Петр Порошенко призвал мир поддержать независимость Православной Церкви Украины

26 ноября 2019, 11:05 | Православная Церковь Украины | 5 |   | Код для блога |  | 

Православная Церковь Украины, которая возродилась благодаря Томосу, это основа независимости Украины и сопротивление против духовной агрессии Кремля.

Об этом пятый Президент Украины, лидер партии "Европейская Солидарность" Петр Порошенко заявил во время лекции для преподавателей и студентов Университета Альберты в канадском Эдмонтоне, сообщает пресс-служба "Европейской Солидарности".

Так, Петр Порошенко призвал мир поддержать и защитить Православную церковь Украины.

"Помогите духовно спасти Украину. Это – еще одно поле битвы для Украины. Эта борьба более фундаментальна, чем другие. Украинцы по всему миру должны усилить уровень поддержки Православной церкви Украины. Я прошу помочь нам защитить одну из вех украинского суверенитета. Решение Константинопольского патриарха о предоставлении Томоса - это было историческое решение. Это была благодать за молитвы свободной Украины, за павших героев. Само существование ПЦУ – это сильный удар по российской духовной экспансии. И сейчас мы видим, как российское правительство нападает на нашу Церковь, на тех, кто нас поддерживает.

Они хотят сделать с нашей церковью то же самое, что они сделали с Крымом и с Донбассом. И это задача каждого украинца – стать на защиту. А для диаспоры очень важно поддерживать международное признание нашей церкви", – подчеркнул Петр Порошенко.

По его словам, в борьбе за украинскую церковь не имеет значения, в какой именно храм ходят украинцы – или католический, или православный или протестантский, ведь речь идет о духовном суверенитете нации.

Система Orphus
Рейтинг
0
1
5комментариев

Комментарии

добавить коментарий 
 • Paraeklezyarh | 26 ноября 2019, 16:46
  Комментировать комментарий

  Не відносив ніколи себе до прихильників ПОПа і і критикувати його можна до безкінечності... Але , слід визнати, що саме завдяки йому з'явилися ПЦУ і отримала Томосу про автокефалію. Скоро буде майже рік як маємо нову владу. Але ніхто з нових можновладців навіть пальцем не ворухне аби хоч чимось підтримати православну церкву в Україні. А підтримка зараз потрібна... Святе місце пустим не буває... І знову Петро Олексійович Порошенко з'являється як єдиний захисник автокефальної церкви )

  • velovs@ukr.net | 26 ноября 2019, 18:44
   Комментировать комментарий

   Так, справді: серед відносно невеликої кількості явних і однозначно позитивних здобутків п'ятого президента є і це - активне його сприяння і домагання створення й утвердження канонічно автокефальної ПЦУ. Разом з тим маємо тут чітко пам'ятати: на то була суверенна ВОЛЯ і ПЛАН-ЗАДУМ Божого Провидіння. І саме Йому, премудрому й милостивому Господу, - насамперед і головним чином - і маємо за це дякувати! Ну а кого Він конкретно використав для досягнення цієї мети, то вже - справа друга... ------------- З моменту інавгурації і офіційного вступу на посаду шостого глави держави пройшло лише півроку. І він, як виглядає, сповідує дещо інший світогляд, аніж його попередник. І, мабуть, в цьому його - загалом, секулярно-ліберальному уявленні про світ такі питання (духовно-релігійно-церковні) не посідають надто вже великого й супервирішального місця... І тому їх, дуже схоже, ще треба було цій новій владній команді належним чином обміркувати і сформулювати... ---------- Й от щодо позиції цієї нинішньої влади стосовно, зокрема, державно-конфесійних стосунків, то певна конкретика почала вимальовуватися лише останніми тижнями: з окремих публічних заяв і меседжів очільника Мінкульту. І який, до речі, перебуває на цій посаді - всього-навсього - третій місяць... :) ----------- Ну а для колишнього ґаранта ця тема ("армія, мова, віра") - як раніше, так і нині, - це, головним чином, певна гучна піар-технологія. І навряд чи набагато більше... :)

 • velovs@ukr.net | 26 ноября 2019, 11:10
  Комментировать комментарий

  Його "історичний зоряний час" ("кондитерського" та ін. президенства), уже, як виглядає, геть завершився. Загалом, безславно і остаточно. Але чесно визнати йому це, мабуть, дуже важко і навіть десь "болісно"... ---------- Більше того. Він - все ще - плекає, по суті й змісту, марні надії та ілюзії (якось там) повернути собі це супертепле і гіперприбуткове крісло "ґаранта" на Банковій. Й, логічно, шляхом різних і всуціль "перевірених" - корупційно-бізнесових схем і маніпуляцій знову безконтрольно і безперешкодно "накачувати" свої захмарні статки... --------- Ну і, при цьому, за ним наразі слідує ця команда його (дуже "патріотичних") бізнессоратників та ін. партнерів та спідручних - т. зв. "євросолідарнісних" (де-факто) сліпців і політбанкрутів... :)

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные посетители Войти

Последние комментарии

 • Михаил | 23 января 2020, 22:05

  Кипу носит правильно и привычно.

 • ultimaratio22 | 23 января 2020, 21:20

  velovs@ukr.net - Разочарую вас. Я не москаль, и не шовинист. Вы как всегда, лжёте.Вы не знаете меня, чтобы так утверждать. Я уважительно отношусь ко всем национальностям.В отличие от вас. Вы

 • velovs@ukr.net | 23 января 2020, 20:51

  Разом з тим: "Отче, прости їм, бо не відають, що чинять" (Лк.23:34).

 • velovs@ukr.net | 23 января 2020, 20:40

  А взагалі-то цей запекло-злобний шовініст-москаль ultimaratio22 (по-своєму) таки має певну рацію. Тобто, як казав і наголошував та рекомендував Христос у Нагірній проповіді: "Не давайте святого

 • ultimaratio22 | 23 января 2020, 17:53

  velovs@ukr.net Вам бы диссертацию писать. Но таланта не хватает. Всю ночь видно не спали, все свои мысли направили в очередной бредовый опус. Я думаю, вам за враньё деньги платят. Вы модератор этой

Популярные статьи месяца