В УПЦ (МП) заявили о массовом возмущении верян по поводу празднования Хэллоуина

31 октября 2019, 10:38 | Религиозные праздники и традиции | 2 |   | Код для блога |  | 

Центр информации УПЦ (МП) заявляет о массовом возмущении верян праздником, во время которого «переодеваются в мертвецов», и приводит цитаты.

Веряне УПЦ (МП) в соцсетях возмущаются, что детей в общеобразовательных школах заставляют праздновать Хэллоуин – переодеваться в ведьм и учить роли темных сил. Об этом сообщает Центр информации УПЦ (МП), подчеркивая, что детям надо объяснять, чем опасно празднование Хэллоуина.

В УПЦ (МП) приводят целый ряд цитат от верян УПЦ (МП), где критикуется празднование Хэллоуина в садах, школах и общественных местах и предлагается в церкви создать интересную альтернативу проведения времени в христианском воспитании.  

«В позапрошлом году встретился с директором школы, написал заявление что против, постарался объяснить последствия. В прошлом году школа вообще не отмечала это мероприятие, обрадовался. А в этом году – ужас, дочери дали учить роль ведьмы. Собираюсь подавать в суд, если за каникулы не уберут эту гадость со школы», – цитирует слова верянина Андрея Юрченко Центр информации Московской Церкви в Украине.

«Это ужасное веяние Запада! Своих детей буду учить, что это большой грех и богохульство – праздновать день злых духов», – дополняет словами Екатерины Яць.

«На улицах и площадях «воруют» наших детей такими праздниками... Спасибо Господу, что есть директора, которые в своих школах запрещают такие «праздники»», – приводит цитату одной из верянок УПЦ (МП) Валентины Скрибки-Синчук.

«Действительно, с этим надо бороться! Надо разъяснять родителям, на что они подталкивают своих детей, рисуя на их лицах страшные гримасы, одевая детей, подростков, в образы нечести», – подчеркнула в соцсети верянка Наташа Панова.

Таких цитат верянх УПЦ (МП) немало.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
2комментариев

Комментарии

добавить коментарий 
 • enzian | 31 октября 2019, 10:25
  Комментировать комментарий

  А чи відомо москвославним вірянам, скільки українців обурюються тим, що УПЦ МП поширює російські впливи в Україні і підтримує ворогів України?

 • mudrahel | 31 октября 2019, 10:13
  Комментировать комментарий

  Скидається на те, що корінь усіх цих протестів проти Геловіну лежить у банальному етнофілетизмі. Несприйняття Геловіну найбільш поширене у тих колах, які пропагують захист національної культури від засилля західної культури, які вважають, що на Заході все погане і повний занепад і звідтіля ми нічого хорошого перейняти не можемо. А як по-іншому зрозуміти те, що ті, хто прикриваючись християнською ідеологією виступає проти святкування Геловіну, зовсім не проти, ба навіть поблажливо ставляться до національної демонології: ті самі люди не забороняють святкувати поганські свята, наприклад, Івана Купала, Коляду, позитивно ставляться до всіляких там Чугайстрів, мавок, водяників, критикуючи західні мультфільми, з ностальгією згадують радянські мультфільми зокрема, про домовичка Кузю, бабу Ягу, Чахлика Невмирущого тощо? Зараз у шкільній програмі школярі вивчають як свою національну культуру поганських ідолів дохристиянської Русі, слов'янську демонологію - але ніхто з тих протестувальників проти Геловіну ані словом не обмовиться проти цього! Питання насправді стоїть глибше: чи дозволено християнам розважатися взагалі, чи не будь-яка розвага і задоволення цього світу є гріхом? Адже ми маємо зректися себе і світу і не любити нічого, що в світі за заповіддю Христа. Однак, якщо ми не досягли такого ступеню самозречення і зречення світу і можемо дозволяти собі розваги, якщо ми святкуємо день Сміху - Гуморину, то чому не святкувати аналогічно День Страху? Геловін у цьому сенсі виглядає безневинно на тлі наприклад національного свята Івана Купала, бо на відміну від останнього, зовсім не передбачає поклоніння ідолам чи служіння демонам - це просто день Страху, і в ньому фігурує все те, що нас лякає: різноманітні потвори, в тому числі і демони звичайно. Але якщо у людини є природний потяг до гострих відчуттів, переживання емоцій страху - то напевне це може мати і позитивне значення у контексті виховання сміливості і невразливості до страху: адже часто зустрічаючись зі своїми жахами гострота страху втрачається - кількісні зміни переходять у якісні. Підсумовуючи викладене, я зробив би висновок, що якщо ми не відмовилися від будь-яких розваг інших посилаючись на християнські заповіді - то і відмова від Геловіну під прикриттям нібито християнської ідеології позбавлена будь-якого сенсу. Якщо ми зможемо відмовитися від усіх інших наших свят і розваг і насолод цього світу - тоді і від Геловіну є сенс позбавлятися.

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные посетители Войти

Последние комментарии

 • Стефан | 14 июля 2020, 22:39

  Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

 • wari2011 | 2 июля 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 июня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 июня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 июня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

Популярные статьи месяца