В УПЦ (МП) заявляют, что Константинополь не разрешил Предстоятелям УПЦ КП и УАПЦ участвовать в выборах главы новой Церкви

4 ноября 2018, 10:42 | Межправославные отношения | 10 |   | Код для блога |  | 

В Украинской Православной Церкви (Московского Патриархата) утверждают, что существует указание Константинополя о том, что в выборах главы создаваемой единой поместной Церкви не должны принимать участие Предстоятели УПЦ КП и УАПЦ. Об этом сообщает Интефакс-религия.

"Интересная информация у меня из нескольких источников, что есть письмо Фанара, направленное и в так называемый Киевский Патриархат, и в Автокефальную Церковь, согласно которому в выборах не могут принять участие ни Филарет, ни Макарий", - сказал в интервью каналу "Первый казацкий" управляющий делами УПЦ митрополит Бориспольский и Броварской Антоний.

По этой причине, считает он, иерархи Константинополя сказали на недавней пресс-конференции, что судьбу объединительного Собора должен решить сам Константинополь.

"Собрание некоего объединительного Собора - это одно из условий, насколько мы знаем, получения Томоса. Без этого собрания непонятно, кому документ выдавать. И это после того, как этим структурам придали некий легитимный образ", - пояснил митрополит.

Он затруднился предположить, произойдет ли действительно объединительное собрание иерархов УПЦ КП и УАПЦ, учитывая, что уже было несколько таких попыток, но ни к какому результату они не привели.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
10комментариев

Комментарии

добавить коментарий 
 • velovs@ukr.net | 5 ноября 2018, 10:32
  Комментировать комментарий

  Думається, що не варто тут нагнітати й збурювати певні і явно негативні - суспільно-політичні, у т. ч. ксенофобні, пристрасті і настрої. Ліпше пригадаймо: ХТО саме у 2014 р. - внаслідок тодішніх, вже постмайданних, президентських, а потім і парламентських виборів - привів до влади, включаючи її найвище керівництво, саме цю: олігархічно-корупційно-кланову команду?! Вітчизняний виборець: а точніше - його більшість. Тобто, як кажуть, "бачили очі що купували..." ------------ Водночас, з іншого боку, так виглядає, що з тоді запропонованого розмаїття політичних лідерів та їхніх команд - по суті та практично - НІЧОГО суттєво ліпшого просто НЕ БУЛО!!! ------------ І так наразі вимальовується, що на наступних, у 2019 р., виборах - президентських і парламентських - теж: загальна ситуація навряд чи буде набагато кращою. Хіба що, окрім чинних держкерманічів та їхніх підручних, сумарний "букет" отих політично-популістських клоунів та безвідповідальних демагогів-авантюристів, а то і просто - відвертих політшарлатанів, включно з агентурою-креатурою Кремля, буде значно чисельнішим і барвистим...

  • velovs@ukr.net | 5 ноября 2018, 10:34
   Комментировать комментарий

   Іншими словами: якщо дивитися - тільки й суто - ФІЗИЧНИМИ очима, то тут все виглядає досить сумно і навіть похмуро й тривожно: майже політична БЕЗВИХІДЬ... ------------- Себто: одна лише НАДІЯ на пряме сюди втручання та дуже потужну ТРАНСФОРМУЮЧУ - благотворно-преобразуючу та оздоровлюючу дію Божого Провидіння та Його Святого Духа. Що, по суті, ЄДИНИЙ, Хто нині реально може і здатен, зокрема, ущент ЗРУЙНУВАТИ нинішню - всуціль прогнилу, але (начебто) вельми могутню й усевладну - олігархічно-корупційно-кланову систему!!! ------------- Тим більше, що фактично ВСІ основні теперішні негаразди, проблеми і біди в Україні носять не стільки громадсько-політичний, соціально-економічний, законодавчо-правовий і подібний інший, а - передовсім та головно - ДУХОВНО-МЕНТАЛЬНИЙ та МОРАЛЬНО-ЕТИЧНИЙ характер! А це вже: поле благословенної та виправно-зцілюючої діяльності - в першу чергу і якраз - Господнього Святого Духа. -------------- Так що: враховуючи все це, варто і слід МОЛИТИСЯ до всесильного, премудрого та всеблагого й усемилостивого Господа - ревно й наполегливо, цілеспрямовано і повсякчас: у певних і конкретних намірах-інтенціях!!! :)

  • velovs@ukr.net | 5 ноября 2018, 12:58
   Комментировать комментарий

   Р. S. Разом з тим, оскільки всі ці нинішні основні - серйозні й важкі проблеми й негаразди в Україні мають - насамперед та особливо - ДУХОВНО-МЕНТАЛЬНИЙ та МОРАЛЬНО-ЕТИЧНИЙ характер і зміст, то - у контексті їхнього, за натхнення та провадження Святого Духа, успішного розв'язання і подолання - має бути виконана, зокрема, й отака необхідна умова. Тобто мусимо досягнути в Україні ЄДНІСТЬ і ВЗАЄМОПОРОЗУМІННЯ поміж її ХРИСТИЯНАМИ!!! Причому, не лише в середовищі православних, а, загалом, усіх вітчизняних християнських конфесій і деномінацій - як східного, так і західного походження. ----- А оскільки - зі свого боку - ці дві євангельські чесноти, себто міжхристиянська єдність, порозуміння і любов, також є даром і благодаттю Духа Божого, то тут теж маємо й належить нам - і про це - молити й благати Господній Промисел! :)

 • слово України | 4 ноября 2018, 18:45
  Комментировать комментарий

  Нацмен і олігарх – професійний іуда іскаріот, чипований антихрист і «агент КГБ» (за свідченням кучми 30.08.2000.) «Лолита», намагається прислужитися та догодити і Богові, і дияволові (Мф. 6:24), а тому всі міжнародні торгівельні оборудки як з друзями так і з ворогами, як московським окупантом – торгівельним партнером по ЗОНЕ ато так і з Константинополем, тримає у великій ТАЄМНИЦІ. Вимагаємо оприлюднення підписаного порошенкою та Варфоломієм договору. Лк. 12:2.

 • enzian | 4 ноября 2018, 12:26
  Комментировать комментарий

  Цікаво, Вселенський патріарх сам повідомив про це москвославних? Чи вони люструють його кореспонденцію?

 • Михаил | 4 ноября 2018, 11:13
  Комментировать комментарий

  Если это правда, то для Денисенко это катастрофа. Такого облома он не вынесет. Всю жизнь он мечтал быть патриархом, буквально продал за это душу дьяволу, разрушил Православную Церковь в Украине, обманул миллионы людей, оставив их без благодатных таинств, всю жизнь врал и интриговал и нате! Когда казалось заветная цель рядом - опять облом! Но зная Денисенко, можно утверждать, что так просто он не уйдёт, начнёт интриговать уже против новой церкви и её предстоятеля (если таковые будут).

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные посетители Войти

Последние комментарии

 • Стефан | 14 июля 2020, 22:39

  Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

 • wari2011 | 2 июля 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 июня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 июня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 июня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

Популярные статьи месяца