В РПЦ заявили, что Константинопольский Патриархат в одностороннем порядке не может провозгласить автокефалию Церкви

20 апреля 2018, 09:59 | Православный мир | 23 |   | Код для блога |  | 

Алфеєв.jpgПредседатель Отдела внешних церковных связей Московского Патриархата митрополит Волоколамский Иларион 19 апреля озвучил порталу «Интерфакс-Религия» позицию Русской Православной Церкви по поводу обращения к Патриарху Константинопольскому с просьбой о создании в Украине автокефальной Церкви.

«Создание автокефальной Церкви – это процесс, который не может быть инициирован светской властью, потому что, как известно, Церковь в современных государствах отделена от государства, и государство не должно манипулировать Церковью, в том числе в предвыборной борьбе или в каких-либо еще политических целях. Вся концепция создания единой поместной Церкви на Украине, отделенной от Русской Православной Церкви, базируется на тезисе о том, что в независимом государстве должна быть независимая Церковь. Если бы мы действовали по этому принципу, тогда бы, например, Александрийскую Церковь надо было бы поделить на пятьдесят с лишним частей, поскольку она обнимает собой всю Африку, а в Африке более пятидесяти государств, Антиохийскую Церковь надо было бы поделить на несколько частей, Иерусалимскую – тоже на несколько, и так далее. Такие планы и такие идеи выгодны только врагам Церкви», - говорит Иларион.

По его утверждению,  «церковный раскол в Украине за прошедшие более четверти века набирал обороты благодаря поддержке светской власти и легитимизация раскола – таких прецедентов в истории Церкви не было. Были прецеденты возвращения из раскола тех или иных иерархов, священнослужителей, мирян, групп, объединений через покаяние, и только такой путь может предложить Православная Церковь».

«Мы слышали в последнее время о переговорах Президента Украины Порошенко с Патриархом Константинопольским Варфоломеем… Но мы слышали на протяжении многих лет очень твердую позицию Константинопольского Патриарха, который всегда говорил о том, что единственным главой канонической Украинской Православной церкви он признает Блаженнейшего митрополита Онуфрия. А каноническая Украинская Православная Церковь не имеет намерения разрывать отношения с Русской Православной Церковью. Мы являемся единой Церковью, которая родилась в киевской, днепровской крещальной купели, и, конечно же, ни Константинопольский Патриархат, ни какая иная Церковь в одностороннем порядке не может провозгласить автокефалию той или иной Церкви. Поэтому мы полагаем, что данная инициатива, несмотря на весь информационный шум, который вокруг нее сейчас поднят, будет иметь ту же судьбу, что и инициативы, предпринятые в предыдущие годы, и еще раз напоминаем о том, что решение украинской церковной проблемы возможно только каноническим путем», - прокоментировал митрополит РПЦ.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
23комментариев

Комментарии

добавить коментарий 
 • fedirtsiv | 9 мая 2018, 22:19
  Комментировать комментарий

  Криза у Церквах змушує людей віддалитися від тісних стосунків з сиромудрим розжирілим духовенством, а вірити в серці і в душі. І це найкращий варіант. Бо концепція гріховності людини, прийнята церковниками, не відповідає Божому задумові - людина як вінець творіння Бога за Його образом і подобою. Поки священики будуть втлумачувати вірянам, які вони грішні та пропащі, а самі покривати свої грішки і злягатися з багачами - доти правди не буде на Землі. І вже не є важливим який патріархат - усі пастори однаково згрішили і служать мамоні, а не Богові. Тому треба провести докорінні реформи християнства - позбавити вчення церкви фарисейства і відправити на пенсію безсовісних церковників, котрі є у кожній християнській релігії і щодня відверто паплюжать Христа своїми безчинствами.

 • Slava43 | 29 апреля 2018, 05:33
  Комментировать комментарий

  Дивуюсь що коли стаття проти надання Україні Автокифалію, то читачів зауваги з наклипи на УКЦ. Ці наклипи цікаві в тім, що як то кажуть, Богові свічку а чортови огарок. Це ніщо інше як гібридна війна, де зауваги побудовані на звихнені правді (fake news) чим легше можна осягнути довіру читачів.

 • mischa | 25 апреля 2018, 12:55
  Комментировать комментарий

  В упц мп,яка називає себе канонічною все за гроші. Якщо св'ященник немає приходу а має гроші то він у єпископа за декілька тисяч доларів може купити прихід. За гроші висвячують в св'щенники в архімандрити в монахи. Щоб осв'ятити церкву або монастир, каплицю треба єпископу заплатити 15-20 тисяч гривень. За п'нство, блуд, бізнес ніхто нікого не наказує. За людські гроші купляють дорогі іномарки а людям говорять,що їм подарили. Ось такі вони канонічні. Це дорога в пекло.

 • В. Ясеневий | 20 апреля 2018, 21:03
  Комментировать комментарий

  Шановний,ВЕЛОВС. Направду переживаю, щоб забагато не винести сміття... Але ж якось потрібно постати і за ПРАВДУ?! Тому добавлю, з дуже багатьох подібних, два факти. В одному телеінтерв'ю запитували єпископа УГКЦ на Львівщині, чому в Єпархіальному Управлінні тільки молоді саященики. ВЛАДИКА відповів, що молоді- енергійні,рішучі і дуже послушні. Я дуже рідко вживаю це слово, але тепер скажу:" Слова цього Єпископа є явною БРЕХНЕЮ.Він, як і більшість Єпископів УГКЦ люблять молодих священиків і призначають їх на всякі там високі посади. бо вони дійсно дуже послушні. І не тільки.Вони дуже до Владики УЛЕСЛИВІ і ніколи не можуть сказати:" Вибачте, Владико, але тут ВИ не праві." Та за свої посади і гарні(тобро - багаті, а це найголовніше)парафії вони не лише руки цілують Єпископу , але й що завгодно...

  • В. Ясеневий | 20 апреля 2018, 21:12
   Комментировать комментарий

   І другий факт. Знаю випадок, коли дуже молодий юнак проходив пробу новака, тобто готувався до монашества.Дуже обдарований. Після середньої школи добре володів кількома іноземними мовами.А школу закінчив на "відмінно".Уже навчався у ВНЗ УГКЦ. Та коли побачив ... Він кілька разів фотографувався навіть(!!!) з самим Главою УГКЦ... А сьогодні він уже клірик в монашому стані ІНШОЇ ЦЕРКВИ...

 • В. Ясеневий | 20 апреля 2018, 15:47
  Комментировать комментарий

  Шановний ВЕЛОВС. ЩИРО прошу вибачити мені, але, на жаль, як видно з ВАШИХ коментів, ВИ далекі від правдивого бачення реальної картини КАТАСТРОФІЧНОГО стану так званого духовного життя в УГКЦ. СКАЖУ НАЙВАЖЛИВІШЕ: ПРОВІД(КУРІЯ ГЛАВИ І ЄПАРХІАЛЬНІ УПРАВЛІННЯ) хвилюють тільки фінансові потоки... А для ПІАРУ: прощі, реколекції, місії і звіти про КІЛЬКІСТЬ ХРЕЩЕНИХ, ПОВІНЧАНИХ, ПОХОРОНЕНИХ... А ЧИСЛО УЗАЛЕЖНЕНИХ, РОЗЛУЧЕНИХ і т.д. СТІМКО РОСТЕТ І НА ТЕРЕНАХ ЗАХ.УКРАЇНИ, ДЕ ВЕРХОВОДИТЬ УГКЦ. ІНФОРМАЦІЯ З ПЕРШИХ УСТ...ВІД ПРАВДИВОГО СЛУЖИТЕЛЯ ОДНІЄЇ З КУРІЙ УГКЦ...

  • velovs@ukr.net | 20 апреля 2018, 19:48
   Комментировать комментарий

   Шановний п. Валентине, скажу так - свій особистий досвід. ------ Ряд років тому я був досить тісно пов'язаний з деякими структурами УГКЦ. У т. ч. навіть входив до, по суті, привілейованого числа (гурту) мирян, особливо наближених до вищого церковного керівництва. Так, дійсно: якраз ТОДІ я направду мав деякі ІЛЮЗІЇ стосовно УГКЦ. Точніше: розглядав її як певну еклезіальну платформу - такий собі "екуменічний" посередник-місток поміж східним і західним християнством, на базі якої, як я в тогочасі вважав, і має будуватися (відновлюватися) єдність різнобарвного Христового Божого народу в Україні. -------- Одначе з плином часу я уважніше придивився до її життя-буття, а особливо зрозумів правдиву - суто кар'єристсько-пихату сутність деяких адептів того мирянского гурту, на який в тому часі - дуже короткозоро й безвідповідально - спиралася провідна верхівка УГКЦ... І тоді я дав, як кажуть, "задній хід" і дистанціювався від них... ---------- Коротше кажучи, нинішня УГКЦ - це насправді доволі неоднозначне і навіть дещо суперечливе явище в сучасному українському християнстві. Є там усіляке і різне: як, безумовно, позитивне й світле, так і не дуже... ----------- А от щодо відновлення його, вітчизняного християнства, єдності, то вона творитиметься - і ВЖЕ твориться - передусім, ЗНИЗУ: на базі СПІЛЬНИХ практичних дій і вчинків. І тут, як я гадаю, своє вагоме і значуще слово мають сказати (і вже наразі кажуть!), насамперед і особливо, саме ті християнські спільноти, рухи і служіння, члени яких, будучи охрещені в Святому Дусі, благодатно, успішно й ефективно діють у дарах і плодах духовних...

  • velovs@ukr.net | 20 апреля 2018, 20:14
   Комментировать комментарий

   Крім того, я уважно й ретельно поглянув на ті - деякі відомі теологічні догмати, що їх верхівка Католицької Церкви - ексклюзивно-однобічно - ухвалила й затвердила вже після Великої схизми 1054 р. В т. ч. і деякі порівняно недавні. І з якими всіма - "автоматом" - мала погодитися та частина історичної Київської Церкви, що внаслідок Берестейської унії 1596 р. опинилася в підпорядкуванні Римського папського престолу. Тобто сучасна УГКЦ. ------- Так от: не стану тут їх детально аналізувати й критикувати. Скажу лише одне: як я бачу, вони, ті догмати, по суті, НЕ МАЮТЬ під собою якогось біблійно-євангельського підґрунтя й, відповідно, НЕ БАЗУЮТЬСЯ на віровченні та ухвалах СЕМИ Вселенських Соборів (тоді ще) єдиної Христової Церкви Сходу і Заходу І тисячоліття.

 • Николай Григорьев_ | 20 апреля 2018, 11:23
  Комментировать комментарий

  RISU зачем сокращать текст, ведь тема о щедрых дарах не менее актуальна для тех кто говорит о истории Киевской митрополии.Так что извольте: "Конечно, мы слышали в последнее время и о переговорах президента Украины Порошенко с патриархом Константинопольским Варфоломеем. Мы слышали о разного рода инициативах со стороны раскольников, о поездках на Фанар. Мы слышали о богатых дарах, которые привозились туда... Все это нам известно, так же как и многое другое, что я не хотел бы сейчас оглашать. Но мы слышали на протяжении многих лет очень твердую позицию Константинопольского патриарха, который всегда говорил о том, что единственным главой канонической Украинской православной церкви он признает Блаженнейшего митрополита Онуфрия. А каноническая Украинская православная церковь не имеет намерения разрывать отношения с Русской православной церковью.".

  • В. Ясеневий | 20 апреля 2018, 11:34
   Комментировать комментарий

   ДАРАГОЙ, ГОСПОДИН НИКОЛАЙ. ДА БУДЕТ ВАМ ИЗВЕСТНО, ДА БУДЕТ... КАЖДЫЙ РАЗ(!!!), КОГДА ПРИЕЗЖАЛИ НА АФОН ИЛИ ГДЕ-ТО НА ЗАПАДЕ, ИЕРАРХИ УПЦ КП И УАПЦ И СВЯЩЕННИКИ ЭТИХ ЦЕРКОВ, В С Е Г Д А СОГЛАСНО МЕСНЫХ АРХИЕРЕЕВ, А ИНОГДА И ВМЕСТЕ С НИМИ С Л У Ж И Л И СВ. ЛИТУРГИИ И ВМЕСТЕ ПРИЧАЩАЛИСЬ...ЖАЛЬ, КОНЕЧНО , ЧТО НЕ ПРОСИЛИ БЛАГОСЛОВЕНИЯ В ИЕРАРХОВ РПЦ. У НИХ ВСЕ НА НАИВЫСШЕМ УРОВНЕ ПО НАИПРАВОСЛАВНЕЙШИМ КАНОНАМ. ТАК. ЧТО ДАЖЕ И СИЛЫ НЕБЕСНЫЕ ПРЕД НИМИ БЕЗСИЛЬНЫ...

 • Aquinatus | 20 апреля 2018, 10:39
  Комментировать комментарий

  Якщо вже і казати про київську церкву, то базою для цього може бути лише УГКЦ, а ніяк штучно створена упц кп. УГКЦ і є та колишня Церква Київської митрополії. Але для цього самі греко-католики мають повернутися до Вселенського патріарха, звідки вони колись і пішли...

  • velovs@ukr.net | 20 апреля 2018, 11:07
   Комментировать комментарий

   А ось це - про УГКЦ як "базу" колишньої Київської митрополії - вже досить цікава думка... ------- Хоча, з іншого боку, відновлення єдності історичного києво-руського та, загалом, усього сучасного різнобарвного християнства в Україні - це промисел і СУВЕРЕННА дія Божого Святого Духа!!! І тут Він, напевно, буде діяти - й, до речі, ВЖЕ конкретно діє! - не узгоджуючи Свій відповідний план-замисел і не питаючи НІ В КОГО дозволу: з людей! Навіть у глави Ватикану та в Константинопольського чи Московського патріархів... :-)

 • Aquinatus | 20 апреля 2018, 10:34
  Комментировать комментарий

  Філарет має піти на пенсію, а потім може вже буде якись діалог. Навіщо він взагалі носить на голові клобук руських патріархів, коли він насамперед свідоміт, а потім вже християнин?! Ми спочатку маємо бути християнами, а потім вже українцями, а інакше ми погани в овечій шкірі. Принцип автокефалії взагалі треба аннулювати - у церковному праві взагалі такого терміну не має, а є термін - "автономія". Має бути один перший серед рівних - PRIMUS INTER PARES.

  • velovs@ukr.net | 20 апреля 2018, 10:49
   Комментировать комментарий

   А навіщо таке - по суті, ШТУЧНЕ й НАДУМАНЕ - протиставлення: "Ми спочатку маємо бути християнами, а потім вже українцями, а інакше ми погани в овечій шкірі"?! ----- Ну що ж: подібне (де-факто) ПРИНИЖЕННЯ і ЗНЕВАГА національної гідності - і якраз людей саме НЕРОСІЙСЬКОГО етнопоходження - досить улюблена практика імперсько-шовіністських московських ксенофобів-великодержавців і чорносотенців... -------- Ну і зараз, вочевидь, і слід - у зв'язку з відомими обставинами - очікувати на величезну активізацію запекло-антиукраїнської діяльності прокремлівських тролів-провокаторів. І що, власне, тут уже наочно і спостерігаємо!.. :-)

 • velovs@ukr.net | 20 апреля 2018, 10:29
  Комментировать комментарий

  "Вся концепція створення єдиної помісної Церкви в Україні, відокремленої від Російської Православної Церкви, базується на тезі про те, що в незалежній державі повинна бути незалежна Церква. Якби ми діяли за цим принципом, тоді б, наприклад, Олександрійську Церкву треба було б поділити на п'ятдесят з гаком частин, оскільки вона обіймає всю Африку, а в Африці більше п'ятдесяти держав, Антіохійську Церкву треба було б поділити на кілька частин, Єрусалимську - теж на кілька, і так далі. Такі плани і такі ідеї вигідні тільки ворогам Церкви», - каже Іларіон." ----------- Тут шановний митрополит Іларіон явно ЛУКАВИТЬ. А тому йому, напевно, варто було би нагадати той - добре знаний історичний факт, що церковні структури на теренах Московії, тобто, переважно, угро-фінських земель, а затим і золотоординських обширів (= сучасної Росії), утворилися якраз унаслідок місійної діяльності там Київської митрополії. І які, природно, досить довгий час були її невід'ємною частиною. ---- Разом з тим, коли пізніше утворилася й утвердилася самостійна Московська держава, то 1448 р. ці її еклезіальні складові - причому, в ОДНОСТОРОННЬОМУ порядку - оголосили про своє відділення від Київської митрополії. І, до речі, ще 141 рік Московська Церква чекала на офіційне визнання Царгородом 1589 р. цієї своєї автокефалії. І яке, як відомо, було здобуто, м'яко кажучи, не в надто "канонічний" спосіб... :-) --------- Іншими словами, саме ЦЕЙ постулат, "що в незалежній державі повинна бути незалежна Церква", і був покладений в основу і використаний при утвердженні незалежності Московської Церкви!!! --------- Ну а щодо приєднання Київської митрополії до складу Московської Церкви, то воно відбулося вже 1686 р. і теж - за досить відомих обставин... :-)

 • Aquinatus | 20 апреля 2018, 10:27
  Комментировать комментарий

  Такої інституції як упц кп у світовому Православ'ї не існує. Не має предмету, не має розмови. Патріарх Варфоломій знає собі ціну, тому не може собі дозволити вести с Філарета діалог на рівних. Філарет для нього поки-що ніхто, м'яко кажучи. Філарета навіть на прийом до Вселенського патріарха не пускають, не кажучи вже про Vatican...

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные посетители Войти

Последние комментарии

 • firemark | 23 марта 2019, 22:44

  михаил, ты за упц (обновленцев) или за воинствующих безбожников (1920...30гг)?

 • Михаил | 23 марта 2019, 13:22

  Верх лицемерия! Сидеть и глумиться в президиуме "собора" древней Софии, давить даже на самого Денисенко, чтобы состряпать какую-то никем не признанную псевдоцерковь "пцу",

 • Михаил | 23 марта 2019, 01:48

  35 статья Конституции растоптана и уничтожена! Государство грубейшим образом вмешалось в дела Церкви!

 • В. Ясеневий | 22 марта 2019, 22:35

  Да нет! Бес это уж слишком...Говорят, что даже и среди гэбешников былвали и нормальные люди, но это как исключение. А дебил - дебильный пост, это совсем то, что и есть на самом деле. Простите

 • sandy1966 | 22 марта 2019, 15:54

  МихУил, бес гэбешный, ты хоть посрать можешь ли сходить, чтобы не помянуть "Денисенко", которого ты даже тени не достоин???

Популярные статьи месяца