ВСЦиРО передала Президенту документ с перечнем проблемных вопросов, требующих немедленного решения

22 марта 2012, 14:15 | Государственно-конфессиональные отношения | 0 |   | Код для блога |  | 

Всеукраинский Совет Церквей и религиозных организаций (ВСЦиРО) во время встречи 21 марта с Президентом Украины передал документ-Обращение, в котором Церкви и религиозные организации обращают внимание Президента на современные социальные вызовы, касающиеся роста "пропасти" между богатыми и бедными в украинском обществе, проблем защиты детей и обездоленных, массовым ростом цен на потребительские товары и коммунальные услуги и т.д.

"Считаем, –говорится в заявлении, – что руководство государства должно учесть эту сложную ситуацию во время проведения пенсионной, жилищной и других реформ. Убеждены, что эффективная социально-экономическая политика, основанная на принципах справедливости и уважения к человеческой жизни, является залогом сохранения гражданского мира и утверждения независимости нашего государства".

ВСЦиРО отмечает, что в сфере государственно-конфессиональных отношений остается немало актуальных вопросов, требующих взвешенного подхода к их решению. Для лучшего изучения этих вопросов и стратегического планирования развития государственно-конфессиональных отношений ВСЦиРО считает целесообразным "создать постоянный механизм взаимодействия между Администрацией Президента Украины и Всеукраинским Советом Церквей и религиозных организаций, в частности в формате постоянно действующего консультативно-совещательного органа".

vrciro1b.jpgОбращение Глав Церквей Украины подаем в оригинале

 ПЕРЕЛІК актуальних державно-конфесійних відносин в Україні, які ВРЦіРО передала Главі держави

І. У сфері захисту та утвердження суспільної моралі необхідно:

1.    Зберегти Національну експертну комісію України з питань захисту суспільної моралі, зокрема шляхом внесення відповідних змін до підпункту 7 пункту 7 Указу Президента України від 9 грудня 2010 року № 1085/2010 «Про оптимізацію центральних органів виконавчої влади» та недопущення скасування Закону України «Про захист суспільної моралі».

2.    Вжити заходів до покращення національного законодавства про захист суспільної моралі.

3.    Посилити захист та утвердження моральних цінностей на міжнародному рівні, зокрема через активізацію співпраці Міністерства закордонних справ України з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій.

4.    Виділити ефірний час на всеукраїнських та регіональних державних і комунальних теле- та радіоканалах для проведення духовно-просвітницьких і морально-виховних програм за участю представників Церков і релігійних організацій України.

 ІІ. У сфері державно-конфесійних відносин необхідно:

1.    Активізувати діяльність Комісії з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій при Кабінеті Міністрів України та регіональних рад Церков і релігійних організацій при обласних державних адміністраціях.

2.    Сприяти подальшому розвитку співпраці між державою та конфесіями в гуманітарній сфері через механізм діяльності спеціальних громадських рад при центральних органах виконавчої влади з питань співпраці з Церквами і релігійними організаціями (зокрема, при Міністерстві охорони здоров’я, Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту, Міністерстві закордонних справ, Міністерстві культури, Міністерстві соціальної політики, Міністерстві юстиції).

3.    У сфері вдосконалення законодавства про свободу совісті та релігійні організації:

 • - за погодженням з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій ухвалити Концепцію державно-конфесійних відносин в Україні, розроблену Центром Разумкова спільно з представниками конфесій та парламентарями;
 • - розробити та внести “точкові” зміни, погоджені з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій, до галузевого законодавства, яке регламентує діяльність релігійних організацій в окремих сферах суспільного життя, та у нинішніх умовах не вносити змін до чинного Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

4.    Комплексно підійти до вирішення питання про повернення Церквам і релігійним організаціям майна, експропрійованого тоталітарним режимом минулого, відповідно до зобов’язань України перед Радою Європи (колишніх культових та допоміжних будівель, предметів релігійного вжитку, іншого майна), у тому числі через ухвалення відповідних законодавчих актів, зокрема про запровадження мораторію на приватизацію колишнього церковного майна та про повернення церковного майна релігійним організаціям.

5.    Звільнити релігійні організації від сплати збору за резервування земельної ділянки, яка виділяється для будівництва культової чи обслуговуючої її споруди.

6.    Ухвалити комплекс змін до чинного законодавства України про освіту:

 • - визначити релігійні організації суб'єктами права заснування навчальних закладів державного стандарту освіти (зокрема, підтримати законопроект №9580 від 13.12.2011 р.);
 • - вирівняти в соціальних правах студентів та викладачів духовних навчальних закладів зі студентами та викладачами державних і приватних навчальних закладів;
 • - комплексно вирішити питання щодо можливості акредитації духовних навчальних закладів;
 • - запровадити розрізнення приватних навчальних закладів за типами – прибуткові та неприбуткові;
 • - впровадити принцип «гроші за учнем», зокрема з метою належного фінансування освіти, що здобувається у приватних навчальних закладах.
 1. Запровадити інститут військового капеланства (душпастирства) в Збройних Силах України та інших військових формуваннях.
Система Orphus
Рейтинг
0
0
0комментариев

Комментарии

добавить коментарий 

  Оставлять комментарии могут только зарегистрированные посетители Войти

  Последние новости

  Последние комментарии

  • enzian | 9 апреля 2020, 09:57

   І КПЛ, і вся РПЦвУ.

  • Ігор Затятий | 8 апреля 2020, 23:23

   КПЛ -джерело зарази?!

  • sai | 8 апреля 2020, 14:54

   Ігор Ісіченко З приємністю повідомляю, що в телефонній розмові єпископ ПЦУ Митрофан запевнив мене, що Харківсько-Богодухівська єпархія ПЦУ не має відношення до зазіхань окремих осіб на

  • velovs@ukr.net | 4 апреля 2020, 16:40

   Разом з тим Господь і тут перехитрить, переграє і "пошиє в дурні" самого диявола, і Антихриста, і всіх їхніх численних прислужників та агентів. ------- Він, як виглядає, просто візьме і -

  • bopa | 4 апреля 2020, 15:26

   Для вірних поважного віку ситуація не так уже й незвична. Вони пам'ятають, коли міліція, у формі і без, пильно слідкувала за участтю вірних у святкових богослужіннях. Вже не говорю про вірних

  Популярные статьи месяца