Сегодня иудеи празднуют Суккот, или Праздник кущей

24 сентября 2018, 10:28 | Религиозные праздники и традиции | 1 |   | Код для блога |  | 

В 15-й день месяца Тишрей иудеи отмечают один из трех самых важных праздников — Суккот. В нынешнем году этот день приходится на 24 сентября. Но по традиции евреи начнут его отмечать с заходом солнца накануне – 23 сентября.

Этот праздник установлен в воспоминание о блуждании еврейского народа в пустыне после исхода из египетского рабства в поисках Земли обетованной.

Суккот, или Праздник кущей, длится 7 дней. В это время, по традиции, нужно выходить из дома и жить в сукке (шатре, куще), вспоминая о блуждании евреев в пустыне.

Первые два дня праздника считаются «полными праздниками». За ними идут так называемые «будни праздника», когда иудеям разрешается выполнять много повседневных дел. После завершения Суккота у иудеев сразу идет праздник Симхат-Тора (его еще называют Днем радости Торы).

Праздник Суккот вместе с двумя другими — Песах и Шавуот — имеют общее название «Шалош регалим», то есть «Три дня для паломничества». Такое название связано с помещенным в книге Исход (Шмот) предписанием, согласно которому каждый мужчина должен трижды в год явиться перед Лицом Господа, то есть осуществить паломничество к Иерусалимскому Храму.

Слово «суккот» на иврите — это множественное число от еврейского слова «сукка», что значит «шалаш». Сукка должна напоминать шалаш, в которых древние израильтяне жили, кочуя в течение 40 лет по пустыне после исхода из Египта. Перед этим праздником евреи строят шалаши. Именно в них семьи устраивают трапезы, развлекают гостей, отдыхают и даже спят. Сукка, построенная вблизи синагоги, используется мужчинами, которые изучают Тору, а также для трапез с киддушем (еврейский обряд освящения), обрядов обрезания и выкупа первого сына в семье.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
1комментариев

Комментарии

добавить коментарий 
 • velovs@ukr.net | 24 сентября 2018, 16:22
  Комментировать комментарий

  За своєю суттю і змістовним наповненням, цей старозавітній осінній празник Кущів (Суккот) і є святом подяки Господеві. І якраз цьогоріч його початок календарно (практично) збігся з тим Всеукраїнським Днем подяки, що 23 вересня радісно й урочисто - від самого ранку і аж до пізнього вечора - відзначався в Києві. ------------ І ось, зокрема, якраз щодо цього нам каже й наголошує пророче Слово Боже: "Потім усі інші з народів, які приходили проти Єрусалима, будуть приходити з року в рік для поклоніння Царю, Господу Саваофу, і для святкування свята кущів. І буде: якщо якесь із племен земних не піде в Єрусалим для поклоніння Царю, Господу Саваофу, то не буде дощу в них. І якщо плем'я Єгипетське не підніметься в путь, і не прийде [сюди], то й у нього не буде дощу і спіткає його ураження, яким уразить Господь народи, що не приходять святкувати свято кущів. Ось що буде за гріх Єгипту і за гріх усіх народів, які не прийдуть святкувати свято кущів!" (Зах.14:16-19). ---------------- Тобто, згідно цього Божого повеління, маємо повсякчас і щиросердно ДЯКУВАТИ Господеві, а, принаймні, раз на рік - восени, коли завершується аграрний сезон, влаштовувати і відзначати спеціальну святкову урочистість подяки Всевишньому Творцеві! ------------- Разом з тим: величезна кількість людей, в т. ч. і в Україні, не тільки геть ЗАБУВАЮТЬ складати подяку й пошану Богові, а просто всуціль НЕ ЗНАЮТЬ і навіть НЕ ЗДОГАДУЮТЬСЯ та, загалом, нічого НЕ БАЖАЮТЬ і слухати про це!!! -------------- Одначе НЕЗНАННЯ та, відповідно, НЕВИКОНАННЯ закону - будь-то кримінального (суто людського) чи духовного (Божого), ніяк НЕ ЗВІЛЬНЯЄ від покарання за його ПОРУШЕННЯ!!! Й тому-то дуже часто-густо можна почути від людей, а особливо тих, що жодним чином і ніяк НЕ ДЯКУЮТЬ Господеві, різні скарги й нарікання на всілякі й постійні труднощі і негаразди, немочі, біди й проблеми тощо... ----------------- А що Ви можете сказати й прокоментувати з цього приводу, шановний "викривач сектантів" - п. Наlo? :-)

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные посетители Войти

Последние новости

Последние комментарии

 • barni | 23 июня 2019, 14:18

  Почитав статтю "Патріарх з примусу", Автор стверджує що "проблема не в вл.Філареті, а грошах компартії. Смердючий, облізлий лис - кравчук, який здав Україну (віддав нашим ворогам

 • Ninel | 23 июня 2019, 12:37

  Певно, що основним у статті є твердження, що "Восьмим приєднанням в області став храм ...', а громада - то так! Важливо, що нерухомість перейшла

 • barni | 23 июня 2019, 06:11

  "Михаил" ти б хоч в вікіпедію заглянув: • Церква — релігійна громада християн у конкретній місцевості. • Церква — парафія, церковна громада. ЦЕРКВА - ЦЕ Л-Ю-Д-И !!! а як можуть громадяни

 • Slava43 | 23 июня 2019, 05:54

  Конституція та державні закони побудовані на Божі справедливості, однак закони пишуть люди, тому держави часто доповнюють або навідь міняють чи уточнюють намір законів. Росія старається використати

 • Ігор Затятий | 22 июня 2019, 18:03

  Час вже в палату, до Наполеонів та Сталіних.