу. Бо вони вірять НЕ у цей "благодатний вогонь" та його "надприродне походження і сходження", а у Господа і Спасителя світу: Царя царів і Сина Божого - Месію Ісуса з Назарету!!!

 • Михаил | 13 марта 2018, 00:15
  Комментировать комментарий

  Святая Римская Церковь много раз говорила о неоднозначности этого обряда.

 • Николай Григорьев_ | 12 марта 2018, 22:08
  Комментировать комментарий

  Я предполагаю, что такое заявление священника Самуила Агояна Армянской церкви связано с недавним скандалом с требованием местных властей Иерусалима об уплате налогов за несколько прошлых лет. Такой вброс, как некое разоблачение,бросает серьезное обвинение в адрес тех кто организовал протест путем временного закрытия Гроба Господнего. Информация о Благодатном огне от свидетелей его сошествия дает право говорить о том, что в храме Воскресения Христова в Иерусалиме в великую субботу накануне Пасхи соблюдаются все традиции, исключающие какие-либо сомнения в достоверности происходящего.

 • velovs@ukr.net | 12 марта 2018, 13:53
  Комментировать комментарий

  Якою б не була ПРАВДИВА й ДІЙСНА причина появи цього "благодатного вогню" у Велику суботу (за Юліанським календарем) в Храмі Гробу Господнього в Єрусалимі, це, по суті й змісту, НІЧОГО не міняє у вірі дійсних, щирих і свідомих християн! -------- Бо вони вірять ніяк не в "надприродне сходження" цього вогню, а в Господа і Спасителя Ісуса Христа та Його відкупительну жертву на Голгофському хресті та наступне - не третій день - Його славне й тріумфальне Воскресіння! -------- І саме заради звільнення всіх людей і всіх народів - та людства загалом - від влади гріха, проклять і хвороб, диявола і самої смерті та подальше їх входження та вічне й неймовірно радісне й блаженне життя з ним, Сином Божим, у Його Царстві Небесному. ------------- Так що тут вільний вибір персонально за нами самими: у КОГО й у що ВІРИТИ або ж НЕ ВІРИТИ! :-)

  • velovs@ukr.net | 12 марта 2018, 17:16
   Комментировать комментарий

   Разом з тим тут, одначе, вимальовується отака "цікава" картина. -------------- Якщо ПРАВОСЛАВНИЙ патріарх Єрусалима, котрий, мовляв, ЩОРІЧНО буває причетний до цих "маніпуляцій" із запалюванням "благодатного вогню", то будучи (нібито) повинним у такий постійній - причому, явно ВСЕЛЕНСЬКОГО масштабу - облуді, він у такий спосіб ДОБРОВІЛЬНО й СВІДОМО бере на свою душу цей ТЯЖКИЙ - СМЕРТНИЙ гріх!!! --------------- Крім того, як добре відомо, цей "благодатний вогонь" упродовж десь перших 10 чи 15 хвилин свого горіння абсолютно НЕ ОБПІКАЄ! Так, що присутні в храмі СОТНІ прочан можуть їм навіть "вмиватися"! ---------- А також: у момент сходження "благодатного вогню" нерідко відбуваються й інші дивовижні факти: як то "самозапалювання" свічок у храмі тощо, природними причинами що пояснити досить важко...

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные посетители Войти

Последние новости

Последние комментарии

 • Ігор Затятий | 13 октября 2019, 17:47

  Розглядайте, розглядайте, до другого пришествія.

 • velovs@ukr.net | 13 октября 2019, 14:39

  Шановний lerer10225@com.ua! Я в Біблії НІДЕ і НІЯК не читав, що, мовляв, слід молитися за сатану та йому підлеглих злих, нечистих духів (демонів і бісів). Наша, християн, боротьба, як наголошує св.

 • enzian | 13 октября 2019, 14:04

  В таких ситуаціях дуже добре заспокоює ціаністий кал.

 • lerer10225@com.ua | 13 октября 2019, 09:46

  velovs@ukr.net Та згоден я з вами щодо сумління і т.д. Ну, а щодо молитв за ворогів, то так можна дійти й до того, що за сатану треба молитися. Тільки от він точно знає, що творить. І Кирило та Путін

 • velovs@ukr.net | 13 октября 2019, 07:44

  Шановний lerer10225@com.ua, дякую за відповідь. :) Євангеліє я читаю і (начебто) знаю. Так от, там, наскільки я пам'ятаю і розумію, немає ніяких градацій, обмежень і дискримінацій - за яких саме

Популярные статьи месяца