Иудеи сегодня с заходом солнца начинают праздновать Пурим

28 февраля 2018, 10:00 | Иудаизм | 2 |   | Код для блога |  | 

Праздник Пурим евреи отмечают уже более двух с половиной тысяч лет. В этом году Пурим празднуют 1 марта, но по еврейской традиции празднование начинается накануне – 28 февраля. В синагогах происходит чтение истории царицы Эстер – Мегилат Эстер.

Пурим.jpg

Пурим традиционно отмечается в 14-й день еврейского месяца адара. Название праздника происходит от персидского слова "pur" – жребий. По преданию, во время царствования персидского царя Ахашвероша (Артаксеркса), женатого на еврейке Эстер (Есфирь), один из его сановников по имени Аман добился разрешения на избиение евреев и метал жребий о том, когда осуществить задуманное. Жребий выпал на 14-й день.

Узнав о грозящей беде, царица Эстер и ее двоюродный брат Мордехай распорядились собрать всех евреев, чтобы вместе поститься, молиться и учить детей Торе и любви к Богу. Именно с этого момента, говорят еврейские мудрецы, Бог перевернул жребий и обрушил коварные замыслы Амана на его собственную голову.

Во время пира в честь Эстер Ахашверош пообещал исполнить любое ее желание – и царица попросила даровать жизнь себе и своему народу. Царь разгневался на Амана, задумавшего погубить евреев, а значит, и его жену. И в определенный жребием 14-й день месяца адара казнь постигла не евреев, а сановника и его сыновей. 

История, лежащая в основе Пурима, зафиксирована в свитке Эстер, торжественное чтение которого является неотъемлемой частью праздника. 

Вторая заповедь Талмуда предписывает евреям проводить Пурим «в веселье». Это один из немногих праздников, когда евреям разрешено употреблять крепкие напитки, поскольку в Пурим, согласно свитку Эстер, «все перевернулось»: угроза сменилась радостью, а гибель – спасением, свидетельствуя о возможности найти зерно добра в любом зле и обратить его в добро. 

Одним из главных угощений в этот праздник являются сладкие пирожки с маковой начинкой – аменташ (в переводе с идиша – «карманы Амана»). 

Пиріжки-на-Пуримw.jpg

В Пурим устраиваются шуточные представления, костюмированные балы и маскарады, которые призваны напоминать о том, что под маской случайных стечений обстоятельств скрывается Божественный замысел. В средние века во время таких представлений также сжигалось чучело Амана. 

Еще две заповеди праздника – дарить друг другу «съедобные подарки» и помогать нуждающимся, чтобы этот день принес радость как можно большему числу людей.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
2комментариев

Комментарии

добавить коментарий 
 • velovs@ukr.net | 28 февраля 2018, 10:54
  Комментировать комментарий

  До речі, досить схожа історія має місце якраз і в наш час. Тобто ще кілька років тому в Кремлі розробили відповідний ПЛАН (кинули своєрідний "ЖЕРЕБ") щодо подальшої ДОЛІ незалежної і соборної Української держави. --------- І от, на початку 2014 р. - спритно скориставшись відомими тогочасними подіями в Україні - розпочали його конкретну - агресивну, загарбницько-СИЛОВУ реалізацію. Як добре пам'ятаємо, саме зі збройного вторгнення до Криму. --------- Так от, тот пріснопам'ятний псевдо-"референдум" там проходив 16 березня 2014 р. Себто: якраз у ТОЙ самий день, коли - в тому часі - святкувалося це свято ПУРИМ! Більше того: в тому - високосному - році 16 березня було 75-м (!) днем з початку року... ----------- Крім того: до того ж, і опісля - в подальшому перебігу цієї агресії Кремля-ФСБ проти України - мали місце ІЩЕ ціла низка КРАСНОМОВНИХ подій і кроків з боку російської верхівки, які також мають це символічне - біблійне-містичне означення і сенс... Одначе їх опис і пояснення зайняли би тут занадто вже багато місця... ----------- Так що - в цьому контексті - залишається лише чекати: як саме події, пов'язані з цими, вочевидь, ПРОРОЧИМИ знаками і знаменнями, розгортатимуться надалі... ------- Іншими словами, "тільки очима твоїми будеш дивитися і помсту над [нечестивими і] беззаконними бачити" (Пс.90:8). Зовнішніми і внутрішніми...

  • velovs@ukr.net | 28 февраля 2018, 15:21
   Комментировать комментарий

   ПОПРАВКА. 2014-й рік НЕ БУВ високосним. Водночас дата тогочасного Пуриму, 16 березня, - все одно - була 75-м (!) днем з початку року!!! -------------- А також: принагідно тут, вочевидь, варто пригадати, зокрема, і таке. Рівно 65 років тому, ввечері 28 лютого 1953 р., також розпочинався тодішній Пурим. Так от, саме того часу Сталін несподівано пережив гіпертонічний НАПАД і впав у кому. Й це трапилося якраз на піку ідеологічної кампанії "боротьби з космополітизмом та ідолопоклонством перед Заходом" та зловісно-провокативної "справи лікарів-убивць"... Які, власне, мали відверто й запекло-антисемітський та, загалом, ксенофобно-шовіністський характер. Й здійснювалися як відповідне "підґрунтя" та "виправдання" для нової - запланованої і вже, було, підготованої Кремлем масштабної хвилі жорстоких етнічних депортацій і політрепресій... --------- Не виходячи з коми, 5 березня 1953 р. Сталін сконав. А 10 березня його "поховали", занісши та поклавши труп у мавзолеї Лєніна... І ця остання дата припала якраз на СЬОМУ (біблійне - містично-сакральне число довершеної ПОВНОТИ!) річницю з того дня, коли у 1946 р. завершився - заінспірований та організований більшовицько-совдепівськими спецслужбами - т. зв. Львівський псевдособор!!!

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные посетители Войти

Последние комментарии

 • serge1717 | 27 марта 2020, 10:23

  Вони вже вірян з Молдови прийняли в Почаєвській Лаврі...

 • serge1717 | 27 марта 2020, 10:19

  Ще раз повторюю Онуфрій немає титулу митрополита Київського!!!

 • fedirtsiv | 26 марта 2020, 14:17

  РПЦвУ вкотре показало свою сатанинську суть і кому вони служать. Не дивно, що згідно статистики довіра до церкви падає. Для цього є усі підстави. Тому вірянам РПЦвУ треба братися за розум і тікати

 • enzian | 26 марта 2020, 14:15

  Прокльони - це те, що у малоросійських попів виходить найкраще.

 • enzian | 26 марта 2020, 11:03

  Притомна і компетентна влада - адекватна реакція на епідемію.

Популярные статьи месяца