Объединительный Собор УАПЦ и УПЦ КП может не состояться, – Митрополит Макарий (Малетич)

16 июня 2015, 10:45 | Межправославные отношения | 11 |   | Код для блога |  | 

ArticleImages_55601_Makarij_ofic.gif-5.gifПредстоятель УАПЦ Макарий (Малетич) допускает, что анонсированное объединение с Киевским Патриархатом может и не состояться. Причина в том, что УПЦ КП, как заявляет владыка Макарий, не хочет согласиться, чтобы в общем названии Церкви употреблялось слово «автокефальная». УАПЦ же не соглашается с принципом представительства делегатов на объединительном Соборе, согласно которому их священнослужители будут иметь меньшее количество голосов.

Об этом Предстоятель УАПЦ Макарий (Малетич) рассказал в интервью ЛИГАБизнесИнформ, сообщает ЛИГА.Новости.

«Сейчас УАПЦ требует совсем немного: объединить название в Украинскую Автокефальную Православную Церковь Киевского Патриархата и оставить всех архиереев на их местах, а там будет видно. Это был бы реальный шаг к созданию единой Поместной Церкви, шаг к объединению. Но так не происходит», – заявил он.

«Не происходит, потому что Патриарх Филарет в одном из интервью уже заявил: объединенного названия не будет. Он хочет сохранить свое название – Украинская Православная Церковь Киевского Патриархата. А нас просто присоединить. На прошлой неделе совместная комиссия договорилась, что итоговое решение будет приниматься на объединительном Соборе 14 сентября. Если бы представительство на Соборе было 50 на 50 – нет вопросов. Но если в той пропорции, которая была предложена, по приходам, то их будет четыреста, а нас двести. Какое решение может быть?» – продолжил свою мысль иерарх.

Митрополит Макарий сообщил, что теперь, после этого интервью Патриарха Филарета, УАПЦ проведет новые епархиальные соборы.

«Если священники большинством голосов и прихожане, которые примут в них участие, скажут, что готовы объединиться даже на таких условиях Филарета, на таких квотных принципах, – так и сделаем… Если епархиальные соборы большинством голосов не поддержат такую квоту, то может и не быть», – подчеркнул священнослужитель.

«Переговоры будут продолжены об объединенном названии. Я к этому готовился. Я во Львовской, Ровенской, Волынской областях на соборах предлагал ответить на три вопроса. Согласны ли вы объединиться с УПЦ КП? Все сказали: да. Согласны ли вы, как изначально предлагалось, и власть это поддерживала, что название Киевский Патриархат будет официальным, а УАПЦ – неофициальным? Этого никто не поддержал. Согласны ли вы с тем чтобы объединить название? Все сказали: да. И на деканальных соборах, и на епархиальном совете», – подчеркнул Предстоятель УАПЦ.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
11комментариев

Комментарии

добавить коментарий 
 • Arxidiakon | 10 июля 2015, 12:48
  Комментировать комментарий

  Хахах))) Звісно РПЦ винна що не сталось обєднання. Вот що-що а ми Українці завжди любимо знаходити крайніх. І звісно ж всі вибілюють Михайла Антоновича. У 2008 він не захотів жертвовати кукулем заради обєднання і ніколи ним не пожертвує бо Українська Церква для нього це місце де він самореалізовується виключно як "Я"-центр а не я-інструмент Божий. Все провалилось тому що саме КП не пішло на поступки а від УАПЦ жадали взагалі розчинення в собі після обєднання точніше приєднання

 • незалежний | 10 июля 2015, 09:23
  Комментировать комментарий

  Ви мабуть забули що в 2008 році Вселенський патріарх вже приздив до України що би взяти під свій омофор і хто тоді став на заваді Філарет один бо Йому треба було щось з того мати а тепер великий патріот за об'єднання ще раніше в 89 - 90 роках Філарет казав я в розкол не пойду а потім наколотив скрізь і в Болгарії і в Греції і в Грузії і в Америці яка з православних Церкав Його визнає? А подав він прохання на зняття анафеми до Вселенського патріарха? Одні лиш амбіції ось то я. До речі на зустрічі випускників Московської духовної семинарії Блаженної пам'яті Митрополиту Мефодію казали - бережіть Філарета бо поки буде Філарет в Україні помісної Церкви не буде.

 • Linda Knox | 23 июня 2015, 18:34
  Комментировать комментарий

  Історія УАПЦ сягає 1910-их років. “Після революції 1917 року в Росії, національно-визвольний рух, що охопив Україну, заявив про себе на повний голос і в церковному житті. У другій половині 1917 РОКУ у КИЄВІ була створена Всеукраїнська Церковна Рада, що складалася з духовенства та мирян… Головою ВПЦР був обраний архієпископ Олексій Дородніцин. Раніше (в середині 1917 року), владика Олексій видав перший молитовник українською мовою. До ради також увійшли протоієреї Василь Липківський, Олександр Маричів та інші визначні духовні та світські особистості. ВОНА СТАВИЛА СОБІ ЗА МЕТУ СТВОРЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ АВТОКЕФАЛЬНОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ. Але швидкому вирішенню цих питань заважала, [як й тепер] політична нестабільність в Україні та більшовицька [Російська]агресія ... так і те, що майже вся православна ієрархія складалась з етнічних росіян, які зайняли антиукраїнську позицію…. 14-30 жовтня 1921 року в КИЄВІ і відбувся Перший Всеукраїнський Церковний Собор, що підтвердив автокефалію УАПЦ, проголошену Всеукраїнською Православною Церковною Радою 5 травня, і вписав її до канонів УАПЦ, як одну з головних засад: «Українська Православна Церква є автокефальною, ніякому духовному урядові інших Православних Церков не підлегла, і сама порядкує своїм духовним життям за провідництвом Святого Духа.» (Загляньте у ВІКІ.

 • В. Ясеневий | 21 июня 2015, 17:36
  Комментировать комментарий

  Скоріше за все, що об'єднання не буде, бо проти нього РПЦ. Лякає нерозуміння (а може, це їхня позиція?), що заради порятунку нації і держави єпископи УАПЦ мали б пожертвувати всім, якщо вважають себе українцями і взагалі віруючими пастирями. Ну що можна сказати на свідчення більшості священиків УАПЦ Івано-Франківської єпархії, які просили митр. Андрія (Абрамчука) поєднатися з УПЦ КП, на він постійно (!) відповідає: "Йдіть собі, куди хочете, а мені вистачить і катедри"... (!!!) Як свідчить в своїх доповідях, коментарях єп. Адріан (Кулик), УАПЦ не є Церквою, бо в ній немає єдиної структури адміністрування, підпорядкування і т.д. Тут кожен єпископ сам про себе (!), бо тут панує "дух козацької вольності". Раджу прочитати коментарі єп. Адріана, зокрема цей: http://risu.org.ua/ua/index/expert_thought/comments/55533/ А ще пропоную прочитати мої думки щодо (не)об'єднання, які були опубліковані ще 2013 р.: http://www.gazeta.lviv.ua/life/2013/11/13/18125 Дуже дивує і лякає: невже ієрархи УАПЦ не бачать і не розуміють катастрофічного стану нашого народу і держави??? А об'єднання могло б врятувати їх!

 • Напевно гундяй дуже хорошу суму запропонував через новинського. А відмовитись, ой як важко... Свого часу Мефодій тоже об*єднувався через якщо...

 • Ігор Мицько | 16 июня 2015, 16:13
  Комментировать комментарий

  Наступним важливим аргументом, щоб не об"єдуватися, буде глобальне питання з яких літер писати (малих чи великих) друге і третє слово в назві. Чому просто не сказати: "Не можу цього зробити, бо на мене мають у Москві компромат. І я при об"єднанні не зможу мати навіть найгіршу парохію".

  • Михаил | 17 июня 2015, 10:48
   Комментировать комментарий

   Причем здесь компромат? Просто связываться с Денисенко никто не хочет. Все слишком хорошо знают способности и проделки этого "патриарха". Злейшему врагу не пожелаешь иметь такого друга, как Денисенко. Как я и предсказывал, если они объединяться, то потом перегрызутся. Оказалось, что грызться начали даже раньше.

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные посетители Войти

Последние комментарии

 • Стефан | 14 июля 2020, 22:39

  Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

 • wari2011 | 2 июля 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 июня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 июня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 июня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

Популярные статьи месяца